Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A futás hasról is ,,olvaszt"...

A futás hasról is ,,olvaszt" le zsírt?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben kissé meghíztam hasra és combra leginkább. A futással az izmokat is érősítem és fogyok is? Ha fogyok akkor hasról is fogyok vagy csak combról?


Köszi minden választ!



2023. ápr. 29. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

A fogyás egy komplex, szisztémás folyamat, ami a test összes zsírraktárát egyaránt érinti és az egyén kalóriabevitelének függvénye. Hogy te melyik testrészedről veszítesz látványosan zsírt elsőként, az genetika függvénye. Nem úgy működik a fogyás, hogy ha futsz, akkor csak a lábadról ég le a zsír, ha pedig felülésezel, akkor csak a hasadról. Aki ezt gondolja 2023-ban is, annak semmilyen alapszintű biológiai tudása nincs? Honnan tájékozódtok sport, táplálkozás, anyagcsere témakörben?

Egyébként azt ugye tudod, kedves kérdező, hogy a fogyás a kalóriadeficiten múlik. Futhatsz bármennyit, de ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni se a lábadról, se a hasadról, sehonnan. Olvasd el ezt a cikket, mielőtt saját magaddal szúrnál ki:

[link]

2023. ápr. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
vegán... biztos jó!
2023. ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

"vegán... biztos jó"

A cikkben nincs szó a vegánságról. Szimplán csak egy alapvetően vegán életmóddal foglalkozó szakoldal összegzése olvasható az anyagcsere biokémiai működéséről, és a fogyás gyakorlatáról, plusz egy kalóriaszámláló kalkulátort is találsz ott, ami laikusoknak különösen hasznos. Ha megnyitnád a hivatkozott forrást ahelyett, hogy tudatlan idebüfögnél, akkor te magad is láthatnád.

2023. ápr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Kajától függ.
2023. ápr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

"Hogy te melyik testrészedről veszítesz látványosan zsírt elsőként"

Aki ezt gondolja 2023-ban is, annak semmilyen alapszintű biológiai tudása nincs? :D

Nincs ilyen, hogy elsőként, meg másodikként, mivel te is írtad, hogy szisztémás folyamat (ha tudod is mit jelent és nem csak úgy idedobtad, hogy jól hangozzon), tehát az egész testet érinti (többek között a konkrét zsírvesztés is). Ezért nem értelmezhető az "először", mert mindenhonnan - maximum 1-2 helyről többet vagy jobban észrevehetően - tehát ha már gúnyolódsz mások "tudatlanságán", akkor akár fogalmazhatnál pontosabban.

2023. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

"akkor akár fogalmazhatnál pontosabban"

Pontosan fogalmaztam, te nem vagy jó szövegértésből. Az első, második, harmadik helyezést a LÁTVÁNY aspektusából említettem, ezt pedig le is írtam, csak nem tudsz olvasni. A fogyás a test minden zsírraktárát egyformán érinti, azonban LÁTVÁNY tekintetében teljesen természetes, hogy mások először a lábadon veszik észre a fogyásod, vagy először a hasadon, vagy először az arcodon. Ettől függetlenül tested egészéről fogsz, hogy de hogy kinek melyik testrészén lesz ez a szisztémás fogyás elsőként LÁTVÁNYOS, az teljesen egyéni. Így érted?

2023. ápr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem fogja így érteni, túl hosszú és komplikált. Fogd rövidre.


Mindenhonnan fogyni fogsz, nem csak egy helyről.


Így talán érti.

2023. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, tanulj meg szöveget értelmezni
2023. ápr. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, mindenhonnan leolvasztja.
2023. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen
2023. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!