Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 23 éves vagyok, 185 cm és 115...

23 éves vagyok, 185 cm és 115 kg. Ma kezdtem el sportolni, ezzel érek valamit fogyás terén?

Figyelt kérdés
2 naponta fogok mától menni edzőterembe. 1 óra edzés lenne, ezen belül: 30 perc szobabicikli, 10 perc felülésezés, 20 perc ösznye-visznya súlyzózás. A trash étkezésemen nem tudok változtatni sajnos, tehát fehér kenyér meg a sok egészségtelen szirszar mamafőztje maradna. Próbálok majd kevesebbet enni és csak vizet fogok inni. Mit tudok ezzel elérni?

2022. nov. 22. 18:01
A kérdező szavazást indított:
Semmit nem érek el vele
5-10kg minusz tavaszig
10-20kg minusz tavaszig
20+ kg minusz tavaszig
28 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

"10 perc felülésezés, 20 perc ösznye-visznya súlyzózás"

Túlsúlyos, nulla edzéstapasztalattal rendelkező laikus kezdőként a legrosszabb, amit tehetsz magaddal, hogy elkezdesz értelmetlenül és eszetlenül random felüléseket csinálni (ami a leg porckorong-gyilkosabb gyakorlat a világon, nem véletlenül ment ki a divatból évekkel ezelőtt), kézisúlyzókat lóbálni, kondigépeket rángatni. Rajtad simán van egy 20-25 kiló felesleg, úgyhogy kezdetnek bőven elég a szobabicikli, a konditermi mell-bicepszezés előtt pedig menj el gyógytornászhoz, aki betanít neked olyan gyakorlatokat, amivel fel tudod készíteni a tested a súlyzós edzésre, mert ha te most edzői kontroll nélkül, nulla tudással lemész a terembe, akkor könnyen csinálsz magadból reumatológiai csődöt.

"trash étkezésemen nem tudok változtatni sajnos, tehát fehér kenyér meg a sok egészségtelen szirszar mamafőztje maradna"

A fehér kenyér magában nem egészségtelen, a mama főztje is lehet tápanyagban gazdag, úgyhogy az én olvasatomban egy kicsit mást jelent a trash étkezés. Mindenesetre úgy látom a kérdésleírásodból, hogy rohadt szar helyről tájékozódsz táplálkozás és fogyás témakörben. A kalóriaszámolás fogalmával találkoztál már? Csak mert ha nem vagy tartós kalóriadeficitben, akkor járhatsz te két naponta konditerembe, szobabiciklizhetsz te napi 30 percet, nem fogsz fogyni. Ezt az egész fogyókúra dolgot kezdd azzal, hogy ezt a szakcikket elolvasod:

[link]

2022. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi, elolvasom, fogalmam nincs mit kell tennem sajnos, sose sportoltam és fogyóztam 1 percet sem..
2022. nov. 22. 18:26
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

1-es mindent leírt, ami szükséges.

Ha sosem sportoltál, sosem fogyóztál, akkor nem szabad ilyesmibe csak úgy beleugrani, bármekkora is az elhatározásod is most, mert egyrészt az van, amit az 1-es szuperjól leírt, többet árthat az egész, mint amennyit használ, másrészt az egész programodnak a fenntarthatóság lesz a lényege, vagyis hogy úgy alakítsd ki az egészet, hogy tartósan tudd csinálni. Tájékozódj (ez önmagában nagy feladat, sokszor nehéz elválasztani a hiteles infókat a hiteltelenektől), és/vagy kérj tanácsot szakemberektől, ezután vágj csak bele.

2022. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor feleslegesen dobtam ki 9 ezret ma? :(
2022. nov. 22. 18:40
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, azért legalább mozogtál valamit - de csinálj tervet hozzá.
2022. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor azért szobabiciklizni bejárok mindenképp.
2022. nov. 22. 19:02
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
Ha van lehetőséged online coachingra hiteles személyi edzőt fogadni, akkor írj, és tudok ajánlani szakembert (nem, nem magamat, mielőtt valaki önreklámozással vádolna).
2022. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg egy endomorf alkat lehetsz. Aki könnyen hízik, de nehezen fogy. Ez ahogy örgedni fogsz még jobban eltolódik ebbe az irányba. 18 éves vagy, tombolni (kellene) a hormondjaidnak.


