Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért lettem több kiló?

Miért lettem több kiló?

Figyelt kérdés

Már 1 éve 52.9 és 54.8 között mozgok súlyban. Kicsit több mint 1 éve tornazok itthon. Heti 4-5szor. És mellé rengeteget ettem, bármennyit, bármit, nem híztam.

Erre pár hete, mondom kicsit visszafogom a kajálást és elkezdtem egy erősebb torna programot.

Erre mi történik? Most a súlyom 54.8 és 55.5 között mozog... Mi a fene?

Centiben nem nagyon látok változást. Ruhák jók ugyanúgy.

Több mint egy éve nem votlam ennyi kg, pedig tornazok azóta, nem volt kihagyás. Maximum annyi hogy az utóbbi fél évben gyengébb edzéseket csináltam.


2022. dec. 1. 06:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%
Sok vizet iszol nem szabadna napi 3-4 litereket inni, az súlygyarapodást okoz. Nem egészséges divat a sok víz ivás. Elég napi 1 vagy 1,5 liter.
2022. dec. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem iszok sok vizet...
2022. dec. 1. 07:42
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg a súlytartási kalóriád felett ettél, csak nem vetted észre. Jobb ötletem nincs.

Az egyes meg hülye, ne hallgass rá.

2022. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De előtte konkrétan szerintem napi 3000 kalóriát ettem... Tomtem magamba mindent. Most vissza vettem az édességet, probalok fele annyit enni mint eddig.
2022. dec. 1. 09:35
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
A szervezeted észrevette a csökkentett táplálékbevitelt és "tartalékoló" üzemmódba kapcsolt. Abszolút normális fiziológiai reakció.
2022. dec. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó és akkor mit csináljak? Nem igazán a akartam fogyni, csak nem akartam hízni 😄
2022. dec. 1. 10:34
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

"tartalékoló üzemmódba kapcsolt. Abszolút normális fiziológiai reakció."

Ez egy nem létező fiziológiai reakció. A valóságban a biológia nem így működik.

"és akkor mit csináljak?"

Mivel? Azzal, hogy most ezen a héten 53 kiló helyett 55 kiló vagy? Semmit. Kicsit több vízet ittál, kicsit kevesebb izzadtál, kicsit több szénhidrátot ettél (ami a sejten belül vizet képes megkötni), kicsit kevesebb székletet ürítettél, és nagyjából ezek valamelyike okozza a kemény 2 kilós különbséget. Ez nem egy probléma, amit kezelni kéne. Zárd be a Házi Patikát és a Nők Lapját, mert így alakul ki a testképzavar. Továbbra is tornázgass otthon és étkezz kiegyensúlyozottan, aztán ennyi, éld boldogan az életed. Nem kell mérned a centiket, továbbá nem kell tized pontosságra mérlegelni magad. Majd ha hirtelen 53 kiló helyett 63 kiló vagy, akkor kezdj el agyalni, hogy hogyan is vannak azok a fránya kalóriák.

2022. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg az intenzívebb tornázás miatt egy picit több glikogén tölti most meg az izmaid. ennyi ez az óriási 2 kilogrammos változás.
2022. dec. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#1


Ennél nagyobb hülyeséget nem tudom, hogy mikor olvastam.

2022. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
1-es vagyok én tényleg hallottam ezt.
2022. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!