Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Belassult 39 évesen a fogyás?

Belassult 39 évesen a fogyás?

Figyelt kérdés

39 éves nő vagyok, leadtam már 25 kilót, viszont van még rajtam felesleg. 174 cm vagyok és jelenleg 81 kiló.

Az eredeti tervem 65-69 kiló volt, viszont már februárban tudtam, ez nem fog megvalósulni augusztusig. Tudom butaság célt kitűzni, de akkor lesz osztálytalálkozóm és persze bennem van a hiúság. Szóval eléggé el vagyok keseredve, mert most úgy érzem annyira stagnálok, hogy még 5 kiló sem fog lemenni. Mit tudnék tenni? Azért még bőven van mit lefogynom, nem az utolsó pár kilóról van szó. Eddig olyan könnyen ment. Vagy ennyit számít az életkor?


2023. máj. 9. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

A vizsgálati mérések szerint a humán anyagcsere a kor előrehaladtával maximum kétszámjegyű kalóriányi eltolódást mutat egy fiatal szervezethez képest, és ez az elhanyagolható jelenség is főleg csak a 65-70 éves kor fölött mutatkozik, 39 évesen még annyira sem. Magyarul egészen biztosan nem azért stagnál a fogyásod, mert 39 éves vagy, ugyanis ez egy biológiai értelemben is fiatalnak tekinthető szervezet. A fogyásod akkor stagnálhat, ha nem vagy kalóriadeficitben.

Mennyi a napi kalóriabeviteled?

2023. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

"Vagy ennyit számít az életkor?"


Nem számít semmit. Tanulmányok szerint kb. 60 éves korodig állandó az anyagcsere gyorsasága és még utána is csak relatív minimálisan fog lassulni. Szóval azt a lehetőséget ki lehet zárni, hogy azért nem fogynál, mert 39 éves vagy..


1 oka van, ha nem fogysz: Nem vagy kalóriadeficitben. Számolod egyáltalán a kalóriát, vagy a véletlenre bíztad eddig a fogyásod?

2023. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!