Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalófriadeficit alatt lehet...

Kalófriadeficit alatt lehet izmot építeni?

Figyelt kérdés
Skinyfat testalkatú vagyok,(alapjáraton vékony, de pocakos) és az a kérdésem ha kardióval, meg jó étrdendel fenntartom a kalóriadeficit, akkor lefogyok, meg szálkasabb leszek, az oké, de ha közben végzem az erősítő edzéseket is akkor közben képes leszek valamennyi izmot is építeni?

2023. jan. 19. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Kezdőként (amikor még az első hónapokban minden stimulus új stresszorként éri a szervezetedet, ezáltal három darab fekvőtámasz is izomépítő hatással bír) igen. Aztán a kezdeti időszak után (amikor már a szöveteid és az idegrendszered hozzászokott a súlyzós edzés általi munkához) sajnos szintentartó kalóriabevitel nélkül lehetetlen izmot építeni. A tanulmányok szerint egyébként a legoptimálisabb hipetrofikus kalóriatartomány valahol 200-300 kcal plusznál van, de szintentartó kalóriabevitel mellett már ténylegesen lehet izomszövetet építeni, ha a progresszív erőedzés és a kielégítő regeneráció szabályai teljesülnek.
2023. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%

Oké, hogy a fitnesz influenszerek azt állítják, hogy lehet, de nem, nem lehet. Ők kokszal tartják fent a szálkás fizikumot.


DE: Kezdőként igen, lehetséges. De úgy képzeld el, hogy ez is csak akkor, ha SOHA nem csináltál semmilyen nagyobb ellenállással végzett munkát.



Aztán utána már muszáj a többlet, ahogy az első válaszoló is írja.

Minél kevesebb a többlet, annál nagyobb az esélye, hogy kevesebb zsír jön fel mellé. Tömegelhetsz +50 kalóriával is, és elméletben működhet is, de gyakorlat +50 kalória többletet napi szinten lehetetlen folyamatosan tartani, mert a legprofibb kalóriaszámlálók is tévednek, hiába hiszik azt, hogy ők pontosan számolnak. Pontosan nem lehet számolni.


Szóval, a +200-300 kalória többlet az egy járható út lehet, feltéve, ha nincs sok felesleg rajtad, mert ez a +200 kalória is havi szinten ~+1kgot hoz fel. (naturálban évente 3-4kg izom a reális, ennek tudatában kalkukáld az a havi +1kgot..) De, ha nem baj, ha zsírosodsz és nem terhel le mentálisan, akkor igen, a +300 kalória egy jó irány. (engem leterhel, ezért sem tömegelek 300 kalóriával)


De e mellé, ha nem edzel progresszíven és nem pihensz eleget, akkor semmit nem ér a kalória.

2023. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyi épül, de elhanyagolható mértékben.
2023. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Dekában mérhető mennyiség lehet, de az annyira nem sok. De ha kevesebb zsír van rajtad, akkor a kevés is lehet szép.

Lehet érdemesebb lenne megpróbálni azonnal izomtömeget felszedni. Nyilván nemtől függ, hogy mennyi jön fel, csajoknak valóban éves szinten 4-5kg lehet, de férfiaknál az első évben 12kg, a másodikban 6, a harmadik évben 2.5kg izom jöhet fel. Ez egy átlagos emberre jellemző statisztika, ami egy erősebb alkatú embernél lehet több, egy gyengébbnél kevesebb, de nagyságrendileg az első 3 év alatt lehet elérni a genetikai maximum nagyobb részét. Ezért megéri belevágni, és már hamar (1év) alatt elérhetsz becsületes alkatot.

2023. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

"Férfiaknál az első évben 12kg"??


Hogy mennyi?


Van, aki egész életében nem tud 12kg száraz izomszövetet felépíteni, ne hülyéskedj már.. Nem csak a levegőbe beszélek, ezek tanulmányok..


Aki lepontozta a válaszom, annak gratulálok. Nem véletlenül tartunk ott testépítésben, ahol.

