Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele a diétába,...

Hogyan kezdjek bele a diétába, ha nem tudom hogyan álljak ellen a rossz kajáknak?

Figyelt kérdés

Sokszor próbálkoztam már diétával, de ideig-óráig tartott. Nem tudom, mivel motiváljam magam, vagy mik azok a diétás ételek amiket ehetnék.

Mindig abba a hibába esek, hogy nem tudok ellenállni az olyan ételeknek, amikről tudom, hogy nem lenne szabad….

Van tippetek, hogy mi lenne a megoldás?



2023. máj. 16. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Melyek azok az ételek, amiket nem szabad enni? Van egy tiltólista valahol? Hol van ez a tiltólista, melyik magazinban? A kenyér rajta van ezen a tiltólistán? Olvasd el ezt a cikket, és nem lesz problémád a diéta megtervezésével:

[link]

2023. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%

Hát ez akaraterő kérdése valahol, tudod, hogy mondjuk egy csokiban mennyi cukor van és inkább választasz valami olyat, ami diétásabb, jobb a testednek, mondjuk valami gyümölcsöt.

Az lehet segít, ha először nem oktatod ki teljesen az egészségtelen dolgokat, de egyre kevesebbet eszel és akkor talán könnyebben hozzászoksz vagy megpróbálod őket helyettesíteni valami kevésbé egészségtelen étellel.

2023. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

2#

Ami egészséges, nem feltétlenül jobb :)


Mikor fogják már fel az emberek, hogy a kalória számít? Teljesen "egészséges" étrenddel is tudok a nap végén kalóriatöbbletben lenni..

2023. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
De kevesebbet, mintha egészségtelennel
2023. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Mielőtt az előző kommentelők mélyen elmerülnek a dietetikailag nem létező fogalmakban, mint például "egészségtelen étel, tiltott étel, rossz étel", előtte azt kéne tisztáznia a kérdezőnek, hogy mit ért rossz és tiltott ételek alatt. Csak mert ha a Nők Lapjás tipológia szerint tiltott étel alatt a kenyérről, a gabonapehelyről, a csokiról, a pizzáról, a hamburgerről, a popcornról és az üdítőről beszélünk, mert glikémiás index, meg gyorsan felszívódó szénhidrát, meg a többi laikusok által félreértelmezett bullshit, akkor addig nem igazán tudunk tovább menni a beszélgetésben.
2023. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Rossz kaja? 😀 Mégis, ki eszik itt romlott ételt? Amit te rossz kajának titulálsz, pont hogy az a normális étel, és nem az, amin a sok idióta nyomorog, sanyargatja magát az egészség mögé bújva. Itt kezdődik a probléma a tetves társadalommal, amit felemészt a média.
2023. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
HA fogyni akarsz, akkor BÁRMIT ehetsz, ameddig belefér a kalóraikeretedbe, nincs "rossz", "tiltott" kaja!
2023. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Legtöbb rossz kajának van diétás változata, egy csomó fitnesz-influencer van, akik ilyen tutorialokat csinálnak, keress rájuk. Pl. én gyakran eszek diéta alatt is tiramisut, simán bevágok egy fél kilós adagot egyszerre.Ez kb 650kcal, 55g fehérje. Ami benne van: 200g skyr, 200g protein vaníliapuding (Lidl) 80g kétszersült, kávé és édesítőszer a krémben. És kifejezetten élvezhető a végeredmény. Sok olyan recept is van, ahol kifejezetten nagy volumenű a kaja, de kevés kalóriával. Ezeket is érdemes megjegyezni, főleg ha szeretsz enni. Nem árt tisztában lenni a tested működésével és az étkezés alapjaival, hogy rendesen össze tudd állítani az étrended. Kb 2 óra utánaolvasás az egész, de nagyban megkönnyíti a dolgod.
2023. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8-as: ebben csak az a gond, ahogy a többi tiltott ételes meg hasonló ötleteknél is, hogy nem lefogyni nehéz, hanem utána tartani a súlyt, ahhoz meg semmiféle diéta nem jó ötlet.

A megoldás az életmódváltás, azaz olyan étrendet keresni, amit utána egész életében tud tartani, gyakorlatialt változatás nélkül, különben ha visszatér a korábbi étrendhez, akkor a korábbi súlya is visszajön rekordidö alatt.

Éppen ezért az egyetlen értelmes megoldás tartósan a kalóriaszámolás, ahol mindent, de tényleg mindent lehet enni (akár szalonnát-kenyeret is), csak nem mindegy, miböl mennyit fogyaszt az illetö. Ha belefér a napi keretbe, akkor ehet, amit akar, ha túllépi, akkor az egy darab répától is hízni fog a kérdezö.

Emellett ha megfelelö a kalóriakeret, akkor a kivánt súly elérése után kis módosítással a súlytartás is ugyanilyen módon akármeddig müködik.

2023. máj. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó! Szerinted én mit írtam? Olvasson utána a teste működésének és az étkezés alapjainak = fehérje, zsír, szénhidrát, fogyás kalóriadeficittel stb... Kalóriadeficittel meg úgy kell fogyni, hogy az ételeket egészségesen készíti el az ember, pl a tiramisut nem cukorral meg zsíros mascarponeval készíti el, hanem fehérjében dús, szénhidrátszegény hozzávalókból. Ha esetleg még edz is mellette, akkor az extra fehérje még jól is jön. Koplalással rohadtul nehéz fogyni, hamar feladja az ember, ha egész nap kopog a szeme. Ezért jó módszer amit írtam, mert kalóriadeficittes étrend mellett is sokat ehet,mivel ezek az ételek kb feleannyi kalóriát tartalmaznak, mint a normális változatuk. A kérdezőnek meg az a problémája, hogy szeret bűnözni... Ha az édességeket és a nasikat így készíti el, akkor ez nem is bűnözés, mert tulajdonképpen egészséges ételeket eszik. Minap pl. cottage cheeseből csináltam oreos fagylaltot (csak 1db oreo volt 200g-ban, 100g kb 120kcal volt, normális cukros fagyi kb a két-háromszorosa). Amúgy edzek és azért preferálom a fehérjés dolgokat, természetesen ennyi fehérje nem kell a szervezeznek, ha sport nélkül diétázik.

Szerintem valamit nagyon félreértettél az előző a válaszomban, azt meg végképp nem értem, miért kellett lepontozni...

2023. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!