Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ettől lehet cukorbetegnek lenni?

Ettől lehet cukorbetegnek lenni?

Figyelt kérdés

Gyárban dolgozom éjszakai műszakban és reggel 7kor reggelizem, mielőtt elmennék dolgozni 3 körül ebédelek és éjjel 11kor vacsorázom mert akkor van kaja szünet.

De mikor nem kell menni dolgozni akkor normálisan eszem, hamarabb ebédelek és vacsorázok. Mozgok is 1 órát mindennap, ettől lehet cukrosnak lenni?

Az éjszakai műszak miatt?



2023. jan. 3. 17:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy lehet, nem is ertem hogy gondoltad

Nem attol lesz valaki cukorbeteg hogy hany orakor eszik vagy hogy mikor dolgozik!!

2023. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
És ez miért függene össze a cukorbetegséggel?
2023. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Vannak arra vonatkozóan tanulmányok, hogy a felborult bioritmus, az éjszakai műszakok, és az éjszakai főétkezések ronthatják minimálisan mérhető szinten az inzulinérzékenységet, de a legújabb kutatások mind egyetértenek abban, hogy a 2-es típuszú diabéteszt nem a felborult bioritmus, nem a cukor, nem a szénhidrát okozza, hanem elsősorban a magas testzsír-százalék, és a tartós kalóriatöbblet, azaz a fizikai igényednek nem megfelelő energiabevitel. Magyarul ne zabálj sokat, ne hízz el, mozogj, és máris jelentősen csökkented a cukorbetegség kialakulásának az esélyét.
2023. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
A cukorbetegség és a magas vérnyomás is előfordulhat, semmiképp nem egészséges az éjszakai műszak!
2023. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
jelentem éjszakai műszakban toljuk sőt összevissza, mivel közbeváltós vagyok. Összes idősebb kollégám, családtagom stb cukros, mivel felborult a bioritmus, és éveken, évtizedeken át nem tesz jót, hiába mondjátok. Inzulinozzák magukat meg alkalmatlanok a munkára, és nem kövér mindegyik, hozzáteszem 30 leszek, vékony, nem zabálok pacalpörköltet, és már most 7 felett kezd lenni a cukrom.
2023. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én csak egy évet tervezek ebben dolgozni
2023. jan. 3. 23:24
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Még az is sok!


Engem fél év alatt is már tönkre tett anno!

2023. jan. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy ahol én dolgozom csak 9 napot kell menni, de én általában 5-6ot szoktam.
2023. jan. 3. 23:34
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
a 2-es típusú cukorbetegség esetén nem tudják, hogy valójában mi okozza. Legtöbb esetben azonban valóban a stressz, az idegi megterhelés szerepet játszik és a normális bioritmustól való eltérő, azaz az egyénre rákényszerített életrend okozhat olyan folyamatos belső feszültséget, ami ezt elősegíti.
2023. jan. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Nem tudom, hogy lehet e az okozója. Viszont én két éve dolgozom gyárban, abszolút minden értelemben tönkre tesz, magas lett azóta a vérnyomásom, ami a gyár előtt tökéletes volt, el akartak küldeni cukorterheléses tesztre, mert annyit híztam egy év alatt. És ez még csak két dolog, rengeteg kárt okozott. Folyamatos műszakban dolgozom 12 órában, nehéz váltanom, mert jó a társaság, de nem nekem való. Hozzáteszem 21 éves vagyok.
2023. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!