2023. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
74%
Skinnyfat voltam, soványan sem lett szép alakom, sőt, tán még rosszabb lettem, ráadásul magas sem vagyok, szerintem úgy néztem ki hátulról, mint egy iskolás gyerek a vézna karjaimmal. Inkább elkezdtem súlyt felszedni izom (és sajnos zsír formájában). Sérülékeny vagyok, szóval kisebb súlyokat használtam, alvásom sem az igazi, kajálásnál sok szemét kaját ettem, mert muszáj volt kalóriához jutnom... de így is sikerült 14 hónap alatt 14 kilót hízni (ebből kb 10kg izom). Sajnos a kockahasnak annyi, a felső 2 látszik jól és halványan a többi, de simán megérte. Meg persze a pólóim jelentős része nem jön rám, vállban és mellkasban kicsik, de simán megéri. Tehát ha én tanácsot adnék az egykori magamnak, akkor azt mondanám, hogy ne fogyózzon, mert sok idő elmegy vele, inkább egyből kezdjen izmot felszedni.
2023. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
56%

Mi az a 12kg egész életbe? xD Ezzel vígasztalnak téged? Azok a tanulmányok évi lebontásba adják a számokat, azért jön ki a 12kg, de az évre van megadva. De csak érdekességben rákerestem, nagyságrendileg mindenhol "25 pounds" van megadva első évre, és összesen 60 pounds. Ez kb szűk 30kg. Szándékosan sem találtam olyan tanulmányt, ami nagyban eltérne ezektől a számoktól.


De elég lenne elmenni gyúrni, és kipróbálni. Én 18 kilót szedtem fel első évemben, természetesen nem szárazon. De ha a fele, csak a fele izom, akkor is 1 év alatt 9kg. És azóta jó ezt a számot megdupláztam, és nem vagyok elhízott. Akkor tán UFO vagyok? Szólok a haveroknak is, hogy természetfeletti mutatványt hajtanak végre. Az egyik osztálytársam, aki a padtársam volt anno, érettségire akkora lett, mint egy ház. Órák között kiállt előre a táblához és csinálta a testépítő pózokat. (Mondjuk neki tényleg ennyi esze is volt) 85kg volt akkoriban, és ő is nagyon soványként indult. Nincs ebben semmi természetellenes, ne vegyük el más kedvét.

2023. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%

Nem veszem el senki kedvét, de ezt kijelenti, hogy évente 12kg izmot lehet felszedni, butaság és megtévesztés.


Éljetek csak az álomvilágotokba, a valóság teljesen más :)

2023. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13%
Akik szerint egy év alatt fel lehet szedni 12 kiló izmot lol, tegyenek már mindenkinek egy szívességet és többet ne kommenteljenek fitness témához
2023. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Úgy látom, hogy itt viták vannak. És bár itt többen megcáfolták, hogy ők többet szedtek fel, ami nem is csoda, hiszen egyébként tényleg elég gyorsan jön fel az izom az elején, és ezek szerint én is átlag fölötti fizikumu vagyok, DE messziről jött ember azt mond amit akar. Ezért kíváncsiságból összeszedtem néhány adatot, hogy milyen tanulmányok is vannak:


LyLe McDonald: Fiziológus, a fintesz, testépítés... világával foglalkozik nagyon régóta, és folyóiratokba publikál, könyveket és tanulmányokat készít: 3 évre van adat megadva, 3 év alatt 19kg nettó izomtömeg átlagos embernél, 4 évtől drasztikusan lassul a folyamat szerinte.


Mike Matthews, fitnesz "guru", edző, bestseller könyveket írt tudományos kutatások és tanulmányok felhasználásával. Az összes felszedhető száraz izomtömeg átlag férfi esetén 20.5kg.


Legionhealts: Itt is meg volt adva 30 féle tanulmány, de elfáradtam kikeresni hogy melyik egyetem... tehát: az élete során 22.7kg izom kerülhet fel egy átlag embernek.


Bodybuilding com: Egy év alatt kezdőként max 10kg izom.


Aragon/Helms modell alapján átlagos tömegű férfi esetén 1 év alatt a maximum 11.25kg


Scott Laidler, oscaros színészeket hoz fel, sportolókat, katonákat edz. Szerinte 1. hónapban 1.8kg nettó izomtömeg jöhet fel.


McMaster University: 1.5kg/hónap nettó izomnövekedés az első hónapokban.


New England Journal of Medicine: Ők nem kezdőkön végeztek kutatásokat, hogy aztán szteroidos embereket vizsgáljanak. Tehát a naturál nem kezdő alanyok esetében havonta 0.72kg izom élpült.


Stuart Phillips, Ph.D: havi bő 1 kg izomgyarapodás kezdőknél.


Laval University: 3 hónapos kutatás ikrekkel 8.2kg súly növekedés, ennek 70%-a izom, tehát 5.4kg.


Rááldoztam 1 órát az életemből, megérte? Hát nem, de legalább vannak adatok. Ezeket találtam hirtelen, az eltérés azért jelentős, de nagyságrendben hasonlóak. Szóval tudományosan alá lett támasztva, hogy fel lehet szedni 1 év alatt 12kilót, szóval a fölöttem lévő emberek nem állítanak valótlanságot.


És megjegyzem, ez nem vélemény, MIND kutatások eredménye.

2023. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!