Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudok lefogyni, mit...

Nem tudok lefogyni, mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy nem az elméleti résszel van a baj. Tudom hogy mennyit kéne ennem, miből, nagyon jó dietetikussal volt dolgom. A probléma a fizikai síkon túlmegy.

Heti legalább 3x edzek (rúdtánc, saját súlyos köredzés szerűség vagy futás, ahol rövid távot intenzíven lefutok, utána picit erősítek, nyújtok), ezeket élvezem is.

DE...

Tegyük fel lefogyok valamennyit, mondjuk egy hónap alatt. Hetente mérem, látom hogy egyre lassul. Tudom hogy ez normális (egyébként eü-s vagyok, vagyis leszek ha meglesz a diploma, szóval elvileg nem kéne hogy gondot okozzon a saját egészségem menedzselése). 1 hónap után stagnálni kezdek, vagy épp fel is szedek valamennyit (tudom, lehet hogy izom, mert ilyenkor arra is törekszem, hogy még 1-2 edzést rátegyek). Minden falatot számolok (igen, a zsírt is amivel sütök-főzök).

Azt is tudom hogy teljesen normális ez a folyamat, hogy nem olvadnak a kilók (főleg hogy kezdődő IR-em is van), és legyek türelmes.

Viszont ilyenkor előtörnek belőlem nagyon rossz érzések (hozzátartozik hogy 2 éve depresszióban szenvedek, mármint nem "kis depi", hanem diagnosztizálva vagyok).

Egyrészt megvontam magamtól az egyetlen dolgot ami bármikor velem van és megnyugtat (vagy épp felpörget), segít koncentrálni, kb szuperembernek érzem magam, ha azt eszem amit épp jónak gondolok (pl: "Milyen vizsga?! Hagyjuk már, bekávéztam, megettem a jó kis rituális reggelim, itt már baj nem történhet. Miért, ti izgultok?"). És ezt vegyem el magamtól, miért is cserébe?...

A másik, hogy reménytelennek érzem magam. Ilyen genetikával sajnos egész életemben oda kell figyelnem, és sosem leszek olyan igazán csinos-vékony, max nem nagyon dagadt. Egész életemben ott lesz az a stressz, hogy nem ehetek akármit, ráadásul ahogy öregedni fogok egyre rosszabb lesz, egyre jobban kell figyelnem és egyre kevesebb szabadságot engedhetek meg magamnak, mert ez az anyagcsere jelentősen gyorsulni nem fog, inkább lassul. Elszomorodok, ha belegondolok hogy az egyetlen dolgot ami a rengeteg kötelesség mellett ad egy kis kikapcsolódást, életem hátralévő részében komolyan be kell szabályoznom, vagy különben rohadt gusztustalanul fogok kinézni, vagy ami mégrosszabb, nagyon komoly betegségekkel fogok élni egészen korán.

Olyan mint egy soha véget nem érő szélmalomharc, mintha árral szemben úsznék, és legjobb esetben is csak azt tudnám elérni hogy egy helyben maradjak és ne sodorjon hátrafele, bármennyire is küzdök.

És nem tudok kijönni ebből, nem tudom kitől kéne segítséget kérnem.

Folyton olyanokat kapok hogy "egyél kisebb adagot", meg "ha kevesebb kalóriát eszel mint amit elégetsz fogyni fogsz, ez ilyen egyszerű". Mintha senki nem értené hogy mi a baj, és rettegek hogy idejekorán megölöm magam ezzel, de mégsem tudok leállni...



2023. febr. 20. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Szexelj többet.
2023. febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ennyi mindent leírtál, csak éppen a lényeg maradt ki a novellából.

Korod, súlyod, célod, módszered, stb.

2023. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
What a story Mark. Nem is akarsz változni csak kifogásokat keresel
2023. febr. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 NTBS ***** válasza:
31%
Néhány adat jó lenne. Hatàrozd el magad.
2023. febr. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha neked a kajálás jelenti a szórakozást/kikapcsolódást, ott már alapból probléma van.
2023. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt is meg kellene beszélni a pszichológussal. Úgy írsz a kajáról, mintha valami drog len e. Függő vagy, és ezt lehet és kell kezelni.
2023. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyél minnél kevesebbet azt lefogysz.
2023. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodból érzelmi evő lehetsz. Ennek komolyabb, mélyebb okai vannak, amelyeket önfejlesztéssel, önreflexióval lehet feltárni. Hasznos lehet, ha találsz egy tevékenységet az evés helyett, ami kitölti az instant jutalomhoz jutásodat. Pl. meghallgatod a kedvenc számod, de csak akkor, ha nem etted meg a kívánt sütit stb.
2023. febr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Ne próbálj ennyire görcsösen megfelelni az elvárásoknak, mert ez jobban és hamarabb megbetegít, mint az étkezési szokásaid!Engedd el és kezdj el hìzni.

Élvezni fogod,majd meglátod!

Sugárzik rólad, hogy van benned feedee hajlam! Csak még nem jöttél rá.

2023. febr. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnks te is beleestel egy rossz modszerbe. Magazinos kulsot akarsz es minel hamarabb. Az en modszerem lassabb, 3 ev mire elefedett lehettem, de konnyen tarthato. Azt eszem amit szeretek, csokit is, de az egeszsegtelen cuccokkbol keveset,melle mindig vm normalisabb kajat, zoldseget, gyumit. Kisadagos etkezes, melle tornazni meg napi 10-20 perc, par gyakorlat, gugggolas stb. 3 ev alatt lefogytam es feszesedtem. A koverseget a tuleves okozza. Errol kell leszokni, plusz egy keveset, elvezeteset mozogni ( nem 40-60 percet csak 10-20-at). Lassan jarva is el lehet jutni a celig es szinte alig kellett valtoztatnom. Hambi, porkolt, minden johet. Kis adagban, melle gyumi, zoldseg.
2023. febr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!