Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez hatásos volna a fogyásban/i...

Ez hatásos volna a fogyásban/izmosodásban?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, 105 kg, 180 cm. Van izom is rajtam.

Szeretnék fogyni, izommegtartás mellett.

Nem vagyok tájékozatlan a témában, de egy hétköznapom így nézne ki: reggel biciklire pattanok, és egy óra múlva a suliban vagyok, majd reggelire pl teljes kiőrlésű pékárú, joghurt, azt elfogyasztom, szigorúan biciklizés után, hogy a kalóriákat ne a cukorból, hanem közvetlenül zsírból nyerje, kb a 40. Perc után! Lemennek az órák, szintén hazabicajozok. Majd ezután ebédelek, változatosan, legyen benne elég fehérje, összetett szénhidrát, zöldség, uzsonnára pedig gyümölcs. Majd tanulás, és olyan 6 körül vacsora, valami könnyű, mondjuk két melegszendvics. Aztán erősítő edzések, fekvőtámasz, felülés, súlyzózás. Ez kb 1,5 óra lenne. Majd olyan 8 körül fürdés, aztán még fél óra beszélgetés a tesómmal, szüleimmel a nap eseményeiről, kilencre ágyba, kis tv, teló, (szerencsére nem vagyok függő!) Majd alvás kb 22:00-tól, 6:20-ig nagyjából 8 óra, mert az alvás is nagyon fontos. Ez egy hozzávetőleges, átlagosnak szánt nap, kicsit, egészséges határokon belül néha el fog térni. Hétvégén ehhez hasonló lesz napi min 2 óra biciklizés, plusz edzőterem szombaton. Hatásos szerintetek, ha tartom?



2023. ápr. 10. 04:36
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
5 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és a cukros üdítőket, chipseket, stb eddig is mellőzni tudtam.
2023. ápr. 10. 04:37
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

"azt elfogyasztom, szigorúan biciklizés után, hogy a kalóriákat ne a cukorból, hanem közvetlenül zsírból nyerje"


"Nem vagyok tájékozatlan a témában"

Ez a két mondat ellentmond egymásnak.

Úgy egyébként kiindulási alapnak nem rossz, de nagy általánosságban leírtál valamit, ezt nem kell "tartani", mert ez nem egy program, ez egy programnak a váza, amire lehet építeni.

Minden nap másfél óra súlyzós edzés? Eleve a másfél óra túlzásnak tűnik, bár ha teljesen kezdő vagy, akkor elképzelhető, hogy rá kell szánni ennyit, amíg megtanulod a dolgokat (de ugye kitől tanulsz).

Súlyzós edzésnek van valami programozása, vagy csak ami épp eszedbe jut?

Máshol is a részletek hiányoznak, pl. mi az, hogy "elég fehérje", de mint kezdeti váz rendben van, csak építs rá.

2023. ápr. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha tekerés előtt nem adsz a testednek elégetni való üzemanyagot, akkor kénytelen a saját testzsírt felhasználni energiaként. Ezt több kutatás alátámasztotta, hogy ilyenkor fokozottabb a zsírégetés.


Előbb ezt a "vázat" szeretném megszokatni a testemmel.


Nem mindennap 1,5 óra súlyzós edzés, úgy írtam, hogy erősítő edzések, fekvőtámasz, felülés, súlyzózás. Az csak kb fél óra volna, ami programozott volna.


"Elég fehérje": napi 200 g körül.

2023. ápr. 10. 10:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha pékárú meg melegszedvics az étrend alapja, hogy jön össze napi 200g fehérje? Meg minek annyi egyáltalán.. De ekkora túlsúlyból valszeg úgyis fogyni fogsz, de azért pár hónap után érdemes lenne bevezetni a kcal számolást.
2023. ápr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vacsora előtt kellene edzeni. Tele gyomor arra jó csak, hogy kidobd a taccsot. Az étrendre vonatkozóan nézz valami kalkulátort és nem lesz gond. Alapvetően nem tűnik nagy hülyeségnek a leírt terv.
2023. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4. Ebédkor volna a fő fehérjeforrás, de ha sok a 200 gramm, akkor legyen 150. Köszönöm!


5. Köszönöm, megfogadom a tanácsod!

2023. ápr. 11. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!