Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tapasztaltatok 10-20-30...

Mit tapasztaltatok 10-20-30 akár +40 kg, vagy extrém súlyfelesleg után, miben változott meg az életetek? Mi volt az a pont amikor azt mondtad elég volt?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka az elhízásnak, sikerült az életmódváltás vagy már nem lett ugyanolyan mint régen? A hízást mikor vetted észre és mikor volt eleged a súlyfeleslegből? Hogyan tudtad megváltoztatni az étkezési szokásaidat, nem hiányzik az evés? Volt vagy van bármi pozitívuma a súlyfeleslegnek?

2022. nov. 1. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Sörözés 15-éven át . Már lehajolni sem bírtam, munka otthon szinte semi mert nem volt hozzá kedvem, állandó izzadás még télen is .

Komfort érzés minden kényelmetlen volt még ülni is .

Jött az Isteni szikra, és 5-év alatt lefogytam 167-kg ról, 95-re .

Nem sportoltam semmit se, kevesebbet ettem többet dolgoztam otthon .

Persze a sört, bolti dolgokat nem ettem és ittam .

Építettem egy kemencét, abban sül minden krumplit, rizst nem ettem .

2022. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos én ugyanolyan ronda maradtam, mint kövéren voltam. Igaz a túlsúly teljes mértékben eltűnt, de kaptam cserébe lógó bőrt, beesett arcot, testképzavaros tüneteket, napi szintű izomlázat a rengeteg edzések miatt, teljes ruhatár lecserélése, kisebb méretekkel való küszködés, és depresszió. Így ha utólag belegondolok, a 173 cm hez lévő 110 kilómmal sokkal boldogabb ember voltam, mint most 62 kilósan.
2022. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
26kgmot adtam le eddig. Hízásomnak oka többnyire az evésbe való menekülés ahelyett, hogy elmondtam volna anyámnak, hogy a családi barát molesztál. Évekig tartott és emiatt már kiskorom óta zabáltam. 25 évesen 116kg voltam és mikor megláttam magam a képeken hatalmas tokával és nyak nélkül elhánytam magam. Elkezdtem sétálni napi szinten 1-2 órát és elkezdtem nem enni nasit. Néha eszek ugyan, de 7 hónap alatt így is lement 26kg. Bőröm nem lóg, bár számítok rá. Az állóképességem jobb lett, depis sem vagyok és a szex is egészen más. Engem boldogabbá tett
2022. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 évesen 50 kiló voltam, a legtöbb amire híztam az 129 kg volt. Hogy miért? Nagyon egyszerű: imádok zabálni, gyakorlatilag voltak napok amikor non-stop ettem. Mozogni viszont utálok. Amióta ennyire megdrágultak a kaják, már lefogytam pár kilót, egyszerűen nem tudok már annyi kaját venni mint eddig. Nem zabálok már egész nap szünet nélkül.
2022. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A súlyfeleslegnek fura módon az a pozitívuma volt, hogy megtanultam magam becsülni. 50 kilósan egy dagadt és undorító disznónak láttam magam. Olyannak, mint amilyen most vagyok. Ha újra le tudok fogyni, meg fogom tudni végre becsülni a külsőmet.
2022. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Akkor lett elég, amikor 110 kilósan nem fértem bele a nadrágba, amit egy hónappal azelőtt vettem egy alkalomra. 165 centi vagyok, 15 éve nem voltam 80 kg alatt. Most 62 vagyok és hihetetlen változás, sokkal könnyebb lett az életem, szeretem magam, tudok járni sportolni, csinosan öltözni, magabiztos vagyok. A régi képeimet elnezve nem is értem, hogy tudtam teleszart búvárzokniként élni.
2022. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
15 kg súlyfelesleggel elég sz.rul ment a maraton, több mint 4 óra volt.
2022. nov. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Így születtem, volt egy hosszú depresszív időszakom tizenévesként, aztán végre elköltöztem otthonról, végre volt valódi esély a változásra. Majdnem 130-ról lementem 100 alá + izom. Lett barátnőm, az emberek jobban kezelnek, nem annyira fáraszt a mindenféle napi aktivitás, 30 ezer lépés után se fáj a lábam. Már nincs az bennem, hogy fu hogy nézek ki, a strandon se takargatom magam annyit. Még mindig túlsúlyos vagyok, de így már lehet normális életet élni. Elhízott emberként már kevésbé.
2022. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hosszú sztori, nem merül ki a szimpla zabálásban. Valójában rengeteget segített a későbbi életmódváltásban és fogyásban, amikor elgondolkodtam ezen, és tudatosodott bennem, hogy miért...

