Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy 100%,...

Hogy lehet az, hogy 100%, hogy kalóriadeficitben vagyok, mégsem csökken a súlyom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


35kg fogyás után elkezdtem izmot építeni, majd most újra fogyni szeretnék, körülbelül 7kgot.


A -35kgot is kalóriaszámlálással értem el és most is számolom a kalóriát.


Akkoriban 1700-1800 kalórián, szinte 0 mozgással sikerült lefogynom.


Most 2000 kalórián nem csökken a súlyom. Heti 5 intenzív súlyzós edzés és napi 20.000 (!) lépés mellett a mérleg ugyanazt mutatja már 3 hete.


77.5-ről indultam, 1 héttel ezelőtt volt, hogy reggel 76.7kg-ot mértem, de azóta folyamat megy feljebb, ma reggel 77.7kg volt.


Az izomépítéses korszakomban napi 3.000 kalória mellett nem nőtt a súlyom (heti 5 edzés és napi 20.000 lépés volt itt is), ami azt jelenti, hogy az volt a szintentartásnyi kalóriám.

Most, ugyanolyan aktivitással 2000 kalórián NEM csökken a súlyom, legalábbis a mérleg szerint. Hogy lehetséges ez? Ez 1000 kalóriás deficit. (valójában azért csökkentettem le ennyire a kalóriát, mert biztos akartam lenni abban, hogy deficitben vagyok és ezzel fix abban vagyok)


Nem számolom félre a kalóriát, mindent nyersen mérek, csak vizet iszok stb stb, mégsem csökken a súlyom a mérleg szerint. Hogy lehetséges ez?



U.i.: Aki azt mondja, hogy izmot építettem: Lehetetlen kalóriadeficitben izmot építeni, főleg úgy, hogy már 1 éve edzek.



2023. jan. 8. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

-Nem vagy kalóriadeficitben, mert elcsúszik a számolás valahol.

-Nem vagy TARTÓS kalóriadeficitben, márpedig érdemi testsúlycsökkenéshez TARTÓS deficit szükséges.

2023. jan. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Nem lehet hogy a menstruáció miatt több vizet fog vissza a tested? És a + kilók csak víz?
2023. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Biztos hogy deficitben vagy? Én biztosan abban keresném valahol a hibát, vagy lehet lejjebb kellene vinni a napi beviteli értéket.
2023. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriadeficitet nem úgy kell belőni, hogy X-el nem híztam, akkor X-Y-al biztos fogyni fogok és a deficit pontosan Y.

Főleg, hogy magad írod, hogy más most az aktivitásod, akkor más az ilyen aktivitás melletti súlytartó is.


+

Amiről sokan megfeledkeznek: ahogy csökken a súlyod, úgy csökken a BMR, azaz az alapanyagcseréhez szüjséges kcal is.


Éppen ezért tartós fogyáshoz folyamatosan korrigálni kell és céljént a célsúlyhoz szükséges kcalt belőni.


+

Minél közelebb kerülsz a célsúlyhoz, annál lassabb a súlyleadás.

Aki pl: eleve viszonylag alacsony súlyról indul, az negyed-félkilónál nem számíthat többre hetente.

Míg nagy túlsúlyból több kiló is lemehet az elején.

2023. jan. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Főleg, hogy magad írod, hogy más most az aktivitásod, akkor más az ilyen aktivitás melletti súlytartó is."


Amikor többletben voltam, ugyanaz volt az aktivitásom, mint most. 3000 kalórián nem híztam, és most 2000 kalórián nem fogyok, ugyanolyan napi aktivitással.


"eleve viszonylag alacsony súlyról indul, az negyed-félkilónál nem számíthat többre hetente."


Kb. 15% testzsírom lehet, kb 5-7kg felesleggel, ezek alapján akkor a teljesen reális az, hogyha lassan megy le a súlyom?

2023. jan. 8. 16:59
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Biztosan nem vagy kalóriadefeicitben, különben fogynál.
2023. jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

Ja, hogy pasi vagy?

Mit szórakozol akkor 2000 szaros kalóriával?

Csak takarékra állítod vele a szervezeted.

Eszerint az 1700 is drasztikus koplalás volt.

2023. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az 1700 valóban koplalás volt, de hát semmit nem tudtam még anno, és csak azt figyeltem, hogy menjen le a mérlegen a szám.. Ha újrakezdhetném biztosan máshogy csinálnám.


2000 kalória valóban kevés, de nem értem mi lehet a gond, ha 3000 kalóriával nem híztam, ezzel pedig nem fogyok.. 100x átnéztem már mindent, és az az opció, hogy félreszámolok valamit, az szinte kizárt..

Nem vagyok magas, az alapanyagcserém ~1800 kalória.

2023. jan. 8. 18:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre is igaz, hogy nagyobb súlyból büntetlenül lehet koplalni. Értsd, mivel van tartalék, nem kapcsol olyan mértékben takarékra a szervezet.

Ezzel a 2000-el meg most valószínűleg elérted. 2000 intenzív testmozgás mellett úgy, hogy 1800 körül van a bmr, gyilkos. Vizet tart vissza első körben, ezért a súlyingadozás.

El kellene kezdeni hintáztatni a kcal-t, hogy beinduljon. Első körben emelni, emelni, majd meglátod.

2023. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2000 kalóriával én sem fogynék...
2023. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!