Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyásban segítség? 21/F

F.David kérdése:

Fogyásban segítség? 21/F

Figyelt kérdés

Sziasztok!


173 cm vagyok és 90 kg. Nagyjából 2 éve voltam kb. 65 kg. Akkor még rendszeresen bicikliztem(autó hiánya miatt), este futni jártam, mindenféle sportot űztem. Az üzleti kirakodó munkát másfél éve felváltotta az irodai munka. Tavaly volt egy foci balesetem is, keresztszalag műtét lett a vége, azóta nem edzettem szinte semmit, csak a kötelező rehab volt meg. A műtét, a kevés mozgás és a rendszertelen étkezés miatt csak úgy szaladtak fel a kilók.


Volt pár próbálkozásom, de mind füstbe fulladt. Szerintem azért mert nem volt egy kész terv, amihez tarthatnám magam.


Tudtok valamilyen oldalakat, amik segíthetnek ebben, de nem kérnek el havi 30000 forintot? Gondolok itt értend tervezésére és otthonról végezhető apróbb edzésekre, sportolásra.


A rossz térdem és az idő hiánya miatt főleg az étrenddel szeretnék eredményt elérni, de persze a mozgáshiány miatt valamilyen folyamatos sportolást is be kell vezetnem.



2023. ápr. 13. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2023. ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
11%
Kövesd Bocsi Viki oldalát a facebookon! Nem muszáj megvenni az étrendi ajánlását, ha figyeled az oldalát, már nagyon sokat lehet tanulni, az ételekről, és arról, hogy milyen tipusba tartozol. A böjt is nagyon hatásos, ha ésszel csinálod, ahhoz pedig a dietcrafting blogot ajánlom szeretettel. Egy nagy adag kitartás is kell, de utána menni fog. Sok sikert!
2023. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, rengeteg jó forrásnak tudsz utána keresni. Amik alapok: BMR, kalória deficit, makrók, gyors, mirelit ételek elhagyása, otthoni főzőcskézés.

Nem feltétlenül kell edzeni, de érdemes többet mozogni. A napi séta is jobb, mint a semmi. Ráadásul kezd jó idő lenni, lehet kirándulni szabadnapon. Nem vagyok orvos, így nem tudom, mennyire épülhettél fel a sérülésből, erre érdemes lenne pénzt és időt szánni, hogy hozzáértőtől informálódj, mennyire terhelheted magad, mivel, mennyire kell fokozatosan... Stb. Edzéshez pedig nem kell terem, egy súlyzókészlettel, de még saját testsúllyal is sok mindent meg lehet csinálni. Nyilván testépítő fizikumod nem lesz, de nem is kell.

2023. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!