Azt tudnod kell, hogy a szar kaja rossz minőségű szénhidrát (pl sok cukros étel, ital), rossz zsírok csak árt a hormonszintednek. Be lett már bizonyítva, hogy a minőségibb, de mértékletes étkezés nem drágább! Tudom nem te veszed, nehéz ügy, nehéz ezt megértetni a szülőkkel valószínűleg nem is menne. Azért amit tudsz te magad megteheted. Törekedj arra, hogy visszaszorítsd a cukros ételeke és italok fogyasztását. Ha iszol Cola-t és hasonlókat legalább azt érd el, hogy az cukormentes legyen. Nem tudom persze a családtagjaid, hogy állnak ehhez, de nekik is jobb megoldás lenne. Feltételezem nem ropi vékonyak a többiek sem. Igaz a sok édesítőszer sem a legtutibb dolog ami bennük van, de koránt sem árthat annyit, mint a cukor. Próbálj nem csokikat, chipseket nassolni. Időnként lehet, de ne szerepeljen az étrendben napi szinten! Inkább igyál helyette, cukormentes üdítőt és rengeteg vizet. Gondolom nem szoktál sokat, ez is egy nagy hiba. Sokszor a test csak szomjas és igazából nem éhes.


Egyébként végezhetsz súlyzós edzést is főként olyan gyakorlatokat amik nem nehezek és nem azt eredményezik, hogy zabálni akarsz tőle, mint az állat. Főleg a guggolás, felhúzás és fekvenyomásra gondolok. Magas ismétlésszámmal, a maximum ismétlésedhez képest közepes súllyal dolgoztatnám a testem, rövid pihenőkkel a gyakorlatok között (kb 1-2 perc). Ezáltal az anyagcseréd is felgyorsulna. Azt tudnod kell, hogy az igencsak meghozza az étvágyat és ez sokaknál csak azt eredményezi, hogy még nagyobb az étvágyok amik hatására csak még többet esznek és még nagyobbak lesznek. Főként nálad áll fenn ez a veszély, hiszen "szar" kajából ennél többet.


Tehát összefoglalva az akaraterődön kell változtatnod, önkontroll kell és megtanulni mértékkel enni. Ha később lesz pénzed akkor "zabálhatsz" úgymond fehérjedús ételeket és jó minőségű szénhidrátot, az már más kávéház lesz. Nyilván ott sem szabad határok nélkül enni.


Végezetül itt van 1-2 link a minőségi kajára, ami még olcsó is. Az átlagos magyar házikoszt, nasikkal édeségekkel kiegészítve drágábbra jön ki egy főre sajnos. Neked kb 3800 kalióriát kell fogyasztanod egy nap a testsúlyozd megőrzéséhez, ami eléggé sok. Úgy gondolom a 100 kg-ot kellene először kitűznöd reális célként és nem gyorsan! Ez mondjuk lehetséges lenne talán nyár közepére. Azért mondom ezt, mert nyilván az edzés hatására izom is feljönne. És mindenképpen kellene a magas intenzitású súlyzós edzés, mert sajnos ha ezt nem teszed főleg izmot fogsz veszíteni és vizet, nem zsírt. Itt a kalkulátor: [link]


Egyik: https://www.youtube.com/watch?v=c8RXcBYsYeY

Másik: https://www.youtube.com/watch?v=qGRkGlZvCsI


Olvasgass, tanulj, kutakodj a témában és idővel összeáll a kép. Nem szabad feladni!

2022. nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Én napi 1-2 óra sétával, plusz kevesebbet eszek fogytam le 8 hónap alatt közel 30kgmot. Kondiba még nem mentem, de a hideg miatt nem sokára én is betévedek egybe
2022. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
#7: Kezdőként erre semmi szükség, minden ott van a neten szövegekben, videókban. Túl van misztifikálva ez a személyi edző történet, az annak kell aki versenyzik vagy mondjuk 8-10 éve naturál mindent megpróbál és nem tud már fejlődni, de szeretne. Igazából persze már az sem fog fejlődni nagyot, mert valószínűleg elérte határokat. Ilyenkor edzés módszert kell változtatni (ebben persze segíthet a személyi edző), például súlyt levenni és ismétlésszámot növelni, avagy fordítva, kevés pihenő kisebb súly, nagy súly sok pihenő, több pihenőnap, kevesebb pihenőnap, lassú ismétlések és satöbbi. De naturálként nem kell sok idő, hogy elérd a határt. Ja és amúgy sincs ilyenekre pénze a srácnak.
2022. nov. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!