Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alig eszem vamit, és mégsem...

Alig eszem vamit, és mégsem vagyok éhes?

Figyelt kérdés
Eddig a reggelim és ebédem együtt nem éri el az 500 kalóriát, és nem vagyok éhes. Tegnap meg reggelire ettem 100 kalóriát, és az ebédem kimaradt, mégis bírtam. Mi történik? Hozzászoktam ehhez???? A kalóriabevitelem 1800 a Samsung Health szerint...
2023. máj. 19. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Milyenek a napjaid? Elfoglalt vagy, sok a tennivaló? Ha az embernek sok a tennivalója, van olyan, hogy úgy összességében este döbben rá, hogy amúgy ma nem is evett kb. Vagy pedig esetleg stresszes időszakod van? Van akire a stressz így hat.


Azt kérdezed, hogy hozzászoktál-e ehhez? Mármint, szándékosan koplaltál eddig és hozzászoktál? Vagy hogy érted ezt? Vagy csak egyik napról a másikra csökkent az éhségérzeted?

2023. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem a kalória fontos sem a fehérje zsír , hanem a szerves nyomelemek vas vitamin réz szelén stb enzimek . Meleg van nem kell fűtés energia , a rost felszivódó tápanyagok kellenek .
2023. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még iskolába járok. A suliban a szünetekben is végig sok a tennivaló és a stressz, otthon már kevesebb. Étkezések közt nem szoktam enni, ezért kb. 6 üres órám szokott lenni naponta. Tegnap ugye kimaradt az ebéd is, így kb. 12 óráig nem ettem, de közben sem voltam éhes. A mai nap is keveset ettem, mégsem vagyok éhes, pluszban még ma 10 kilómétert sétáltam (mint szinte minden nap) a teendők miatt. Tehát nem szándékosan koplaltam, így alakult, és mintha megszoktam volna
2023. máj. 19. 20:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor még suliba jártam nekem is így nézett ki a hétköznapi étkezésem. Hétvégente ettem többet. Semmi bajod nem lesz, olyankor egyél, amikor jólesik.
2023. máj. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha sokáig fennáll egy ilyen koplalós napirend, akkor valóban csökkenni tud az éhségérzet. Illetve ahogy írták, az elfoglaltság, stressz is hozzátesz, hogy nem érzékeled az éhséget. Ha tartósan fennáll ez, akkor érdemes akár a telefonod segítségével időpontokat beidőzítened, amikor eszel legalább egy keveset akkor is, ha nem vagy éhes. Nyilván ne rosszullétig egyél, de egy pár falat is segít már, hogy visszatérjen az egészséges éhség.
2023. máj. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!