Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fasting segitett mar valakinek...

Fasting segitett mar valakinek lefogyni, 16/8 as, kaloria szamlalas nelkul, jozan esszel valo etkezessel?

Figyelt kérdés
2022. dec. 12. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

"jozan esszel valo etkezessel?"

Akinek még életében soha nem diétázott, továbbá semilyen dietetikai alapismerete nincs, és fogalma sincs arról, hogy milyen élelmiszerben mennyi kalória van, az hogyan tud "józan ésszel" étkezni fogyás szempontjából? Csinálhatod a mostanában elképesztő divatos fastingot, de aki nem számolja a kalóriákat, az továbbra is a véletlenre és a szerencsére bízza a fogyását.

2022. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz: ha még életedben nem foglalkoztál ilyesmivel, akkor nem tudod, hogyan kell fogyáshoz kajálni, figyelembe véve azt, hogy fogyókúráznod kell. Gondolom, nem vagy hülye, szóval az megvan, hogy a csokoládé meg a szalonna elég magas kalóriatartammal rendelkezik, de ehhez azért több kell, mert vannak elég meglepő tények.

Viszont szerintem a 16/8-as intervallfasting (hogy mondják ezt magyarul?) segíthet neked, de legalább egyszer olvass át egy kalóriatáblázatot (tényleg táblázatot, ne app-et vagy ilyesmit), hogy legalább azzal tisztában legyél, hogy nagyjából mennyi a kalóriakülönbség pl. egy alma meg egy banán közt.

2022. dec. 13. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

NE KALÓRIÁT SZÁMOLJ, HANEM A SZÉNHIDRÁTOT HAGYD EL!


[link]

[link]


ÉS MOZOGJ!


[link]

2022. dec. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 időszakos böjt magyarul :)


Persze, van, akinek segített, igazából egész sokaknak. A legtöbb embernek aránylag könnyű deficitben lennie, ha csak rövid időn keresztül eszik. De az esetek nagy részében ez annyit tett számukra, hogy kihagytak egy étkezést, minden más maradt. Így nyilván deficitben voltak. Ha abban a 8 órában megeszed azt a mennyiséget, amit máskor egy nap alatt, akkor semmi nem fog változni.

Én félig meddig értek egyet a kalória számolással. Ha alapvetően rosszak az étkezési szokásaid, akkor azok javítása számolás nélkül is nagy eséllyel változást okoznak. Pl, nem iszol cukros üdítőt, nem eszel gyors, mirelit és egyéb extrán feldolgozott kaját, növeled a zöldség, gyümölcs beviteled. De nyilván ezek valójában azért működnek, mert kiiktat rengeteg üres kalóriát, és bevisz plusz rostot, emiatt pedig könnyebben lesz deficitben az illető.

2022. dec. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat segített, de csakis kaloriaszámlálással, anélkül nagyon keveseknek megy, az intuitív étkezés nem jellemző az elhízottakra… hiszen azért vagyunk dagadtak, mert rohadtul nem tudjuk hol a határ.
2022. dec. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A 2. komment tartalmazott mindent, amit imádok ebben az oldalban. Hízlaló szénhidrát és Femina.hu 🤣
2022. dec. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi az a fasting.

A józan észt ismerem :D Józan ésszel fogytam. Nem követtem semmilyen ismert vagy felkapott diétát. Sőt! Ugyanazt ettem, amit addig is, csak kisebb mennyiségekben. A napi nasizást elhagytam, csak alkalmakkor nasiztam. Plusz minden másnap edzés.

De én tudom, hogy attól híztam meg, hogy naponta nasiztam, abbahagytam minden mozgást és egyre éhesebb lettem, ezért egyre nagyobb adagokat ettem.

Te is figyeld meg, hogy mi nem jó az étkezésedben és azon változtass.

2022. dec. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

16/8-as az az időszakos böjt, ami nem fogyókúra, nem is arra találták ki, hanem az emésztőrendszer tehermentesítésére hosszabb időre, hogy a szervezet energiáit ne az emésztés vigye el szinte egész nap, hanem legyen egy egybefüggő rész, amik sokkal több energia mehet regenerálódásra.

Szóval ez nem eredményez automatikusan fogyást, mivel a napi bevitelt csak időben korlátozza, mennyiségileg nem.

2022. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pekka ***** válasza:

Egyetértek a #7-es hozzászólóval. Nem kell rágörcsölni a számokra.

Tavaly május végétől szeptemberig leadtam 6 kg-ot csak azzal, hogy kicsivel kevesebbet ettem és többet mozogtam a szokásosnál.

Jelenleg heti kb. 20km terepfutás a mozgásom + napi 8km biciklizés a munkábajárás.

Azóta is stabilan tartom a súlyom, úgy hogy mellette mindent eszem a zsíroskenyértől a gumicukorig, ha úgy alakul iszom sört (egyébként a sörben kevesebb a szénhidrát, mint a gyümölcslevekben)és néha kólát is. Cukrot már vagy 20 éve nem eszem, persze ha benne van az édességben, akkor nincs más hátra, meg kell enni. :D

De tudom, hogy bármikor "bűnözhetek", mert úgy is mozgok annyit, hogy nem lesz tőle úszógumim.

A kalóriaszámolás szerintem akkor lényeges, ha valamilyen okból nem tudsz annyit mozogni, sportolni, hogy felhasználd a bevitt kalóriát (vagy többet).

2022. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Énnleadtam 30kg ot pedig csak elváltam, semmi diéta, pusztán megszűnt az asszony főztje
2022. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!