Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes elkezdeni az...

Hogyan érdemes elkezdeni az elliptikus trénert nagyobb túlsúllyal?

Figyelt kérdés

179cm/126 kg-os nő vagyok.

Változtatni akarok. Vettem egy elliptikus trénert, de nem tudom hogyan álljak neki, ekkora túlsúllyal mennyit mozoghatok az elején? Gondolom fokozatosan mindig többet, de nem akarom, hogy az ízületeim tönkremenjenek. Kell hozzá térdvédő? Milyen intenzitással mozogjak?


2023. máj. 21. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szépen lassan. Először csak 10 perceket, aztán majd látod, mennyire bírod.
2023. máj. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az én ismerősöm ennél nagyobb túlsúllyal állt neki. Rengeteget fogyott azóta. Elég intenzíven végzi, heti 4-5 nap, 2-3 órán át, de amikor kezdte, csak fokozatosan épitette fel magát idáig, néhány hónap alatt. A térdére nem pamaszkodott azóta sem, bár én féltettem ettől.

Mindenképpen fontos a fokozatosság, de azért azt is figyelembe kell venni, hogy ha sosem lépsz ki a komfortzonádból, nem érsz el sokat. Ezért lehet, hogy jobb lenne edzöterembe menni, és legalább pár alkalommal személyi edző tanácsát kérni.

2023. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!