Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz hogy egy pl 15 eves vagy...

Igaz hogy egy pl 15 eves vagy 20 eves gyorsabban fogy, mint egy 30 eves vagy 40 eves?

Figyelt kérdés
2022. dec. 13. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem - illetve nem feltétlenül, és lehet, hogy épp fordítva. Minden "attól függ". Úgy, ahogy te gondolod, hogy pusztán az életkoruk miatt, úgy nem igaz.
2022. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Fogy itt már mindenki, mostanság ez a trend, meg közrejátszik az infláció. Az emberek életkortól függetlenül az ételen spórolnak.
2022. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Egy-két éve olvastam egy metaanalízist, ami pont azt bizonyította, hogy egy 60 éves és egy 20 éves egészséges egyén anyagcsere-működése valójában nulla szignifikáns különbséget mutat. Ezért tudománytalan a "lassú anyagcsere VS gyors anyagcsere" bullshit. Amikor valaki ilyenről beszél, akkor valójában szinte mindig a székletürítésre gondol, és ezzel azonosítja az anyagcserét, és annak sebességét. Ha hazaérek, akkor amúgy laptopról megkeresem ezt az említett metaanalízist (már ha valaki hajlandó angol szakirodalmat olvasni Házi Patika helyett).
2022. dec. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem igaz, ugyanúgy fogy, maximum a hormonok játszhatnak közre, pl menopauza utáni változások.
2022. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 engem érdekel.

Egyébként az esetek nagy részében arról van szó, hogy egy 15-20-25-30... Stb évesnek más az életvitele. Egy 15 éves még sokat lóg a haverokkal, mászkálnak mindenfelé, van kötelező tesi. Egy huszonéves, ha egyetemista, szintén aránylag sokat mászkál, de már jobban befigyel a buli-alkohol (nyilván tisztelet a kivételnek). Egy 25 éves általában dolgozik, 30 éves kor körül jön a családalapítás, illetve ha az ember dolgozik, akkor több pénze is van kajára, ami sok esetben időhiány miatt mirelitre, rágcsákra megy el, illetve ekkortájt a legtöbbeknek csökken az aktivitása is. Nincs már annyi eljárkálás, aktív program, többet vannak otthon.

Ha van is dokumentálható változás az anyagcserében az messze nem olyan drasztikus, mint sokan gondolják. Az alapvető anyagcsere különbségekkel kapcsolatban... Nyilván valamennyi van, de szerintem leginkább felfelé (ezzel most valószínűleg sokan nem fognak velem egyetérteni). Ha valakinek túlműködik a pajzsmirigye pl, vagy egyéb anyagcsere serkentő betegsége van. Lefelé számomra kevésbé életszerű, hiszen a semmiből nem lesz energia (egyszerűen termodinamikailag nem lehetséges), míg a plusz energia égetés, vagy épp a nem megfelelő emésztés simán okozhatja, hogy kisebb hatásfokkal hasznosulnak bizonyos ételek, tehát pont hogy nehezebb súlyt felszedni. Az esetek nagy részében az elhízás mögött szimplán rossz életvitel lapul. Kalóriadús, de nem laktató ételek, mozgásszegény életmód. Ez nem azt jelenti, hogy mindenki fitness modell lesz, ha ezen változtat, de kórosan elhízott biztosan nem lenne senki.

2022. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NTBS ***** válasza:

Nem.

De a fogyást fiatalabban jobban viseli.

2022. dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 emxc2 válasza:
25%
Általánosságban elmondható, hogy az ember anyagcseréje lelassul, ahogy öregszik, így lehetséges, hogy egy fiatalabb személy gyorsabban fogy, mint egy idősebb. Azonban sok más tényező is befolyásolhatja a fogyást, mint például a diéta és a testmozgás, és nem mindig az a helyzet, hogy egy fiatalabb ember gyorsabban fogy, mint egy idősebb. Ezenkívül fontos észben tartani, hogy mindenki más, és hogy a fogyást egészséges és fenntartható módon kell megközelíteni, életkortól függetlenül.
2022. dec. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nemhiszem, én simán lefogytam 40 évesen is meg 16, ha úgy akartam
2022. dec. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
7-es nek igaza van. Az anyagcsere lassul alapban is, minél idősebb az ember. Az, hogy kinél mennyire, az más téma. Persze ettől meg le lehet fogyni. IR-el, pajzsmirigy problémával is le lehet, csak több erőfeszítést igényel.
2022. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!