Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy fordított...

Van olyan, hogy fordított testképzavar?

Figyelt kérdés

Nagy a súlyom, de nem látom magam kövérnek. 107 kiló vagyok, 184 centi, középkorú férfi. A súlyom baromi sok, de ránézésre nem vagyok kövér. Nem vagyok különösebben izmos se, arra se lehet fogni. Orvos szerint 20 kilót kéne fogynom, egyetértek, de úgymond nem látszik. Mások szerint is átlagos alkat vagyok, max egy picikét "erősebb", de semmiképpen nem kövér. A klasszikusan kövér, pocakos, nagydarab emberek mellett szinte vékonykának érzem magam, miközben nyilvánvalóan túlsúlyos vagyok én is.

Na most akkor mi hazudik, a mérleg, vagy a tükör?



2023. máj. 21. 10:50
 1/10 anonim válasza:
72%
Nem kell mindent diagnosztizálni. Úgy élsz, ahogy jól érzed magad.
2023. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a férjem ilyen, 180 cm és 96-100 kg között mozog, mégis 80-nak szokták tippelni. Azért a hasán látszik, látja ő is és zavarja, de mivel másoktól nem kap erre visszajelzést nem túl motivált. Neki amúgy az arca vékony, szerintem az félrevezető.
2023. máj. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A testképzavar NEM azt jelenti, hogy valaki sovány és kövérnek látja magát, hanem CSAK AZT, hogy nem úgy látja magát, amilyen, tehát böven lehet kifejezetten kövér és azt hiszi, nem az.


A másik téma, hogy tényleg fogynod kellene, ha ez a sok plusz nem izom, mert attól, hogy nincs óriási pocakod, még böven van túlsúlyod, az "erösebb" alkat általában a "még nem folyik szét" kategóriát takarja, ahogy a "mackós" is.


Szóval hallgass az orvosra, így idövel komoly bajaid lesznek.

2023. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, én zöldet nyomtam. #3 persze, fogyni akarok, diétázok is meg minden. A látványom nem vészes, de érzem, hogy szuszogok, fájnak a térdeim, stb.
2023. máj. 21. 11:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, fatorexiának hívják. A beteg nem látja és nem vallja magát túlsúlyosnak, holott az. De nem hiszem, hogy neked az van :)
2023. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb. 20 kg-val voltam több, mint kellett volna, de rajtam is nagyon "jól" oszlott el, és sose kaptam a legcsekélyebb negatív visszajelzést sem. Engem a mérleg motivált. Mert arra gondoltam, hogy ez a 20 kg is "észrevétlenül" jött fel, nem akartam egy reggel arra ébredni, hogy az a +20 időközben +40 lett.
2023. máj. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
En tenyleg köver vagyok, latom is ha tukorbe nezek, de akarmikor almodozok, mindig fiatal vekony nőkent latom magam, énideállal, ami ugye nem igazi én. Bosszantó.
2023. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Gimiben volt egy osztálytársam. Egyik védőnős mérésen pont ugyanannyi lett a súlyunk, de én vagy 20 centivel magasabb voltam. Utána egy évig azzal basztatott, hogy dagadt vagyok (teljesen normál súlyom volt, megjegyzem). Mikor egyszer rámorogtam, hogy álljon már le, ha én kövér vagyok, akkor ő mi, azzal felelt, hogy rajta az izom. Hát ilyen Jack Black alkatot képzeljetek el :D

Nálad nyilván nem tudjuk, mi a helyzet Kérdező, nem tudjuk milyen felépítésű vagy. Bár ha az orvos a fogyást tanácsolja, valószínűleg tényleg van rajtad felesleg.

2023. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen van. Rajtad arányosan oszlik el, ezért nem feltűnő. Illetve sokszor az ember környezete is nagyon befolyásoló tud lenni. Pl. Ha egy túlsúlyos férfinak a párja azt szajkózza h nekem így tetszel, meg így férfias, jól nézel ki stb. akkor nem csoda h nem látja magát reálisan. Én amikor elkezdtem diétázni azzal jöttek a kollégáim h te hova fogyózol nem is vagy kövér, ja csak 25 kg plusz volt rajtam. A szülők is nagyon rossz irányba befolyásolhatják az embert. Pl. egyik haverom 140 kg, múltkor a szüleinél voltunk, 1 hónapja nem látták és azt mondták h “fiam de jól nézel ki, fogytál?” Tehát ha a környezeted azt mondj h nem vagy kövér, jól nézel ki akkor azt sokan el is hiszik.
2023. máj. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem van ilyen. A fényképedet nézd meg az nem hazudik.
2023. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!