Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy visszahíztam?

Mitől lehet, hogy visszahíztam?

Figyelt kérdés
Körülbelül 23 éves koromig mindig 51-55 kg között mozogtam. Aztán egyszer elmentem fogorvoshoz, ahol felírtak antibiotikumot. Utána valamiért lefogytam 46-48 kg-ra, semmilyen fogyókúra, vagy sport nélkül, és nem is híztam vissza 3 évig. Szinte akármennyit ehettem, egyszerűen nem híztam. Pedig előtte mindig figyelnem kellett, hogy mit eszek, mert ha kicsit többet ettem, rögtön híztam. 26 évesen, nyáron, be kellett szednem esemény utáni tablettát, mert baleset történt a barátommal, és azóta már nem ehetek meg akármit, ugyanaz van, mint régen, és visszahíztam 51 kg-ra. Mi lehet ennek az oka? Hogy így tudták befolyásolni ezek a gyógyszerek a fogyási és hízási képességemet?

2023. febr. 17. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Nemm tudom, mi az oka, de az antibiotikumhoz valszeg semmi köze. Az esemény utáni felboríthatja a hormonokat.
2023. febr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
az esemény utáni egy jókora hormonlöket. de amúgy így is brutál vékony vagy
2023. febr. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 NTBS ***** válasza:
64%
Kalória többlet.
2023. febr. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum maximum a bélflórádat és az emésztésedet képes befolyásolni, az anyagcserédet és a kalóriaszükségletedet nem. Az esemény utáni tabletták valóban hatást gyakorolnak a hormonháztartásra, hiszen gyakorlatilag így fejtik ki a hatásukat, de a BMR-t és a tartós kalóriaszükségletet szintén nem befolyásolják. Ha te azt hiszed, hogy a február végi súlyodat rá tudod kenni egy nyáron bevett egyetlen szem tabira, akkor nem sok biológiai alaptudásod van.

Viszont estedben ahogy olvasom, akkor arról van szó, hogy most 48 kiló helyett 51 kiló vagy. Ha nem vagy 130 centi, akkor nem valószínű, hogy ez az 51 kiló túlsúlyt jelentene. Minden bizonnyal még sovány is vagy, bár se egy testmagassági adatot, se egy fotót nem kaptunk, nehogy érdemi választ tudjunk írni. 3 kilót egyébként egy teljesen átlagos, teljesen egészséges egyén testsúlya is simán ingadozik egyetlen nap alatt (víz, széklet, salak, elektrolit, só, glikogén, stb.), úgyhogy tényleges hízásról nálad valószínűleg nem beszélhetünk, de azt tudd, hogy ha hízol, az nem antibiotikumok és tabik miatt van, hanem attól, hogy a kalóriabeviteled nincs összhangban a fizikai aktivitásoddal, és kalóriatöbbletben vagy, magyarul rosszak a táplálkozási szokásaid.

2023. febr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik reggel ráállsz a mérlegre és mutat 48kgot.

Másnap megint ráállsz a mérlegre és mutat 49kgot.


Ez nem jelenti azt, hogy híztál 1kgot. Hiába ugyanaz az időpont, és eltelt 1 nap, de a testsúly ingadozás milliónyi dologtól függ.


De, tegyük fel, hogy híztál. Szerinted ez a +3kg vizuálisan mennyire látszik meg? Semennyire. Ne stresszelj ezen, mert felesleges.


Nem hinném, hogy testépítő vagy, aki a versenyfelkészülése utolsó 1 hetében van és aggódnia kellene, hogy 65kg, vagy 62kg..

2023. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!