Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a kevésbé hizlaló/egész...

Melyik a kevésbé hizlaló/egészségtelen az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Általában igyekszem figyelni, mit egyek, de most nagyon megéheztem, és csak az alábbi lehetőségeim vannak:


Zsírszalonna vagy tepertőkrém paradicsommal

Instant tésztás leves

Csokifagyi


Én a legelső opció felé hajlok ezek közül.



2023. máj. 15. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Zsírszalonna vagy tepertőkrém paradicsonmal = zsír

Instant tésztás leves = só, finomított szénhidrát

Csokifagyi = cukor


Egyiket sem ajánlom, de ha muszáj akkor középső

2023. máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem egyik vagy másik étel a hízlaló, hanem a TARTÓS kalóriatöbblet, ergo egyetlen étkezésen semmi nem múlik hízás szempontjából. Nem sokat tudsz a kalóriaszámolásról, igaz?

Egészségügyi szempontból nyilván megint csak összetettebb a dietetikai annál, mint hogy "ez az élelmiszer egészségtelen, az az élelmiszer egészséges", de az tény, hogy az instant levesben és a csokifagyiban nulla detektálható mikrotápanyag található. Nyilván a zsírszalonnában és a tepertőkrémben sem található érdemi mikrotápanyag, vitamin (stb.), de a paradicsom (ami egy tápanyagdús természetes növényi élelemforrás) megmenti a menüt, plusz ha vacsorának való ételt kell választani, akkor nyilván a három opció közül utóbbi a legkisebb rossz. Az is valószínű, hogy a legtöbb kalóriát a három opció közül a zsírszalonnával és a tepertőkrémmel fogsz bevinni (bár ez attól is függ, hogy egyébként mekkora csokifagyit tudnál bezabálni), de még egyszer leírom, hogy senkinek nem egyetlen étkezés kalóriatartalmán fog múlni a túlsúlya, ugyanis a hízás nem egyik étkezésről a másikra történik.

2023. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Az első a paradicsom miatt. Az vitamin és rost.

A csokifagyi fehérje és zsír is, nemcsak cukor. Az instant leves tartósítószeres szerintem.

2023. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amelyikből kevesebbet eszel.
2023. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
A cukor a legrosszabb, egyértelmű.
2023. máj. 16. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

A "Zsírszalonna vagy tepertőkrém paradicsommal" verzióból kihagytad a kenyeret (avagy mire kened a tepertőkrémet?)

És innentől ez a legrosszabb.

2023. máj. 16. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Semmi bajod nem lesz, ha egészséges vagy (tehát nincs olyan betegséged, amelyik tiltaná valamelyik élelmiszert) és néha eszel ilyeneket. Nincs egészséges és egészségtelen étel, az életmód számít, szòval ilyenkor azt edd, amit kívánsz.
2023. máj. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy érzem, a kenyér nem egészségtelen. Nem a legfehérebbet kell választani, de úgy érzem, nekem jobb, mint pl. a zabkása, vagy müzli.
2023. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyszeri alkalom mindegy. Viszont figyelembe kell venni, hogy melyik laktat a legtovább. Tésztaleves gyors szénhidrát, hamar megéhezel. Csokifagyi cukor+zsír, szerintem attól is. Paradicsomos szalonna jó lesz, ha lassan eszed, nem többet, mint amivel jóllaksz. Mondjuk nekem muszáj lenne egy kis tésztát is enni mellé, különben rosszul leszek.
2023. máj. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Definiáld már kérdező, hogy szerinted mi az, hogy "egészségtelen" és "kevésbé hízlaló"..


A tartós kalóriatöbblet miatt fogsz hízni, nem pedig bizonyos ételek miatt.


A szervezet minden ételt makrotápanyagokra bont le. Azaz, nem tudja, hogy te éppen töltött káposztát eszel, vagy pedig a nagyon egészséges salátádat..

Minden ételből nyer kalóriát fehérjét, szénhidrátot és zsírt és ezek számítanak, nem pedig az, hogy Te most éppen mit is eszel..

2023. máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!