Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A rendszeres késő esti evés...

A rendszeres késő esti evés tényleg ennyire káros?

Figyelt kérdés

A célom nem a fogyókúra, épp az ellenkezője.

Nagyjából számolom a kalóriákat, igyekszem napi 3000 környékén lenni.

A probléma csak annyi, hogy ez nekem elég nagy kihívást okoz. Nem nagyon tudok egy étkezéssel nagy mennyiséget bevinni, ezért 2-3 óránként próbálok meg enni minnél többet. Ez sokszor az éjszakába és belenyúlik.

Példának okáért a tegnapi nap: reggeli 10:00

ebéd: 13:00

Nasi: 14:30

második ,,ebéd": 16:00

nasi: 18:00

vacsora: 20:00

Majd este 11, és éjjel 1 órakor még ettem egy kicsit. Utána olvastam a témának, hogy ez mikkel járhat. Pl: refux, rossz alvásminőség stb. Ez kb. 2 hónapja tart, egyelőre tökéletesen megvagyok és a mérleg is megy felfelé. Butaság ezt folytatni amennyiben tapasztalok negatív előjeleket?


2023. jan. 4. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Fogyás szempontjából nem lényeges, hogy kora reggel, délben, vagy éjszaka eszel, az egész napi összkalóriabevitel számít. Egészségügyi szempontból valóban lehet problémás a lefekvés/elalvás előtti 2-3 órában fogyasztott nagyobb mennyiségű étel, többek között az általad is említett kórképek, diszfunkciók, zavarok okán, de ha te hónapok óta nem érzel semmilyen tünetet, akkor tök mindegy.
2023. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi jelentősége. Ne olvass ilyen cikkeket shopbuilder meg mittudomén milyen oldalakon, mert ott még az sem igaz, amit kérdeznek.


Alvásminőséget tekintve nincs semmi jelentősége, ha te felkelsz éjjel és megeszel valami kisebb dolgot. Akkor lenne gond, ha egy nagyobb adag, mondjuk 5-6-700 kalóriát letolnál miután felkelsz és utána visszaaludnál.

Ilyen esetben rosszabbodhat az alvásminőség.


Alvás előtt 2 órával körülbelül ne legyen nagyobb étkezés (mondjuk zab, vagy valami ilyen volumenű étel), de nassolni valótól nem lesz gond.

2023. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Az esti étkezéseknél természetesen nem nagy volumenű ételekre gondoltam. Csak még + 200-300 kalória a nap végén.


Az utolsó mondatot pedig rosszul fogalmaztam meg, ,,amennyiben nem tapasztalok" akart lenni...

2023. jan. 4. 15:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki hajlamos refluxra. Néhány falat pedig általában még azoknak sem árt, akik hajlamosak rá. Éreznéd, ha tüneteket okozna, vagy ha fáradékonyabb lennél a rossz minőségű alvástól. Ha nem tapasztalsz semmi kellemetlenséget, akkor egyél nyugodtan egy keveset este is.
2023. jan. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindog lefekvés előtt eszek legtöbbet (a férjem szoktatott rá) és mindketten vékonyak vagyunk,èn így is tudom fogyni.Napközben nem sokat eszek.
2023. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!