Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy ilyen mértékű napi aktivitással sem fogyok tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


170cm 78kg voltam lassan 3 hónapja. 2 év edzés után egy alacsonyabb testzsírszázalékról szerettem volna izmot építeni, ezért úgy gondoltam, hogy ezt a 78kgot mindenképpen csökkentem.


70kg vagyok 12 hét diéta után, viszont a fogyás rettentően belassult. (Legalábbis a mérleget nézve)

2800 kalóriát ettem és nem nőtt a súlyom, most 1800 kalóriát eszek és nem csökken. Napi 20-25 ezer lépésem van, illetve heti 5 súlyzós edzés.


1800 kalóriával és ilyen aktivitással hogy lehet az, hogy ez még csak 500-zas deficit sincs úgy, hogy 3 hónappal ezelőtt 2800 kalórián ugyanilyen napi aktivitással nem nőtt a súlyom? (Mert ugye ha 500-zas deficit lenne, akkor a mérlegen lenne változás, -0.5kg hetente)


Rendben, tegyük fel, hogy elszámolok 300 kalóriát (ami lehetetlen, mert mindent pontosan mérek, sütés/főzés előtt, csak vizet iszom, stb), de ez még mindig napi 2100 kalória lenne és úgy gondolom, hogy ilyen napi aktivitással még 2100 kalórián is fogynom kellene.


Ennél kevesebbet nem szeretnék enni, illetve a napi aktivitásom sem tudom növelni ennél jobban, mert ez a 25 ezer lépés is lassan már nem emberi szint minden nap..


Nem gondolnám, hogy elértem a határom, mert ebből a 170cm 70kgból lehetne még faragni..



2023. máj. 8. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Én mióta kidobtam a mérleget sokkal jobban érzem magam.
2023. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

"ebből a 170cm 70kgból lehetne még faragni.."

De minek?

2023. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
34%
Így igaz, belassítottad az anyagcserédet és a szervezeted most minden zsírocskához ragaszkodik és az újabb kalóriabevitelt várja folyamatosan. Nézz utána az anyagcsere rendellenességeknek, a pajzsmirigy alulműködésnek, az inzulinrezisztencianak, sokat tanulhatsz belőle a tested működéséről akkor is ha te nem vagy beteg konkrétan ezekkel. Megérted, hogy miért fogysz amikor fogysz könnyedén pedig több kalóriát eszel és miért nem fogysz amikor halálra edzed magad és alig viszel be kalóriát. Nem olyan egyszerű a szervezetünk működése mint azt sokan laikusként gondoljuk.
2023. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Hogy lehetséges az, hogy még tovább akarsz fogyni, hova, minek, miből?!


A szervezetednek így már jó és nem akar tovább farigcsálni magából miattad.


Sportolj, mozogj továbbra is rendszeresen és majd lemegy, aminek le kell illetve lehet, hogy nem, hanem csak feszesedik, formálódik és az úgy lesz jó!!

2023. máj. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez tényleg úgy hangzik, mint a belassult anyagcsere. Nincs kalóriadeficit, mert a szervezeted már csak 1800 kcal-t használ fel. De valóban ne csökkentsd tovább, próbáld inkább növelni, hátha új egyensúly áll be. Esetleg étrend összetétel, makró arány módosítást is próbálhatsz, vagy valami új sportot a ménkű sok gyaloglás helyett.
2023. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A raktározó üzemmódban nem hiszek. Szerencsére tanulmányokat is olvasok, angolul, magyarul, így nehéz tényleges tévhitekbe botlanom.. A raktározó üzemmódnak legalább annyi haszna van, mint az "este 6 után nem eszünk" dolognak. :D


8# A cél egy alacsonyabb testzsír%, majd onnan szépen lassan izomépítés. 106kg voltam 3 éve, 8 hónap alatt lementem 72kgra, edzés mellett 82kg lettem, és most tartunk ott, hogy 70kg vagyok.

2023. máj. 8. 13:52
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Ez nagyon fura, mivel nagyon sokat sportolsz és alig eszel.

Szerintem az elvárásaiddal van a gond. Nem lassult be semmi. 12 hét és lement 8 kiló. Az teljesen jó eredmény! Sőt! Kifejezetten jó! Főleg úgy, hogy nem is volt túl sok felesleg rajtad.

Szerintem semmikképp se csökkentsd a kalóriát. Menni fog ez, ha továbbra is csinálod.

Én heti 2 edzés mellett is fogyok, igaz, szép lassan.

2023. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
Egyél kevesebbet. A sétát meg cseréld le normális kardióra.
2023. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell kevesebbet enni! Mégis, hová egyen kevesebbet 1800 kalória már így is a pont elégséges határ egy férfinek, teljesen mindegy, hány centi.


A kardió oké az mehet, de a kajából ne vegyél már lejjebb, mert a koplalástól csak tönkremész.


12 hét alatt 8 kiló meg elég szép eredmény, az majdnem heti 1 kiló - nem is kell ennél több heti fogyás.

2023. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ennél kevesebbel girhes lennél.
2023. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!