Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet elkezdeni egy diétát?

Hogy lehet elkezdeni egy diétát?

Figyelt kérdés
Hiába határozom el magam, maximum pár napig tudom tartani, majd újra és újra elbukok. Eszek ha szomorú vagyok, eszek ha stressz ér és ha valami sikerült, akkor is kajával jutalmazom magam. Nulla kitartásom van. Segítségre lenne szükségem.
2023. jan. 30. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig kitartás nélkül nem megy sajnos. A jó hír, hogy az első 1-2 hét csak a nehéz, utána - ha sikerült beiktatnod a rendszerességet - természetessé válik a diétád. Én legalábbis ennyi idő alatt álltam át.


Szóval azt tudom tanácsolni, hogy:

1) Alakíts ki rendszerességet

2) Szorítsd össze a fogad 1-2-3-4 hétig

3) Én rengeteg energiamentes üdítőt ittam, ami tudom, hogy nem egészséges, de közel 0 kalóriás és enyhítette a sóvárgást.

2023. jan. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Eszek ha szomorú vagyok, eszek ha stressz ér és ha valami sikerült, akkor is kajával jutalmazom magam"


Elsősorban ezt kellene átalakítani, ha kell, akkor szakember segítségével, addig ne is gondolj a fogyásra, így nem célszerű elkezdeni, mert csak rosszabb lesz.

2023. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Azért azt is tisztázni kéne, mit nevezel diétának?
2023. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Eszek ha szomorú vagyok, eszek ha stressz ér és ha valami sikerült, akkor is kajával jutalmazom magam." Én ilyenek miatt is híztam kb. 40 kg-t a múltban. Az ételhez fordultam mindig. Ha boldog voltam, azért ettem, ha szomorú voltam, akkor azért. Ide mindenképp kell a kitartás. Ha pedig sehogy sem megy, akkor amúgy szakember segítségét kérni nem szégyen. Mindenképp változtatni kell azon, hogy mindig az ételhez forduljon az ember.


Amúgy meg igazából itt tényleg az, hogy mit is nevezel diétának? Ne az ilyen neves diétákat próbáld, mert azok semmit sem érnek. Mármint, pl. a 90 napos diéta, meg az ilyenek nem jók. Életmódot kell váltani és kalóriát számolni. Az ilyen nevesebb diéták egyrésze elég szélsőséges, sokszor koplalás is benne van. Az ilyen diéták nem jók, nem csoda, ha feladja az ember.

2023. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az agyadban át kell kattintani, hogy az étel nem jutalom, hanem csak táplálék, mint ilyen nem kell semmilyen érzelemnek hozzá tartoznia. Megeszed, mert ez van az étrendedben. Az étrendedet pedig te tervezed meg, nem más.
2023. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ne túl szigorú, átmeneti diétában gondolkozz, hanem hosszú távon tartható életmód váltásban. Változtass kisebb lépésekben, pl egyre kisebb adagok, kevesebb édesség, több zöldség stb.

Másrészt találj egyéb módot az önjutalmazásra. Lehet az hobbi tevékenység, új ruha, egy jó film, egy masszázs, szaunázás, illatos fürdő, tegyél be valami jó zenét és táncolj stb.

Ha eddig minden nap ettél édességet, akkor ne próbáld egyik napról a másikra teljesen megvonni magadtól, csak korlátozd a mennyiséget.

2023. jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Igyál sok folyadékot.Mindig mikor nagyon kívánsz valamit, igyál annyit, amennyit tudsz. Ha pedig meg akarod magad jutalmazni, igyál gyümölcsteát vagy zöld teát édesítővel.
2023. jan. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
0%
Kitartással.
2023. jan. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Egy megfelelően az igényeidhez mérten felépített diétában nincs ilyen gondod, mivel a nasi és nasilehetőségek is bele vannak kalkulálva.
2023. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!