Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az egész napos fehérje bevitel...

Az egész napos fehérje bevitel számít fogyásnál, vagy az, hogy minden étkezésemben legyen magas fehérje tartalmú étel?

Figyelt kérdés

Szoktam fehérjét enni, de általában reggelire és vacsorára, ebédre mindig sikerül olyat választanom, ami nem túl fehérje dús (mert nem eszem húst és halat, nem szeretem, illetve a tofut sem és a hüvelyesek nagyrészét sem, ebédre meg nem akarok tojást meg fehérje shaket enni).


Jó az ha egész nap viszek be elég fehérjét?


2022. nov. 23. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Igen, összességében a napi fehérjebevitel számít.

Viszont ha edzel, utána érdemes 1-2 órán belül fehérjét bevinni.

2022. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
A fehérjebevitel miért is számít fogyásnál?
2022. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom azért, mert az egyik legfontosabb makrotapanyag, és jól laktat.
2022. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Amíg kevesebbet kajálsz, tehát kalóriadeficitben vagy, addig kis túlzással tök mindegy, hogy mit csinálsz. Talán picit kevesebb izom megy le ha több a fehérjéd, de egy átlag fogyókúrázón amúgy sincs sok felesleges izomtömeg ami leépülhetne.
2022. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

#4 nem csak az izmoknak fontos a fehérje.

Kérdező: a napi bevitel számít. Azért szokták minden étkezéshez javasolni, mert valóban jobban laktatnak az ételek, ha mind a három makró tápanyag megtalálható benne. Az emberek nagy része pedig hajlamosabb a zsír + szénhidrát duo felé húzni, ha nem figyelnek.

Az anabolikus ablak (edzés utáni kötelező fehérje) pedig mítosz. Az izmok leginkább este épülnek, pihenés közben. Ha meg rendesen eszik az ember, akkor az a kis százalék, ami nap közben zajlik, bőven fedezve van. Szóval ebből a szempontból pont hogy a lefekvés előtti utolsó étkezést érdemesebb fehérjedússá tenni, ha már mindenáron priorizálni akarunk.

2022. nov. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kettesnek igaza van.

Miért is fontos a fehérje fogyásban én sem értem.

3-Nem a fehérje laktató,hanem a zsír és a fehérje kombinációja.Gondolj csak bele,melyikkel laksz jobban jól;a fehér színtiszta csirke sonkával,vagy egy steakkel?


Ha fogyni akarsz fogyassz egészséges zsírokban gazdag kajákat(sajtok, ham&egss) és sok rostot(saláta tál).Főleg az utóbbit.

Nem kell sok fehérje a fogyáshoz sőt.Annyit egyél amennyi jól esik.

2022. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!