Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lefogytam, de nem érzem így...

Lefogytam, de nem érzem így jól magam. Jó ötlet visszapakolni magamra pár kilót?

Figyelt kérdés
173 cm magas vagyok, 112 kiló voltam. 60 kilóra lefogytam. Rengeteget edzettem végig. Két éve tartottam a súlyom folyamatos edzés mellett. Most 5 kiló feljött, mivel elkezdtem kicsit többet enni és hanyagoltam az edzést is. Ma is kellene edzeni, de belefáradtam. Nem tudom tovább csinálni, kínlódni. Ráadásul többek szerint így elég rosszul nézek ki. A saját anyám is azt mondja. A hasamon megereszkedett bőr nem feszesedik már semmit, és az is zavar. Nekem sem tetszik ez az egész borzalom. Azt hiszem itt én ezt a hülyeséget befejezem. Eszek normális ételt, amit megkívánok, normális adagokban. Az edzés helyett pedig azzal foglalkozok, amit szívesen csinálok, az pedig irodalmi alkotás. Ha 70 kiló lennék, biztos nem lennék ilyen ocsmány. Nem tudom mitévő legyek. Azt tudom, hogy az edzés nem az én világom. Meg ez az izmozás is hülyeség.

2022. okt. 10. 11:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Keresd meg a dzámodra fizikailag és mentálisan is egészséges súlyt. A 173 centihez a 65 kg egészséges, de a 74 kiló is az lenne. Sőt, ha nagy izomzatod van, több is.

Ha a dúlytartásodhoz olyan életmód társul amit nem tudsz tartani, belefáradsz stb az smemmiképp sem egészséges.

A helyedben azt csinálnám hogy picit lazítanék a szabályokon etkezésbe, sportba. Pl sport legyen meg heti 2 de nem baj ha nem tobb stb.

Es megnezni h egy honap alatt ez hogy valtoztatja a testi es lelkiallapotod.

Direkt ne hizz fel. Inkabb keresd meg azt azbutat ami szamodra tarthato.


Saját példa: 94ről 62re fogytam. Kb belebetegedtem hogy lemenjek 60 alá, nem is siekrult. 62vel nagyon bodkog voltam de nem volt fenntartahto. Le kellett mondanom pl baratokkal valo kavezasrol stb. Kb 2 honapig tartottam a 62t. Ez volt februar. Azota feljott kb juluus 1ig 3.5 kilo. Azt soknak ereztem. Most 64 es 65 kozott vagyok es nekem ez joy fenntarthato. Ha megeroltetem magam, szigoritok, akkor 63 es 64 kozott.

Lehet hogy nem tokeletes a sulyom. Edzes is neha kimarad. De a heti 1 edzes mindig megvan. Az orvosom rabolintott hogy hiaba nagy a BMI (153 cm) ez kar egeszseges suly, hisz nem keves izomzatot epitettem.


Neked is hasonlot ajanlok. Minden dietas szabalyodbol valassz egyet vagy kettot amit a legnehezebb tartani es azokon lazizts, majd vard meg az eredmenyet

2022. okt. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Majd meglátom mi lesz, de egy ideje az edzést is kerülöm, kb két hete. Nincs is kedvem hozzá. És végre ettem pizzát is, reggelire péksütit, ami jól esett. Engem már nem érdekel ez a hülye hasizom és társai. 40 múltam. Egyedülálló vagyok, szóval ez van. Megpróbáltam, sikerült, de nem tett boldoggá. Ellenben elvett egy csomó időt.
2022. okt. 10. 11:23
 3/19 A kérdező kommentje:
Mától a súlyomat sem mérem már, mert teljesen felesleges. Az hogy a bőr így helyreáll vagy sem, ki tudja, majd lesz vhogy. Szóval nekem nem vált be ez a fogyásosdi. Inkább lelki beteggé tett. Lefárasztott minden nap. Ráadásul elvett egy csomó időt a hobbimtól, a pihenésből. Kár is volt feltenni ezt a kérdést, mert egyre tisztábban látom, hogy ennek az állandóan diétázni, edzeni kell dolognak semmi értelme számomra. Na, mindegy.
2022. okt. 10. 11:33
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Az a baj hogy fogyósdinak nevezed.

Túl sokat sanyargattad magad. Olyan kell ami fenntartható mert az tuti higy nem akarsz megint 100 kilo fole menni.egyel reggelire peksutit nyugodtan. Vagy ebedre pizzat. De ne egesz pizzat. Es ne legyen ez a ketto ugyanaz nap.lehet ezt ugy is csinalni hogy ne sanyargasd magad es megis minden nap beleferjen valami jo.

Az egeszsegednek meg b4izaszto rosszat tenne ha visszahiznal. Aztan majd az nem tetszik hogy minden nap szedheted a vernyomascsokkentot

2022. okt. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem hízok vissza attól, hogy nem edzek. Max visszajön 10 kiló. És ha 20? Az még nem lesz száz. De mint írtam, én már ezt nem bírom folytatni.
2022. okt. 10. 11:55
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Kizart dolognak tartom, hogy 60 kilosan “szarul nezz ki”. Ez optimalis suly a magassagodhoz amugy.

Nyilvan a megereszkedett borrel nem tudsz mit csinalni, ez van, de tudod mikor neztel ki valoszinuleg borzasztoan szarul? 100+kilosan.


Te jelenleg belefaradtal ebbe az egeszbe, ez a bajod. Es teljesen aterzem, tenyleg bele lehet orulni, de ha most abbahagyod, pislogsz kettot es ujra 100 kilo leszel, mert ebbe iszonyatosan konnyu belecsuszni es elkenyelmesedni.

Tudom, mert fogytam egyszer mar 30 kilot, elfaradtam, elkezdtem szarul kajalni es nem edzeni, 1 ev alatt vissza is jott minden, aztan kezdtem megint elorol.

En amugy nem szamolom a kaloriakat mar, de egeszsegesen eszem es sportolok, igy tudom tartani a sulyom. Sajnos nekunk, hizekony embereknek egesz eletukben kuzdeni kell. Igazsagtalansagnak erzem en is, egyszerubb lenne dogleni sport helyett es zabalni, de en tobbet nem leszek kover, az fix, igy csinalom.

2022. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát, ki így-ki úgy. De mint írtam 40+ ossan, már én nem bírom ezt csinálni. Két évig ez ment. Majd edzek, ha ezen túlteszem magam, vagy nem. Nem tudom, nem látok bele a jövőbe. De ez a heti 4 vagy 5 napos 2 órás edzés teljesen lefárasztott. Meg a nem ehetek ezt azt. Nem azt mondom, hogy zabálni fogok ész nélkül, csak eszek, hogy ne éhezzek. Hát, ha attól visszahízok, akkor így jártam. De én még1x nem akarom ezt az egészet csinálni a semmire.
2022. okt. 10. 12:53
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Férfi vagy, vagy nő?

173hoz 40éves nőnél szerintem a 60 kicsit kevés, én 167-hez vagyok ennyi és pont jó, pedig 20on éves vagyok.


Én megnézném mennyi a szintentartó kalóriám, és azon belül ennék bármit, amit kívánok. Kifáradtál, szerintem lazíthatsz, de eszetlenül elengedni nem kell magad, ha hízékony vagy.

2022. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem kifáradtam, hanem belefáradtam. Nem ugyanaz.
2022. okt. 10. 13:58
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
És a belefáradást nem lenne jobb kcisit magasabb kalóriával, de normélis kereteken belül kezelni? Rögtön szrni kell az egészbe és visszaenni magad oda ahonnan kezdted?
2022. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!