Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lépcsőzőgép, leg magic,...

Lépcsőzőgép, leg magic, szobabicikli alkalmas lehet némi erősítő edzésnek?

Figyelt kérdés

Nagyobb fogyás után vagyok bő 1 évvel. Rendszeresen sportolok, tartom a diétám stb, és tartom a súlyom.

Nem akarok extra nagy izmokat, De szeretnék egy picit erősíteni. Formásodni. Ezek a gépek alkalmasak erre rendszeres használattal? ( Nő vagyok)



2023. ápr. 6. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem. A leg magic tulajdonképpen rehabilitációs eszköznek betudható, a lépcsőzőgép és a szobabicikli pedig kardió mozgásforma, erősítésre a szó szoros értelmében nem képesek funkcionálni, izomépítő (hipertrofikus) hatásuk pedig egyáltalán nincs. Ha elmondásod szerint rendszersen sportolsz, akkor nem is igazán értem, milyen erősödésre számítasz leg magictől? Mit sportolsz?

Ha erősödni szeretnél, akkor értelemszerűen ne kardió mozgásformákban gondolkodj, hanem valamilyen erőedzés felé orientálódj, legyen az súlyzózás, calisthenics, street workout, szertorna, és még sorolhatnám. Továbbá valamiért azt érzem, hogy a nőknél tipikus irányt képviseled, miszerint az alsótestest valamiért kiemelt fontosságúnak tekinteted, célzottan csak azt szeretnéd erősíteni, csak azt szeretnéd edzeni, a felőstest meg csak úgy van. Férfiaknál egyébként ez az irány tipikusan fordított, de mindkettő tévút. Komplex, a test összes izomcsoportját egyformán célzó edzéstervben gondolkodj, ha erősödni akarsz.

2023. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen sportolok, konkrétan heti 10 órát, úszni járok. Ez az egyetlen sport ami legyőzi a lustaságomat és úgy tudom hosszútávon csinálni, hogy szeretem, várom:). Viszont emellett nem érzem igazán erősnek az izmaimat. De sajnos csak ezek az edzőgépeim vannak itthon.

Azért kérdeztem meg hogy ezek egy kis erősödésre jók e, mert nem értek hozzá, de akkor ezek szerint nem jók. :( Kár.

Utánanézek azoknak amiket írtál, köszi.

Nem említettem de szoktam súlyzózni, gyakorlatokat csinálni velük, és ilyenkor a karjaim mellett a melleimnél és a hátamban is érzem hogy dolgoztak izmok, bár tény hogy csak 8 kilósak és már nem jelentenek olyan kihívást mint amikor elkezdtem használni. Más eszközöm jelenleg nincs.

Egyébként azért dolgoznék többet altestre, mert bár már nem vagyok kövér a testem alkatilag csípő, fenék, combok tájékon a leghangsúlyosabb. Ezt akarnám kicsit ellensúlyozni valahogy.

Elsősorban otthoni edzés érdekelne, de ha nagyon nem megoldható akkor persze keresek mást:)

2023. ápr. 6. 15:11
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Erre a sulyzos edzes a megfelelo. Guggolas, felhuzas, kitores stb. 8kg az nagyon keves lesz, ruhazz be rudra, tarcsakra, allvanyra stb vagy konditerem.
2023. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Az úszáshoz képest a leg magic, vagy a lépcsőzőgép erősítő hatása elhanyagolható, és említésre sem méltó. Ha te heti 10 óra úszást nem érzel kellően intenzívnek erősítés szempontjából, akkor valamit nagyon nem csinálsz jól a medencében. Egyébként tthoni körülmények között két darab 8 kilós kézisúlyzóval nyilván nem lehet se izomban, se erőben érdemi fejlődést elérni, úgyhogy ismerkedj meg a calisthenics vagy a street workout alapjaival, bár saját testsúllyal lábat edzeni nem éppen effektív. Konditerembe ellátogatni nincs lehetőség?
2023. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 qborka ***** válasza:
29%

Nem,főleg nem egy otthoni gép. Egy komoly edzőtermi stairmaster rendes ellenállással már segít a kerék fenékhez.


Vegyél inkább 2,3 kg-s lábsúlyokat, 2-3 kg kézi súlyzókat ,normális gumiszalagokat és tornázz azzal otthon.


Nyugi ,extrán izmos nem lesz valaki csak úgy 🙂

2023. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek😊
2023. ápr. 7. 06:58
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Lépcsőző gép? Na, ennél nagyobb hülyeséget sem hallottam még (én is nő vagyok). Ha erősíteni szeretnél kirándulj hegynek fel, guggolj, vagy keress egy lépcsőt, nem hiszem el, hogy nincsen egy hosszabb lépcső az egy kilométeres körzetedben.
2023. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7. Ennek a beszólásnak aztán sok értelme volt. Ok. A te dolgod ha szerinted hülyeség. Én meg jobban szeretek otthoni mozgàssal foglalkozni ha van rá lehetőség azaz választhatok. Pl nem lát az utca embere és nem röhög ki. Mikor kövér voltam eleinte kijártam ilyesmik miatt, és szar érzés volt ilyen emberek reakcióival szembesülni. Elég volt a magam baja, nem kellett még ez is. Sokkal jobban érzem magam, ha mozgás közben nem lát senki, ha van rá mód.

Úszni járni is inkább meló után szoktam, akkor sokkal kevesebben vannak. Bár ez az a sport aminél sajnos itthoni medence hiányában nem lehet az összes ilyen barmot elkerülni.

2023. ápr. 7. 23:17
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Hat meg am sem ugyanolyan egy gepen futni vagy lepcsozni amin tudod tartani full ugyanazt a pulzust, sebessegeet, nehezseget.. mint utcan ahol nem vagy rakenyszerulve ugyanarra a tempora. Meg kell allni ezert azert, kerulgetni az embereket, piros lampa stb. Lejebb megy a pulzus meg a kulso ingerek megzavarnak. Pont az a lenyege a kardionak h folyamatos, egyenletesen magas pulzuson edzel
2023. ápr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!