Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Növeljem a kalóriát?

Növeljem a kalóriát?

Figyelt kérdés

1200 es 1300 kalória között szoktam enni (Evészavarral küzdök sajnos 1 éve, de már gyógyuló fázisban vagyok) 165cm es 61kg vagyok, kondi terembe is heti 3-4 járok, és elgondolkodtam hogy meg kéne probálnom növelni a kalóriát 1300-1400 köze. Szerintetek ez sok lenne? Vagy meg mindig nem elég? Vagy felesleges lenne növelnem?

Kérlek rendes válaszokat adjatok ☹️



2022. nov. 3. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, sok sikert a mielőbbi felépüléshez!


1200 és 1300 kalória rettentő kevés.

165cm és 61kg vagy. Számok alapján tökéletes a súlyod, szóval, ha mindenképp fejlődni szeretnél és JOBBAN kinézni, akkor enned kell.


Az ételre ne ellenségként tekints. Az étel ad energiát neked a kemény edzésekhez/jobb regenerációhoz, aminek segítségével optimálisabban fogsz tudni fejlődni.

Szerinted a szervezeted 1300 kalóriával mennyire tud regenerálódni heti 3-4 edzéstől? 1300 kalória egy 8-9 éves gyereknek sem elég.


Tudom, hogy nem olyan egyszerű kalóriákat emelni. Én is ugyanez voltam. 1800 kalórián sanyargattam magam, heti 6 edzés mellett.

Életem legrosszabb döntése volt. Most már észbe kaptam, 2700 kalóriát eszek, annyi különbséggel, hogy növeltem a napi aktivitásom.


Nyugodtan emeld meg MINIMUM 1800 kalóriára. Heti 3-4 edzés mellett még az 1800 is kevés lesz, de mindenképpen nagy előrelépés az 1200-hoz képest..


Általában az evészavar mellé párosul az, hogy valaki túlzottan a mérlegre hagyatkozik. Ha így van, akkor: felejtsd el a mérleget, az csak egy szám. Nem mutatja a valóságot, szinte semennyire. 1 nap ingadozhat a súlyod több kgot is.

Biztosan megfog nőni a súlyod az 1800 kalória miatt, de ez csak víz, semmi jelentősége.


Sok sikert!

2022. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Az rettenetesen keves. Ha rendszeresen mozogsz, akkor meginkabb noveld. Minimum 2000 korul egyel egy nap. Egy ido utan nem lesz energiad az edzeshez. Az 1200 kcal meg egy 15 eves embernek is keves.


Egyebkent enyhen sovany vagy, szoval mindenkeppen emeld. Ez igy nem mehet tovabb!!

2022. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
62 kg vagyok, heti 2x edzek és 1350 kalorian fogyok. Ettem 1300at az erezhetoen keves volt. Szoval nyugodtan novelheted lehet jobban fogod erezni magad
2022. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés, nekem 1400 kalórián is komoly hormonális problémáim lettek a fogyástól, pedig hivatalosan az már "nem koplalás". Jól mondták előttem, én is 1800-at javasolnék, de lehet még afölött van a súlytartásod. Ne félj enni, egy evészavar sokkal rosszabb még néhány plusz kilónál is.
2022. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1700-1800-ra minimum feltolhatod, főleg, mivel sportolsz is.


Én sport nélkül eszem ennyit, és nem hízok, sport mellett viszont 2200 volt az alap, mert anélkül úgy éreztem, kivagyok.

2022. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a menstruációm most nem is rendszeres, sőt fogalmazhatunk úgy is, hogy nincs, ezért próbálok többet enni, szerintetek mikor állhat vissza, mennyit kéne ennem hogy újra menstruáljak?
2022. nov. 6. 21:34
 7/7 anonim válasza:
Huznosabb ideig (minimum harom honapig) minden nap, legalabb 1700 kaloriat. Maskeppen ez nem fog mukodni. hogy jobban legyel, erot es kitartast kuldok neked
2022. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!