Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Utálom a zöldségeket. Akik...

Utálom a zöldségeket. Akik így vannak, mit esznek diéta alatt?

Figyelt kérdés
A zöldségekkel annyira vagyok kibékülve, hogy a savanyúságokat még nagyjából megeszem. Íztelen az uborka, a paradicsom, a paprika, a saláta. Mindegyiknek keserű vízíze van. Párolva, fűszerezve vagy öntettel se jönnek be. Sajnos gyerekkoromban se szoktattak hozzá, otthon mindig egészségtelen vacakokat tömtek belém. Mit lehet enni helyettük, ami egészséges, vagy még milyen módon lehet elkészíteni?
2023. máj. 22. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Vegyél kistermelőtől házi paradicsomot, paprikát, uborkát. Az nem vízízű.

Próbálj ki többféle receptet.

2023. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Sózd meg
2023. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a termelői piacot felénk nem olyan egyszerű elérni, de igaz, hogy tuti jobb íze van, mint a bolti szemeteknek.

A sózást kipróbálom.

Köszi a válaszokat, jöhetnek még ötletek :)

2023. máj. 22. 13:13
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kikísérleteztem mi jön be. Pl indiai fűszerekkel a paradicsom leves is nagyon jó, csípős. Szerintem is nézegess recepteket
2023. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Zöldség hasábokat kipróbálhatod, esetleg rakott dolgokat, zöldség lasagne, ezekben nem érződik ki annyira az íze és szép lassan hozzászokhatsz.


Illetve nem tudom, hogy állsz a chilivel, de én személy szerint imádom és kb. bármit amit chilisen készítek megtudom enni.


Plusz akár nyersen zöldségek valamilyen mártogatóssal (nekem a répa, uborka, zeller a kedvenc).


Bab, lencse, borsó ezekkel hogy állsz? ezekben is sok hasznos tápanyag található és nem azok a szimpla zöldségek amire az ember rögtön gondolna.

2023. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki sütőzacskóban együtt sütni hússal. A zöldség és a húsis nagyon finom lesz, és nem igényel plusz zsiradékot sem.
2023. máj. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Karfiol, brokkoli, répa, cukkini, padlizsán, gomba, káposzta, édeskrumpli, zeller, retek, tök, spenót, a lehetőségek tárháza végtelen.

Lehet belőle: krém, krémleves, leves, meg lehet sütni, párolni, én pl sima zöldségkeveréket/gombát leturmixolom és ízesítem mustárral, kókusztejszínnel, kis baconnel és az a szósz a húshoz, legyél kreatív

2023. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Ha sok ízfokozós, erősen fűszerezett műkaját eszel, akkor nem is fogod annyira érezni a normál ételek ízét, mivel az ízlelőbimbók veszítenek az érzékenységükből.
2023. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Túl sok műkaját eszel amiben semmi hasznos tápanyag, csak ízfokozó meg üres kalória, azért nem érzed az igazi ízeket. Amúgy meg kismillió zöldség és fűszer van, tanulj meg főzni, ízesíteni, önteteket csinálni.

Attól, hogy nem tudsz bánni a zöldségekkel, nem jelenti azt, hogy nincs ízük. A kedvenc kajáim mind zöldséges-húsos ételek. Régebben én is azt gondoltam nem szeretek sok zöldséget, de tévedtem, egyszerűen meg kell tanulni elkészíteni, ha az a cél, hogy egészségesebben élj. Ha nem ez, akkor meg tökmindegy, eszel amit akarsz.

Pl karalábé, zeller, saláták, règen egyiket se szerettem. Mára a kedvenceim közt vannak.

2023. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

hat bizony at kell szoktatnod magad. a leggyosabban es egyszerubben ugy megy, akkoris ha szerinted nincs ize a dolgoknak fuszer, cukor (egyebkent nagyon is sok van - en ezt a gyerekemen latom aki 17 honapos es fuveszerk nelkul eszik meg vagy nagyon keveset rakunk ra - mennyire mas mas izeket erezhet latszik ahogy tanul)


szoval teged elrontottak otthon nagyon durvan ezekkel az agyon sozott, cukrozott izfokozokkal.


nagyon gyorsan vissza lehet megint nyerni az iz erzekedet de csinalni kell. 2-3 het semmi cukor nagyon nagyon keves fuszer.


nem izlik? ez van. majd fog hidd el. mert megszokod hogy ez lenne a normalis.

2023. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!