Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő kb elveszteni a...

Mennyi idő kb elveszteni a súlyom 10%-át?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam, és kb 10%-át szeretném a súlyomnak elveszíteni, hogy végre jobban nézzek ki, mert sajnos az utóbbi hónapokban feljött rám pár kiló egy stresszes időszak miatt.

Egy jól összeállított, kalóriadeficites étrend, napi megfelelő mennyiségű folyadék, rendszeres edzés (súlyzós + kardió kombinálva) mellett kb mennyi idő lehet, mire elérem a célom?

Tudom, tudom, ez sok mindentől függ, meg mindenkinek máshogy működik, de érdekel, hogy másnak nagyjából hasonló felesleget mennyi idő alatt sikerült leadni.

Köszönöm mindenki válaszát:)


20/N



2022. nov. 18. 10:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Röviden nagyon jó tervnek tűnik.

Mivel hetente a testsúlyod 0,5-1%-nak az elvesztését érdemes megcélozni (ennél gyorsabb vagy lassabb nem optimális), ez papíron 10-20 hét között lesz. Egy közepes haladást érdemes belőni, illetve mindent igazíthatsz, ahogy haladsz előre.

Érdemes 8-12 hét után azért egy szünetet beiktatni, ahol súlytartó kalóriamennyiségen vagy egy darabig (ideálisan akár 8-12 hétig), szóval a gyakorlatban eltarthat akár fél évig is, de akkor eléggé biztosítod, hogy képes leszel tartani is ezt az új súlyt hosszú távon.

Ez kizárólag csak személyes tapasztalat, szóval semmi máson nem alapul, de én épp most közeledek egy ilyen 12 hetes periódus vége felé, és eléggé megtoltam a dolgokat, mert tudtam és figyeltem arra, hogy mit csinálok, ennyi idő alatt meglesz a súlyom 10%-a, nagyon picivel több is. De utána tartom is jó darabig, mert tényleg majdnem drasztikus szinten voltam.

Lassan járj (és türelmesen), tovább érsz - de ne túl lassan. :)

Sok sikert!

2022. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
Egy havi gázszámla, ami elviszi az ételre szánt pénzt. Tapasztalat, és húsz százalék ment le. Brutális lett az eredmény, még két havi számla, és a kövérségem már a múlté.
2022. nov. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy tömegben kifejezve mennyi a 10%. Ugyanis 1 kg testzsír kb. 7-8000 kalóriának felel meg.
2022. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Konkrét súlyodat véletlen se írd oda
2022. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
4. Nincs szükség rá - teljesen elég a 10% (ld. az egyes választ)
2022. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
:) Most tényleg erre az volt a reakció, hogy lehúztad egy szinttel az egyes válaszomat? Vicces. Nem kötekedni akartam (minek is tenném), csak megjegyeztem, hogy nincs szükség se a kiinduló súlyra, se arra, hogy kilóban mennyit akar fogyni valaki. Ha nem így gondolod, az nem tudom miért van, de akár meg is kérdezheted.
2022. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
5-ös: (meg 1-es) dehogynem kellene a súlya, ha az illetö 130 kiló és 13 kilót akar leadni, vagy csak 35 és még hármat, az ég és föld. Az elsö esetben elég gyorsan lemegy ennyi, mert böven van fölöslege, a másodiknál meg gyakorlatilag csak hosszas koplalással, mert már jóformán nincs rajta leadható súly.
2022. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Persze, gyorsan lemegy, de nem zsírból (és feltehetően ez a cél). Amiket mondasz, szélsőséges, ritkább esetek (a második inkább a nem létező kategória). Értem, hogy lehetséges, hogy a kérdező 130 kiló, de aki annyi, általában nem azt szokta kérdezni, hogy mennyi idő alatt tud 10%-ot fogyni, és hogy kardiózik meg súlyzós edzést végez, hanem hogy mennyi idő alatt tud 50 kilót lefogyni vagy hogy 2 hónap alatt lehet-e fogyni 40-et.

A százalékos dolog és annak a belövése pont azért jó, hogy elkerülhető legyen a koplalás (mindkét esetben, mert 130 kilóval is sokan úgy kezdik, hogy 2 almát akarnak enni egy nap).

Szóval igen, szélsőséges esetekben valamennyire számít, hogy konkrét kilóban honnan indul valaki, de igazából nem sokat.

Aki nagyobb súlyról indul, nyugodtan célozhatja az 1%-ot, kisebb túlsúllyal a 0,5% a reálisabb.

2022. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Ha tippelnem kellene, 70kg körül lehet a kérdező. Ott pont 10 százalék körül van a váltás, 70 már kövérnek tűnik, 63 már normális.


A lényeget leírta az egyes, 10-20 hét reális.

2022. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Most az a baj, hogy nem írtam le érthetően vagy az emberek már nem tudnak vagy nem akarnak százalékot számolni?

Komolyan meglepődtem, hogy hogy a frászban lehetett a válaszom nulla százalékos. Kérlek ne tévesszétek meg a kérdezőt az indokolatlan lepontozással, mintha hülyeség lenne ez a dolog, hasznos lenne betartani.

2022. nov. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!