Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az baj, hogy sok zabot eszek?

Az baj, hogy sok zabot eszek?

Figyelt kérdés
Cukor nélkül eszem, növényi tejjel, reggelire meg vacsorára.

2023. máj. 6. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Már milyen szempontból lenne baj? A sok is relatív, életkor, nem is számít. Egyébként a változatosság fontos, ezen kívül miket szoktál enni? A zab kiváló rostforrás, jó szénhidrát, illetve fehérjét is tartalmaz és tele van vitaminokkal. Viszont az se a legjobb ha túlzásba viszi valaki
2023. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha eszel mást is napközben akkor okés.Próbálj változatosan étkezni azért mert a testednek szüksége van más ásványi anyagokra.
2023. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából próbálok változatosan étkezni, csak sajnos nekem az nagyon nehezemre esik, ugyanis az édességen kívül nem sok ételt szeretek. De rajta vagyok az ügyön, hogy magamhoz képest viszonylag egy normális étrendem legyen.
2023. máj. 6. 16:21
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Mi az amit pl szeretsz, szivesen megeszel? Am hány éves vagy? Szüleiddel laksz még esetleg?
2023. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Egészségedre. Én maradok a kakaóscsiga+pogi kombónál, de csak azért, hogy neked több zab maradhasson. ☝️
2023. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es, fiatal vagyok most fogok külön költözni. De én nagyon nehéz eset vagyok, utálom a húst(kivéve a csirkemellt) utálom a tejtermékeket, zöldségekből is csak a paradicsomot meg a karfiolt eszem meg. A tésztát se szeretem, igazából amit szeretek az a csirkemell, meg a gyümölcsök, na meg az édesség, amit ugye letettem, mert egészségtelen, illetve féltem a fogaimat.
2023. máj. 6. 16:52
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
Áhhh....
2023. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Amíg nem okoz panaszt, semmi baj :)


Engem a gm is kicsinál.

2023. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
57%

Nem baj az, Ráró, ha sok zabot eszel.

(Bocsi. :)

Az nem baj, ha sok zabot eszel, de az bizony baj, hogy nagyon kevés féle ételt eszel. Így jó eséllyel valami tápanyaghiány alakulhat ki nálad, a változatosság hiánya miatt.

Mindenképpen érdemes lenne keresgélni, hogy mi az, ami belefér neked, és amivel tudod fokozni a változatosságot. Pl. én se szeretem a vörös húsokat, de pl. ledarálva, jól befűszerezve, fasírtként megeszem a sertéscombot is alkalmanként. Vagy rendesebb szalámival, gépsonkával is próbálkozhatnál, vajkrémes kenyérre téve, reggelinek vagy vacsorának, hogy csökkentsd a zab mennyiségét. (Hozzá paprika v. zöldhagyma v. bármi, ami szintén javítja az összhatást.)

2023. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

A zab nagyon egészséges, viszonylag magas a fehérje tartalma és a triptofán kifejezetten ajánlott depresszió ellen.

Egészítsd ki dióval, más magokkal, mazsolával, gyümölccsel (akár kockázott alma).

2023. máj. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!