Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 2 hete nem változik a súlyom,...

2 hete nem változik a súlyom, mit tegyek? Ennél lejjebb már nem tudok menni, vagy mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

172cm, 79.5kgról indultam 2 hónapja (másfél éve már edzek, ez amolyan mini szálkásítás szeretne lenni), most 73.3kg vagyok, de már 2 hete.


1800 kalóriát eszek (nem létezik, hogy elszámoljam.. Mindent nyersen mérek, csak vizet iszok)

mellette heti 4-5x súlyzós edzés (nem a 4x12 gyors fajta, hanem tényleg kemény edzések) és ha ez nem lenne elég, napi 20.000(!) lépés..


Ennél kevesebbet nem szeretnék már enni, és ennél jobban gyakorlatilag az aktivitásom sem tudom már növelni..



2023. ápr. 17. 07:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
39%
Lehet hogy rosszul tudom, de ha edzel akkor izmosodsz, így a zsír helyett izom lesz, és az izom nehezebb.
2023. ápr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A stagnálás normális. Ha biztos vagy benne, hogy mindent jól csinálsz, akkor folytasd, ahogy eddig. Majd a mérleg is követi idővel a változást.

Viszont az alvásról pl nem volt szó. Alszol eleget? Piti dolognak tűnik ugyan, de valójában nagyon fontos szerepe van nem csak a fogyásban, de abban is. Illetve a stresszt sem árt csökkenteni. Lehet csak ebben a kérdésben tűnik úgy, de nagyon az érződik, hogy ráfeszültél erre a témára. Foglalkozz mással is, amiben örömödet leled, kikapcsol, és természetesen folytasd az edzést, diétát is. A legjobb, ha az életed részét képezik ezek a dolgok, nem pedig magát az életedet. Ha nem feszülsz rá annyira, egyszercsak azt veszed észre, hogy sikerül, amit szeretnél, ha következetesen folytatsz mindent.

2023. ápr. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
Pedig csökkenteni kell a kcalt. A fogyás bizony így működik
2023. ápr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
#3 mégis minek, meg hova? A kérdezőnél alacsonyabb, és könnyebb vagyok, de amikor megnyomom az edzést, még nekem is kell 1800 kcal, hogy ne legyek rosszul (néha még több is). Szükségtelen végletekig csökkenteni a kalória bevitelt. Inkább csak türelem, és kitartás kell. Van, amikor nem mozdul a mérleg egy ideig, aztán megindul újra.
2023. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
4 nem vagyunk egyformák.. Saját tapasztalatból beszélek, nem értem ezért miért kell leszavazni? Szálkásítás alatt hónapokig stagnáltam mire rávettem magam hogy csökkentsek a kaján, utána szinte olvadtak le rólam a kilók. Van, aki egy szint után csak ilyen kevés kcallal tud fogyni, ha meg jó az étrend, igyse úgyse éhezik.. Nem mindenki úgy működik mint te..
2023. ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A kalória csökkentésen én is gondolkodtam, de ez az 1800 is épp eléggé kevés..


A napi aktivitásom növelése szintén opció, de ennél jobban már képtelen vagyok növelni, nem vagyok robot.. :D


1#

Az izomépítés nem egy egyszerű folyamat, ez deficitben gyakorlatilag lehetetlen. 1,5 év edzés után meg főleg 0 esélyt látok arra, hogy izmot építsek deficitben.


2#

Napi 8 óra alvás megvan. Sajnos az alvás minősége nem a legjobb, mivel mindig felébredek óránként (a deficit nem túl előnyös az alvásnak hosszútávon..), viszont annyi szerencsém van, hogy kb. 1 perc alatt vissza alszom és fáradtságnak nyoma nincs.

Az alvásomon lehetne mit javítani, de közel sem olyan rossz, hogy emiatt lenne stagnálás.


A rágörcsölést abszolút jól látod. A sport maga az életem jelenleg, ami kicsit fura, mert 3 évvel ezelőtt 108kg voltam 0 mozgással.. Talán épp ez hajt ennyire, hogy nem szeretnék vissza jutni oda, ahol voltam, és szeretnék bizonyítani magamnak.

2023. ápr. 17. 08:31
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

#5 ne nekem mondd, nem én szavaztalak le attól függetlenül, hogy nem értek veled egyet :) Indokolatlanul kevés kalóriát enni ennyi sport mellett szerintem továbbra sem ajánlott. Megnő a sérülés kockázata, ami aztán hónapokig vissza tud dobni minden téren. Hidd el, én is tudom, miről beszélek, hasonló indíttatásból lett törött csontom, és részleges izomszakadásom is. (A vicc, hogy nem is rosszul elvégzett gyakorlatok okozták, hanem a túlhajszoltság, kimerültség.) Inkább stagnáljon az ember hónapokig, mint egy sérülés. Már csak azért is, mert gondolom a kérdező nem versenyre készül. A versenydiéta nyilván más, de senki nem is állítja, akinek van egy csöpp esze, hogy egészséges, vagy követendő egy átlagembernek.

Kérdező: próbálj meg akkor valamit a stressz csökkentése érdekében. Azért deficit mellett sem törvényszerű rosszul aludni, ha nem extrém deficiten vagy. Edzést se növelnék a helyedben, mert túl fogod edzeni magad, a heti 4-5 teljesen optimális. Esetleg az edzés összetételén változtathatsz. Amit még kipróbálhatsz, az a magnézium pótlás, ha nincs elég az étrendedben. Aktív edzés mellett egyébként is érdemes kicsit pótolni. Ha este szeded, esetleg egy kis plusz B vitaminnal, akkor az alváson is tud segíteni. Ha a természetes formát részesíted előnyben, akkor az esti étkezésed tedd kicsit magnézium gazdagabbá.

2023. ápr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

"Sajnos az alvás minősége nem a legjobb, mivel mindig felébredek óránként"

Ezzel minél hamarabb fordulj orvoshoz, mert baromi káros.

2023. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
Legyél kitartó.
2023. ápr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8#

Ez csak most van, mivel a deficit ennek nem tesz jót.


Egyébként 2-3x kelek fel, mindig visszaalszom, sosem vagyok fáradt napközben.

2023. ápr. 17. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!