Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől hízhattam, ha nem...

Mitől hízhattam, ha nem változtattam semmit az étrendemen?

Figyelt kérdés
Kezdek aggódni, ebben az évben kb 20 kilót híztam, és nem tudom mitől. Nem ettem többet semmiből. Az utóbbi hetekben pedig még beteg is voltam, alig bírtam enni, mégis híztam több mint 2 kilót. Már nem bírom nézni magam a tükörben, mi lehet az oka ennek a hízásnak? Keressek orvost? Úgyse hinne nekem.

2022. nov. 12. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

1. endokrinológus

2. cukorra nézetni értéket


De, többet eszel - az esetek jórészében végül mindig ez a probléma.


Egyáltalán, ha leírnád, mikor mit eszel, már tudnánk okosabbat mondani.

2022. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Mennyiségre talán nem, de kalóriadúsabbat - és valószínűleg elégge csökkent az aktivitásod.

Egy kivizsgálás mindenképp hasznos egyébként.

2022. nov. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pajzsmirigy probléma, szivelégtelenség (pangó víz a sejtekben), vércukor probléma, hormonok, és még ezer dolog okozhat hízást.

Én nem hibáztatlak, hogy de, biztosan többet eszel és de, biztosan kevesebbet mozogsz. Csak menj el a dokihoz kérlek, egy teljes kivizsgálásra. És NE fogadd el, ha a doki is téged hibáztat, hanem keress egy másik dokit. Havi 2kg hizás nem normális.

Amit tehetsz addig is, amig dokihoz jutsz, az az, hogy felirsz minden egyes falatot és kortyot, amit lenyelsz. Belszámitva a reggeli kávét a cukorral, a nasikon és "ez csak egy fél alma volt"-ig mindent, mindent, mindent, befejezve a lefekvéskor ivott félpohár vízig, mindent, az utolsó falatig, az utolsó kortyig. Mindegyikhez ird oda, hogy hány kalória volt és ebből mennyi a protein, és akkor látni fogod, hogy hány kalóriát és ebből mennyi proteint ettél egész nap. Ird legalább egy héten keresztül minden nap, és amikor a dokihoz mész, vidd magaddal.

2022. nov. 13. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
3-as, senki nem hibáztatta, csak felsoroltuk a lehetséges okokat, amiket az emberek néha nem vesznek észre. Azért addig nem kell dokiról dokira járni, amíg találsz egyet, aki megsimogat, hogy minden jó így, csak beteg vagy, ha esetleg tényleg nem így van. Évi 20 kiló hízás az napi 1-2 péksüteménnyel több mint eddig..szerinted észrevehető? Nem feltétlenül, és igen könnyen létrejön, ha az ember nem figyel oda.
2022. nov. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljes kivizsgálás egyrészt. Másrészt amikor tornázni kezdtem, csak akkor vettem észre, hogy többet eszem, amikor konkrétan dupláját ettem meg, vagy egy kicsit még többet is. A kis változások teljesen láthatatlanok.
2022. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tobbet ettel csak nem vetted eszre

Ugyanannyit ettel de kevesebbet mozogtal

Beteg vagy

2022. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!