Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék lefogyni 15 kilot...

Szeretnék lefogyni 15 kilot de sehogy sem megy . Ehezni nem tudok ..próbáltam...és a drága kajákra pedig nincs pénzem amit megtehetek. Próbáltam már több modszert is.. de mind becsődölt.sportolni nem nagyon tudok mert gerinc problémáim vannak?

Figyelt kérdés
Nem eszek sokat ,inkább egészségtelenül soká ch az etrendemben de sajnos anyagilag sem tehetem meg hogy a krumplit tésztát lecseréljem valamire ami olcsó és laktató...van még esélyem vagy fogadják el ezt ? Nem akarom 94 kiló vagyok és főként has tájékán van a gond....már bele örülök hogy nagy nehezen lemegy4 kiló aztán vissza 6.segitsetek
2023. márc. 7. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Mi az, hogy egészségtelenül sok a szénhidrát? Miért kéne krumplit tésztára cserélni? Ennyire nulla ismereted van táplálkozás terén? Olvasd el ezt a cikket, mert így lesznek bajok:

[link]

2023. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát mindneki azt mondja hogy nem lehet krumplit tésztát lisztet és cukrot enni ...
2023. márc. 7. 09:05
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

"mindneki azt mondja hogy nem lehet krumplit tésztát lisztet és cukrot enni"

Ezek a mindenkik dietetikusok vagy táplálkozástudományi kutatóorvosok? Nem? Akkor inkább szakcikkekből és tanulmányokból tájékozódj, ne mindenkiktől.

2023. márc. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

A gyakorikérdések teljesen alkalmatalan hely arra, hogy az ember az életmódját rendbe tegye. Még ha tele is lenne jóindulatú és hozzáértő emberrel, akkor sem tudna neked senki valóban személyre szóló tanácsot adni.


Miért? Mert semmit nem tud rólad itt senki.


Beszélned kellene a háziorvossal, aki már egy laboreredményt látva tudna néhány alapvető jó tanácsot adni, és ez még ingyen is van. Beszélhetnél dietetikussal (ez már jó eséllyel magán és fizetős), aki javasolna étrendet neked. Igen, azt mindenki tudja, hogy a szénhidrátot (krumplit, tésztát, kenyeret) valami mással kéne nagyrészt helyettesíteni, de az valóban nem olcsó sok esetben. Zöldségek ára az egekben, húst hússal enni sem helyes hosszú távon és így tovább. Talán ha több főzeléket készítenél magadnak, az egy lépés lenne a jó irányba.


És akkor a sport, mert aktív élet nélkül nincs az a táplálkozás, ami tartós eredményt hoz. A gerincproblémáid valóban szűkíthetik a lehetőségeidet, de az úszás az majdnem mindig lehetőség, sőt, ajánlott (az más kérdés, hogy ilyen uszodai árak mellett ez merőben elméleti lehetőség sokaknak). Egy rossz derék esetén pl. nem ajánlott függőlegesen terhelni, de fekve pl. súlyzózhatnál. Kerülnöd kell a futást, meg úgy általában a rázkódást, de pl. lehet, hogy az elliptikus tréner mehetne. Ugyancsak valószínű, hogy egy csomó jógagyakorlatot végezhetnél, lehet, hogy kerékpározhatnál. Ezt látatlanban nem mondja meg senki, de ne mondj le a sportról csak mert "gerincproblémád van"!

2023. márc. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Ugyan "viszonylag sok" a krumpliban a szénhidrát, ellenben sok benne fontos elem is és nem szabad démonizálni. Egyébként mindenki más, dietetikussal kell beszélni. Az sem feltétlenül igaz, hogy le kell szokni mindenről drasztikusan. Ugyan rajtam méreganyag-lerakódás volt hájréteg helyett, de minimális változtatással 2 hónap alatt 10 kiló méreganyag lerepült. A minimális változtatás annyi volt, hogy több gabona és több zöldség. De például úgy, hogy főzelékekkel. A főzelékben mi van? Olaj és liszt. Barna lisztet használok, de akkor-is liszt és nem drasztikus megvonás. Ismétlem: mindenki más, mindenkire más hat.
2023. márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Látod, erről beszéltem. A #3 válaszom 32%-on áll, holott mit állítottam benne?


Azt, hogy személyes vizsgálatok és megfelelő szakértelem híján nem lehet életmódváltáshoz javaslatot adni.


Ez nem lenne hasznos?


Ja, hogy nem tetszik a válasz három önjelölt fogyókúraguruból 2-nek...


Pontosan ezért írtam, hogy ne itt próbálj használható tanácsot kapni!

2023. márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Kezdetnek töltsd le a kalóriabázist és kövesd, mit, mennyit eszel.
2023. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Miért drága kajáktól várod a megoldást ? Pont az ellenkezője igaz. Egyél főtt céklát, savanyított káposztát, rágcsálj fejes káposztát, egyél sütőtököt stb.
2023. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Krumplit is lehet enni, durum tésztát is


Egészségesen kell enni, sokáig, éy nem túl kevdset, nem túl sokat.

Fehérje forrásnak ott a tofu, hüvelyeyek amik olcsók

Szénhidrátnak basmsti rizs, bulgur, köles, durum teszta vagy epp hazi teljes kiorlesu kenyer

Zsirforrasnak az olaj amin elkeszited az eteleket



A rostra figyelj, fillerekert ehetsz minden etkezeshez egy evokanal utifumaghejat vsgy zabkorpat


Ha mrgvan a rost es elegendo viz akkor nem fogsz ehezni

2023. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!