Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Régebben túlsúlyos vagy...

Régebben túlsúlyos vagy elhízott társaim, akik már lefogytatok! Nektek nem fárasztó, hogy mindig kontroll alatt kell tartani mit, mennyit esztek/isztok naponta?

Figyelt kérdés

Én évek alatt végre le tudtam fogyni, kb 1 éve tartom is. Leszögezném, hogy nem arról van szó, hogy utálnám az életmódváltást, a diétámat, vagy hogy koplalnék, vagy hogy ne lenne változatos az étrendem. Egyik sem igaz. Rendesen és változatosan eszem, teljes mértékben nem is mondtam le semmiről, és nyilván megérte a fogyás, nem is szeretném elengedni a dolgot stb stb.

Szimplán azt érzem, hogy nehéz mindig ezzel az egésszel a fejemben létezni, hogy minden nap folyamatosan kontrollt kell tartani, időnként nagyon nehéznek érzem ezt, hogy mindig gondolnom kell arra ha egy nyamvadt tejeskávé is csak úgy fér bele ha aznap valami másról lemondok. Egy normális adag csokiról nem is beszélve.

Csak nekem nehéz, fárasztó ezt mindig fejben tartani, hogy most már ez lesz életem végéig, vagy vannak esetleg mások is itt akik hasonlóan éreznek?


Kérem, hogy csak érintettek válaszoljanak ( akiknek súlyfeleslegük volt és már lefogytak vagy hosszabb ideje, legalább fél éve csinálják).

És aki csak gúnyolódni, kárörvendeni jön ide, legyen szíves megtartani magának és lapozni.



2022. dec. 20. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehéz, mert az evés nemcsak fiziológiás, hanem érzelmi folyamat is. A legtöbb embernek a jutalmazás, az öröm, a megelégedés eszköze, sokaknak az egyetlen. Így ha bármilyen lelki egyensúlyvesztést megél, az evéssel kompenzál. A lelkedet tedd rendbe, utána az evés megszűnik egyetlen vigasznak lenni.
2022. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Már nagyon régóta nem vigasz az evés, volt ilyen, de már abszolut nem erről van szó. Akkor eszem amikor éhes vagyok, nem érzelmi okokból. Szimplán néha rám jön, hogy zavar, hogy kontroll alatt kell tartani ( oda kell rá figyelni) mit, mennyit eszem, egyéb esetben visszahíznék. Nem a kérdésre válaszoltál De azért köszi.
2022. dec. 20. 21:51
 3/16 anonim válasza:
100%

Egy idő után megszokja az ember hogy nem eszik sokat. Az elsőnek igaza van, pótcselekvés, érdemes pszichológust felkeresni. Amúgy ha rágcsálhatnékod támad, akkor egyél alacsony kalóriatartalmú dolgokat, az nem igazán cseszi el az étrended.


Amúgy nekem kicsit fura, hogy egy tejeskávet se tudsz meginni. Nyilván ne mindennap, de ha nem fer bele egy random nap, az gond. Szerintem nem kéne ennyire ráfeszülnöd. Ne vonj meg semmit magadtól, nem normális hogy feszült vagy mert minden egyes kalóriát számon akarsz tartani. Az egészséges élet az egyensúlyrol szól. És ez nem csak a kiegyensúlyozott étrendet jelenti, hanem azt is hogy nem ragaszkodsz betegesen egy adott számú kalóriához

2022. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
De fárasztó, és már több "kört" mentem a saját kis súlyintervallumomban (kb. 65 és 70 kg között). Mert hosszú távra nincs módszerem, hogy fenntartsam, tehát amihez hosszú tábra is meglenne az akaraterőm. Plusz az érzelmi evéstől se tudtam teljesen megszabadulni.
2022. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%
Pontosan két hónapja annak, hogy befejeztem végleg ezt az őrületet. Konkrétan belefáradtam, az edzések napi szinten kifárasztottak, nagyon rosszul esett, hogy nem ehettem sütiket, meg azt, amit megkívánok. Boldogabb sem lettem, sőt azt kell mondjam, lehangoltabbá váltam. Semmiféle örömöt nem adott, de förtelmet annál inkább. Semmi értelme ennek az egésznek. Nagyon nehezen tudtam kimászni ebből a hülyeségből, de örülök neki hogy sikerült, bár még most sem érzem teljesnek a "gyógyulást" De az biztos, hogy tanultam belőle.
2022. dec. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nehéz. Nagyon hízékony vagyok. Többször próbálkoztam már életmódváltással. Nekem csak úgy működött, ha nem csaltam bele. Nem lehet egy kocka csoki, vagy egy falat süti, mert az nagyon finom, és utána őrülten kívánom. Na meg a tudat, hogy reggel lement egy falat süti, akkor már mindegy, ebédre sem megy a kontroll, eszek olyant, ami nem férne bele. Meg délután is, márt már mindegy, el van cseszve a nap, holnap visszaállok. De persze nem sikerül másnap sem. Nekem ilyen gondot okoz a “belecsalás”. Én csak úgy tudom tartani, ha mindent pontosan betartok hetekig. Ha van néhány nap ilyen elcsúszás, akkor egyből megy fel a mérleg is. Most már lement kb 20 kg, még 2-3 kg-t tervezek, de ez nagyon nehezen megy le. Hiányoznak a jó kaják, sütik, de akkor tényleg borul nálam a folyamat.
2022. dec. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

"Hiányoznak a jó kaják, sütik"

Lehet egy jó kaját vagy sütit reggelinek vagy ebédnek nevezni, és akkor bele kell hogy férjen.

A csoki - kakaó sok magnéziumot tartalmaz, arra szükség van, csak lehet, hogy túl sok benne a cukor.

2022. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 NTBS ***** válasza:
60%
Szerintem nem, őrül az eredményeknek.
2022. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
7-es! Akkor olvasd el még egyszer! Nem az a baj, hogy nem férne bele egy csoki. Hanem az, hogy utána szétcsúszik nálam a rendszer. Ha hetekig nem eszek ilyet, egy idő után nem okoz problémát, hogy megálljam. De ha eszek egy kocka csokit (egy kockától nem hízunk el), akkor utána kell még. Vagy másbap. Akkor nagyon nehéz. Ez olyan, mint az alkoholista nem iszik. Leszokott. Egy korty bor mit árthat??? Sajnos nálam így működik.
2022. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

6. Én is nagyon hízékony vagyok. Ráadásul nekem a teljes megvonás a legrosszabb. Inkább eszek valamennyi édességet havi egyszer, mert a teljes tiltást se bírom. Sokszor próbáltam de az idővel az egész feladásához vezetett. Mert nekem nem ez az első próbálkozásom fogyással, de eddig ez az első amivel teljesen le tudtam fogyni.

A túl gyakori engedmények meg a függőségbe való visszacsúszáshoz visznek, ami nem engedi a mértéktartást.

Én szimplán csak azt érzem időnként, hogy olyan jó lenne hízás nélkül enni amit akarok és ne kellene folyton odafigyelni erre. Irigylem azokat akik ilyen szempontból teljesen szabadok, esznek amikor éhesek és nem kell odafigyelniük arra hogy mit, és mégse híznak.

2022. dec. 21. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!