Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az , hogy egyre...

Miért van az , hogy egyre csak hízok?

Figyelt kérdés

160/62 kg,33 éves nő vagyok. Fél éve számolom már a kalóriákat,1400-1500 a legtöbbször, néha van csaló nap akkor is max 2000,heti 1, másfél heti 1 alkalom.Olyan mértéktelen zabálás talán karácsonykor volt 1 nap. Mellette itthon edzek heti 2x3x 30-50 perc, kardió, sajáttestsúlyos edzések. 20 évesen volt egy időszak amikor néhány hónap alatt leadtam 8-10 kg, de akkor tenyleg alig ettem kb 800 kalóriát ha jól emlékszem, mondjuk munkanélküli voltam akkor és kb otthon ültem egész nap. Most meg könnyű fizikai munkát végzek, és ha nem eszem 3-4 órája vmit szédülök és rosszull leszek.

Nagyon el vagyok már keseredve. Tényleg csak a drasztikus koplalás segítene ismét?


2023. ápr. 25. 22:52
1 2
 1/12 mámindennévfoglalalt válasza:
78%

160 kiló mellett szinte lehetetlennek tartom hogy napi 1500 kalóriával, edzés és munka mellett ne kezdj el fogyni. Egyedül azt tudom elképzelni hogy nagyon lassú az anyagcseréd de ezek a feltételek mellett így is kellene fogynod. Még az is lehet hogy a bevitt kalóriát kevesebbnek hiszed mint ami, próbáld meg alaposabban átszámolni a dolgokat :v

Vagy próbáld meg szakember segítségét kérni hátha ő rá tud mutatni a problémára

2023. ápr. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Mert több energiát viszel be, mint amit elégetsz. ennyi. Nincs itt mágia, ez egy egy mondat leírja, mi történik. Ha többet mozogsz, nagyobb arányban fogsz energiát elégetni, magyarul fogyni. De ugye az esetedben korlátozott a mozgás is valamelyest, figyelni kell az izületekre stb... Ezért a kevesebb mozgáshoz kell belőni a kevesebb ételt. Ja és 20 perc alatt nem indul be a zsírégetés.
2023. ápr. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A leirasbol ugy ertelmeztem, hogy 160 cm es 62 kg a kerdezo. Nem pedig 160 kg.

Kerdezo, pontositod ezt?

2023. ápr. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Az jutott eszembe, hogy mondtad számolod a kalóriákat, de beleszámolsz mindent? Minden olyat amibe lehet hozzáadott cukor? A kávéd, műzliszelet, gyümölcsjoghurt stb. Miket iszol? Csak vizet vagy üdítőket is? Mert nagyon könnyű amúgy észrevétlenül sok cukrot bevinni. A fogyás 70-80%-ban táplálkozás kérdése, szóval ott ronthatsz el valamit. Számold ki az alapanyagcserédet, szorozd meg az aktivitási mutatóddal, számold hozzá edzés napokon az azzal elégetett kalóriát és ehhez képest vigyél be (tiszta étkezéssel) kevesebbet kb 500 kalóriával mint amennyit elégetsz egy nap. Fontos, hogy mindent számolj a kalória számolásnál, lehetőleg hagyd el a cukros és fehér lisztes dolgokat és ügyelj a makrotápanyagok arányára (sok fehérje, zöldség, egészséges zsírok, és kevés lassan felszívódó szénhidràt.)
2023. ápr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kérdező 160 centi. Legalábbis fura lenne, ha csak 62 centi lenne :D

Válaszolva a kérdésre: valószínűleg elszámolsz valamit, gyakrabban van "csaló napod", mint azt gondolod/érzed, esetleg többet viszel be ezeken a napokon, mint gondolod.

Az alap anyagcseréd 1400 kcal körül van. Nyilván plusz a mozgás, egyebek. Ha hetente van egy 2000-2500 kcal-ás napod, akkor simán ki tudod ütni a deficit nagy részét, amit megcsinálsz a héten. Ez az egyik. A másik, hogy a csomagolásokon feltűntetett értékek akár 20%-kal eltérhetnek a valóstól. Ha te 1500-at számolsz, de van 20% eltérés pluszban, akkor az simán lehet 1800 kcal a végére, ami kb a szinten tartó mennyiséged. Ha ehhez kihagysz 1-2 dolgot, mert csak megkóstolod főzés közben, csak megtippeled a súlyát... Stb, nagyon könnyen összejön, hogy nem annyi a kalória, amit beviszel, mint gondolod.

2023. ápr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
20%

Felejtsd el a számolgatást! Láttál már olyat, hogy valaki megevett egy szelet tortát és hopp, elhízott tőle? Na ugye!

A lényeg a mozgás, a mozgás, a mozgás!

A koplalással csak azt éred el, hogy izmot fogsz veszíteni, mivel a szervezeted először a felesleges energiafalókat építi le, azaz az izomzatot, eközben elkezd zsírt raktározni, mivel úgy érzékeli, hogy élelemszegény periódus lépett fel. Aztán persze 3-4 hónap múlva elkezdesz valóban fogyni a zsírból is, de addigra az izomzatod is megsínylette.

Ja és helyi fogyás nincs, tehát hasból fog utoljára lemenni. Tehát ne dőlj be a hasonló mondatoknak, hogy "10 gyakorlat a hasi fogyáshoz stb..." tudod mit érsz el, ha hasra dolgozol? Megnövekszik a hasi izomzatod és kitolja a hasi zsírt, ezzel még nagyobb hasad lesz - gratulálok.


Szóval ehetsz bármit, amit csak akarsz, ha az ELÉGETED mozgással! Teljesen fals számolgatni, a lényegen nem változtat, ha többet égetsz el, mint amennyit beviszel, beindul a fogyás! Mondom a lényeg megfelelő mozgás - hosszan, hiszen rövid időn belüli mozgással max a pulzusodat viszed fel, de a zsírégetés nem indul be!

2023. ápr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
"20 perc alatt nem indul be a zsírégetés". LooL, ezt hol olvastad, nőklapján, esetleg feminán? Ilyen baromságokkal pont ezek a szennylapok tömik az abszolút fogalmatlan, elhízott, buta emberek agyát akiknek fingjuk nincs a fogyás működéséről. Nincs ilyen, hagy itt most beindul a zsírégetés, ott meg nem. Persze, kell pár perc, hogy megemelkedjen a pulzus, de 20 perc kardiót ne nevezzünk már feleslegesnek csak azért, mert te azt olvastad valami szir-szar oldalon, hogy a zsírégetés beindulásához 30 perc kell. Baromság.
2023. ápr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 van az a mondás angol fórumokon, hogy "You can not outrun a bad diet". Vagyis nem tudsz lemozogni/lesportolni egy helytelen táplálkozást. Nyilván jó dolog mozogni, mind mentálisan, mind fizikailag, de nem lehet végtelen energiát elégetni. Ha többet eszel, mint amennyit felhasználsz, akkor hízni fogsz. Az izom pedig azért annyira nem tűnik el könnyen. Nyilván a drasztikus deficit, és a mozgásszegény életmód mellett idővel eltűnik. De enyhe deficit, és rendszeres izom terhelés mellett kb elhanyagolható.
2023. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mámindennévfoglalalt válasza:

1 es válaszoló vagyok

ja hogy 160 centi :D hoppá.

2023. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Amúgy igen 160 cm vagyok és 62 kg.

Amit az 5ös írt azt nem tudtam, hogy az ételekre írt kalória érték nem pontos.A 20% az tényleg sok eltérés.

2023. ápr. 26. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!