Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magamat motiváln...

Hogyan tudnám magamat motiválni a mozgásra?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy heti 3x1 órát fogok edzeni, de szinte sosincs hozzá kedvem. KB két hete kezdtem el, de eddig összesen négy napot edzettem a két hét alatt. Egy nap mindig kimaradt..


Valakinek van hasonló tapasztalata? Ki mivel motiválja magát? A motiváló videók /képek nem annyira erőteljesek már nekem. 😔 Vagy ez csak határozott és célratörő embereknek sikerül?



2023. márc. 13. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Mennyi a napi kalóriabeviteled? A fogyás elsődlegesen az étrendi kalóriabevitelen múlik, nem a mozgáson. Pont az a lényeg, hogy a mozgásra ne egy kötelező kalóriaégető szenvedésként tekints, hanem egy olyan sporttevékenységre, ami vonz, amiben örömöd leled, amit szívesen űzöl hosszútávon is. Van egy olyan érzésem, hogy ez a "heti 3x1 óra edzés" esetedben valamilyen minőségtelen YouTube videós ugrálgatás. Ezeknek nincs értelme, céltalanok, nem vezetnek sehova, nem fejlesztenek, progressziót és mérföldköveket nem lehet bennük kijelölni, így persze, hogy nem motiválnak. Egy olyan sportágat válassz, ahol már az edzés puszta gondolata is motiváló. Milyen sportágat űznél szívesen? Ez lehet bármi, testépítés, futás, biciklizés, úszás, foci, box, tényleg bármi.
2023. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, youtube videókat nézek. Kardiót és erősítést is szoktam csinálni.


Igazából nem vagyok egy nagy sportoló típus. Sem biciklizni, sem úszni, sem semmilyen sporthoz nem értek.. Esetleg szívesen táncolnék, bár ahhoz sem értek. 😅


Célom, hogy leadjak pár kilót.


156 cm vagyok és olyan 60 kg.

2023. márc. 13. 11:19
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Ha egy 5 kilóval nagyobb lenne a testsúlyod, akkor akár indokoltnak is tartanám a fogyást, de így a BMI-d teljesen normális. Ha nem a testképzavar okozza a problémád, hanem ténylegesen nem vagy megelégedve a kinézeteddel, akkor kalóriadeficiten alapuló diéta helyett valamilyen erősítő mozgásforma lenne célszerű esetedben, ami fejleszti az izomzatodat, ezáltal "formásít". Te azzal nem leszel előrébb, ha igénytelen YouTube videókra emelgeted a lábadat cicanadrágban, közben pedig koplaltatod magad valamilyen Femina.hu-n olvasott étrend mentén.
2023. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál ajánlani ilyen erősítő sportot? Erősítésnek én csak egyszerű ilyen-olyan mozdulatsorokat szoktam csinálni. Pl ha hasra megyek, akkor hasprés meg ilyenek. 😅
2023. márc. 13. 11:30
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Progresszív súlyzós edzés (pl. konditerem), erőemelés, crossfit, calisthenics, street workout.
2023. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de a motiváció még mindig hiányzik. :/
2023. márc. 13. 11:45
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha már magában ahhoz motiváció kell, hogy mozogj, hiszen a mozgás az egészséges élet nulladik lépése, illetve ha magában az nem motiváló, hogy erősödj, izmosodj, formásódj, akkor vannak bajok.
2023. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy inkább táncolnék. Az talán motiválna.
2023. márc. 13. 12:02
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
A tánc egy remek mozgásforma. Ha téged az vonz, akkor hajrá, kezdd el!
2023. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%

Elliptikus tréner + közben sorozatnézés.

Így égetek el kb. 500 kalóriát, naponta, egy epizód hossza elég is.

2023. márc. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!