- gyerekkori traumák: szüleim kisgyerekként elhagytak néhány évre. A nagyszüleim ( neveltek), de inkább vertek, időnként éheztettek.

-Aztán otthon már a szüleimnél, még mindig nem volt pénzük ezért azt ettük ami adódott, nem túl sokat, de sajnos minőségben is rossz volt. Aktîv sportolás mellett is hízni kezdtem.

- 14 éves koromtól szigorú fogyókúrák jöttek, majd mind ugyanúgy végződött, nem bírtam tovább és feladtam. Felfelê persze mindig több jött és gyorsabban, mint ami lement. Ekkorra már kicsit jobb lett anyagilag, és eleinte csak pótolni akartam azokat az éveket amikor nem élvezhettem a finom édességeket, bár egyáltalán nem volt tudatos. Ez később átcsapott durvább érzelmi evésbe, ettem ha szomorú voltam, ha magányos voltam stb, aztán észre sem vettem, de ez már egyre inkább függőség lett. Közben kb évente próbálkoztam fogyással, de egy idő után már akkor sem ment amikor tényleg mindent megtettem érte és semmit nem csaltam.

- teljesen felborult a hormonháztartásom, kiderült, hogy anyagcsere betegségem van. Orvos által javasolt diéta sajnos nem segített, és elkeseredésemben akkor is feladtam. Ezt követően pár évig mérlegre sem álltam. Majd amikor a testem jelezni kezdte, hogy nagy a baj, megtettem és elszörnyedtem.

Találtam egy dietetikust, aki az anyagcsere betegségre vonatkozóan egy olyan speciális étrendet javasolt amiről korábban nem hallottam még. Nekiálltam, és működött. 3 év alatt lefogytam 103 kilót, amit kb január óta tartok is. 175cm/67kg vagyok. Normális, egészséges súllyal.

Lehet ítélkezni, de engem már rég nem érdekel, hogy ki mit gondol rólam.

Sokak szerint mindig minden hasonló dolog kizárólag csak kifogás lehet, pedig ez nem így van. Ezek olyan problémák amiknek tudatosodnia kellett bennem ahhoz, hogy le tudjak számolni velük.

A függőség viszont már sajnos kialakult, és ebből szerintem SOHA nem gyógyulok meg. A sóvárgás mindig ott marad.:( Ahogy senki más sem lesz soha gyógyult, az se aki 5 éve nem iszik alkoholt. Attól még alkoholista marad, aki túl sokat ivott, csak épp 5 éve tiszta. Drogosokkal ugyanez, de akár írhatnám a dohányzást is. Csak az én függőségemet bizonyos ételtípusok okozzák. Ezzel is szembe kellett néznem.

De mivel a nagyobb érzelmi problémáimat lezártam, és tudatosan figyelek is arra hogy éppen valóban éhes vagyok e. Vagy csak azért nyúlnék ételhez mert pl rossz a kedvem, baromi nehéz, és egy fél élet munkája vár még rám, de már úgy érzem kontroll alatt tudom tartani.

2022. nov. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Én 60 kilósan ismertem meg a férjem iszonyat csinos voltam. Imádtam. Aztán elkényelmesedtünk felugrott 101 kilò az èvek alatt. Terhes lettem feugrott 20 kiló. 90 kilósan mentem szülni. Utána szembesültem azzal a testtel, ami megmaradt… jelenleg 75 kiló vagyok. Hol sikerül diétàzni hol nem… régebben olyan kitartóan csinàltam. Most pedig alig találom az akaraterőmet hozzà… ujra legalább 65 kiló szeretnék lenni. Tudom is hogy hogyan érném el de egyszerűen nem megy 😔😔
2022. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!