Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges ételek megszeretése?

Egészséges ételek megszeretése?

Figyelt kérdés

Zöldségekkel fiatal koromban sem voltam nagyon kibékülve. Jelenleg is ismerkedem velük, de nem sok jött eddig be. Magában egyiket sem szeretem. ,,Trükkökkel” már néhányat megeszem.

Pl cukkini tócsni (zabbal, sütőben sütve), spenótos tészta (borsó tésztával) vagy spenótos palacsinta. vegán hamburgerben a csicseriborsót és a répát is szívesen megeszem hamburger ,,húsként”.

Ezen kívül viszont minden másnál még nem sikerült legalább 1 olyat találnom, amelyiknél ehető nekem.

Ezeket is csak a fűszerezés miatt szeretem. Mondhatni mindnél a fokhagyma vagy a zöldfűszerek dominálnak.

Próbáltam sütőtököt és brokkolit, de mindkettőnél hányingerem lett a végére (sokadik alkalommal is).

Milyen olyan zöldségek vannak, amelyeknek könnyen elnyomható az íze és egészséges?

Ezen kívül a fehér rizs helyett keresek egészségesebb megoldást. A barna rizst 2 hónap alatt sem sikerült megszeretnem (kb hetente 2-3x eszem, de feláll a hátamon a szőr tőle).

Minden más ételnél megtaláltam az egészséges alternatívát, de ezeknél nem sikerült...

Pl

- fehér liszt helyett zab/hajdina/rozs liszt.

- fehér tészta helyett zablisztes nokedli vagy borsó tészta

- gabonapehely helyett müzli (zab, 1,5%-os joghurt, eper)

- fehér kenyér helyett házi rozs kenyér

- kávé helyett natúr zöld tea

- gyümölcslé helyett citromos vagy fahéjas víz

- shake helyett smoothie (1 banán, eper 3 dl vízben)

Előre is köszönöm az ötleteket.



2023. máj. 28. 23:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Ne mondd már, hogy a zöldségek rosszabbak, mint amiket itt felsoroltál. :D Én sírnék, ha ilyeneket kellene ennem/innom. A zöldségek finomak. ^^
2023. máj. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Fehér rizs helyett a Basmati rizst ajánlom, finom, és lassabban emeli a vércukrot.

Próbáld ki a padlizsánt, készíts belőle szendvicskrémet.

Nincs domináns íze.

2023. máj. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

,,a zöldségek finomak" wow ez nagy segítség a kérdezőnek


Szerintem semmi gond nincs azzal ha fűszerezed vagy belekevered a zöldségeket ahelyett hogy magába ennéd. Én sem szeretem a legtöbbjét magában.


Pl kukoricát és paprikát én a csirkemellemhez szoktam keverni miután megpirítottam.

Lehet spenótos tésztát csinálni sok fokhagymával és görög yoghurttal.

Húsgolyóba simán lehet reszelt répát tenni és kb észre sem veszed hogy van benne.

Csinálhatsz tzatziki szószt kígyóuborkából.

Kipróbálhatod esetleg a krémleveseket. Stb stb

2023. máj. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Rizs helyett próbald ki ezt:


[link]

2023. máj. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
63%
Még 1 szavazat a basmati rizsre. Ugyanolyan finom, mint a sima fehér rizs, de egészségesebb. Tésztából vegyél durumot vagy teljes kiőrlésű lisztből készültet. A zöldségekből nyersen már próbálkoztál a paprikával, kígyóuborkával, salátával esetleg?
2023. máj. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy papírt, oszd el vonalakkal 3 felé. A bal szélső részbe írd bele azokat a kajákat, élelmiszercsoportokat amiket kedvelsz, és mindig eszel. A jobb szélsőbe azokat, amiket egészségesnek tartanak az emberek az összes létező élelmiszer közül.

A középső oszlopba írd bele, melyek azok az egészséges élelmiszerek, amiket te szívesen fogyasztasz ezek közül, és a bal oszlopból írd hozzájuk azokat, amik egészségtelenek, de semmiképp nem tudsz lemondani róluk. Valójában a középső oszlop lesz a te eredményes étrended. Nem is nélkülözöl, de normálisan ehetsz.

2023. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Miért szeretnél ilyen formában egészségesen étkezni?
2023. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

hm. nem kell hogy mindenkepp szeresd...amit megprobalhatsz...amit en csinalok a 17 honapos kislanyomnal - mert bezony o is meg baratkozik ezekkek.


couscous - ba reszelek repat es zucchinit - felöntöm forro vizzel lefedem hagyom kicsit allni. utanna olivaolajat ra hogy meglazuljon.


rizsbe reszelek zöldseget illetve apritok bele es fözöm a rizsel.

minel kisbbre van vagva, annal feltunos mentesebb ;)


tojasrantottaba is dobhatsz barmit, aztan sozod, bors, paprikazod, jo kis hagyma meg hozza.


a nagyim mindig azt mondta ha valami nem izlik, sajtot reszelni ra es sutobe :-D es tenyleg bevalik sokszor. csoben sult broccolit probaltad mar?


amit en imadok az a grill zöldseg sutobol. ahhoz hummust csinalok. vagy egyebb mas tunkos szoszokat. az dominal akkor ha beletunkolod a zoldseget

2023. máj. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

#1 Én sem vagyok nagy zöldségevő, de szinte fájt olvasni a kérdező által felsorolt ételeket, alternatívákat. :)


Egyébként paradicsom, paprika reggeli mellé teljesen jó. Főtt ételnek a főzelékeket, lecsót, különböző zöldség leveseket szeretem. Sütve zöldségágyon párolt csirke. Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2023. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Ezek nem egészséges ételek, hanem önsorsrontás, mártírkodás.
2023. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!