Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért gyarapodik folyton a...

Miért gyarapodik folyton a súlyom amellett hogy alig eszem és egészségeseket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vékony vagyok itt nem ez a kérdés. Hanem a kérdés az, h alig eszem és mégis gyarapszom. 169 cm magas vagyok és 53 kg. Tegnap is alig ettem és egészséges kajákat és ma reggel is nehezebb vagyok, mint tegnap reggel. Szeretnék rendesen enni egészségesen úgy mint más 44 éves ember de én sajnos elmegyek a hűző előtt és rámjön 1 kg még a víztől is hízom!!!! Nem vicc!!!!! Nem szeretném magamat sanyargatni rendesen akarok enni és TARTANI A SÚLYOMAT!!!! Ha így megy tovább, 90 kg leszek, de nem bírok koplalni és NEM AKAROK SZERETEK ENNI! Voltam endrokrinológián, azt mondják minden rendben van. TSH értékem 2,45. Nem működik alul mégis? Valami pajzsmirigy serkentő lehetne a megoldás?

2022. dec. 11. 09:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mit és mennyit szoktál enni?
2022. dec. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%
150 centihez vagyok ennyi kiló. Persze, hogy hízol.
2022. dec. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%
Én is egészségeseket eszek, mindjárt hozzák a pizzát, somlóit, tejberízst, és mindezt leborítom colával. Ettől egészségesebb a világon nincs, hidd el. :-P
2022. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
2,45 TSH az alulműködő pajzsmirigy? mert akkor veszek pajzsmirigyserkentő vitamint.
2022. dec. 11. 12:12
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha az orvos szerint minden rendben, de bíráld felül a diagnózist!
2022. dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Magas lenne a tsh-d ha alulműködne a pajzsmirigyed.
2022. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

"Voltam endrokrinológián, azt mondják minden rendben van. TSH értékem 2,45. Nem működik alul mégis?"

Nem. Ha hízol, akkor szimplán azért hízol, mert kalóriatöbbletben vagy, ergo több kalóriát viszel be, mint amennyit a fizikai aktivitásoddal felhasználsz. Pajzsmirigy alulműködés esetén is csak akkor hízik az egyén, ha kalóriatöbbletben van, de neked amúgy sincs probléma a pajzsmirigyeddel, ráadásul nem létezik pajzsmirigyet serkentő vitamin, ugyanis ez endokrinológiailag értelmezhetetlen. Egyébként pontosan nem tudom, hogy mit értesz "egészséges ételek" alatt (gondolom te is a Nők Lapjás natúr csirkemelles, teljes kiörlésű gabonás, lassan felszívódó szénhidrátos, glikémiás indexes baromságot érted ez alatt), de nem létezik egészséges vagy egészségtelen étel, legalábbis abban a formában nem, ahogyan azt te képzeled. Minden élelmiszernek van egészségügyileg, illetve dietetikailag előnyös és hátrányos aspektusa is. Továbbá nem az egészségtelen ételektől hízol, ahogy nem az egészséges ételektől fogysz. Hiába eszel "egészséges" élelmiszereket, ha kalóriatöbbletben vagy, akkor hízni fogsz, ahogy hiába eszel "egészségtelen" élelmiszereket, ha kalóriadeficitben vagy, fogyni fogsz.

2022. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
44 éves vagy. Megbillent a hormonrendszered.
2022. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

"Megbillent a hormonrendszered"

Dehogy billent meg. Elvégeztem egy egyetemet, de még mindig nem tudom, hogy a gyakorikerdesek.hu kommentelői szerint mit jelent, hogy valakinek "megbillen" a hormonrendszere. A kérdező endokrinológiai szakvizsgálatokon esett át, laboreredményei vannak. Szerinted a kezelő orvos nem tájékoztatta volna arról, hogy "megbillent" az immunrendszered? Laikus, Házi Patikáról tájékozódó kommentelők hogy veszik a bátorságot ilyen témákban tanácsot adni?

A kérdező szimplán csak rossz forrásokból tájékozódik a táplálkozás témakörét tekintve, ezért nem tudja, hogy hiába írja azt az egeszsegkalauz.hu valamiről, hogy az egészséges élelmiszer, ha kalóriatöbbletben vagy, és több kalóriát viszel be, mint amennyit a fizikai aktivitásoddal elégetsz, akkor hízni fogsz.

2022. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne privátban írkálj, hanem írd le rendesen az étrendedet, mennyiségekkel!


“Az üzenet:

Egyszerre keveset. Igaz több édeset ez tény és való, csirkemell, pirítos, tojás cornflakes, kb ezek. és edzem.”

2022. dec. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!