Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Skinny fat testalkatot csak...

Skinny fat testalkatot csak súlyzós edzéssel lehet javítani? Ha nem, akkor még mivel?

Figyelt kérdés
2023. jún. 2. 06:27
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Bármilyen mozgás javít rajta. Egy a titka, csinálni kell valamit.
2023. jún. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Zumba és úszás is jó?
2023. jún. 2. 08:46
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
A semminél mindenképp. Bár a súlyzós edzés talán látványosabb eredményt hoz
2023. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2023. jún. 2. 09:00
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Rendszeres és érdemi sporttevékenység (pl. súlyzós edzés), illetve fizikai aktivitásnak megfelelő kalóriabevitel egy kiegyensúlyozott étrend mentén. Ez kell ahhoz, hogy ne legyél skinny fat.
2023. jún. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sport is. De a kaja minosege is sokat szamit am
2023. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Bármilyen kemény, de nem túlzásba vitt fizikai erőfeszítés megfelel. Lehet sport, szórakozás, munka, csak kellő mennyiségű fizikai erőfeszítést igényeljen.
2023. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Jómagam fiatalon sportrajongó voltam. Judo, Aikido, kézilabda, sportlövészet, kerékpározás, majd súlyemelést versenyszerűen toltam. Fiatal felnőtt korban kondizás + Aikido + kerékpározás maradt meg, melyeket harmincéves koromra hagytam fel. Soha nem voltam sovány típus, nagyon nehezen ment a fogyózás. Naná, hogy elhagytam magam, éjjel - nappal irodai munka, mackós apukatestem lett. Cukorbetegség, magasvérnyomás, reflux, ízületibetegségek. Megembereltem magam úgy 2 éve és próbálok fittebb lenni. ~136 kilónál sokaltam be, amikor már a lépcsőzés is nehezemre esett. Eddig 28 kilót adtam le. Mostanában kezdett jól esni a sportolás, eddig inkább a diétára koncentráltam. A súlycsökkenés lassult, így a mozgásra kell koncentrálnom a diéta mellett.

Mindezt azért írtam le, mert nem szabad elfelejteni, nem mindenki bírja a súlyzós edzést. Nálam 51 évesen pl. az ízületek már nem olyanok, mint 15-20 évesen. Imádom a súlyzózást, de törekednem kell a csökkentésére. Kisebb súlyok vagy inkább csak gumiszalag, illetve a torna, kerékpározás, mechanikus rollerezés.

Skinny fat esetén sem muszáj a súlyzós edzésre koncentrálni. Számtalan mozgással lehet sportos alkatot szerezni, főként a megfelelő táplálkozással kombinálva. Nem mellesleg, a lufira felpumpált izmok csak díszek, dizájnelemek. Ez igazi erőre képes izomzat nem feltétlenül látványos. Láttatok már kovácsot, vagy olyan parasztot, aki egész nap fizikai munkát végez? Apám 91 éves, de világ életében szikár és bivalyerős volt. Az a fajta ember, aki reggel kimegy a kertbe, hagyományos módon felássa, lekaszálja, felkapálja a fél világot, csupán ebédelni jön be, majd este aludni. Gépész, speciális hegesztő, lángvágómester az öreg. Egész napos, egész heti munka után is képes volt a kertben tevékenykedni szabadidejében. Szkanderben nem volt aki lenyomja! Még mindig fittebb a legtöbb fiatalnál! (igen, nálam is)


Osztom az 1# véleményét:

"Bármilyen mozgás javít rajta. Egy a titka, csinálni kell valamit."

2023. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Bocs utolsó, de jópár tévedést írtál.


"mert nem szabad elfelejteni, nem mindenki bírja a súlyzós edzést"

Persze, de azért gyakran alábecsüljük az embert. Ha valakinek nincsen valamilyen súlyos fizikai kondíciója annak bírnia kell a megfelelő súllyal végzett súlyzós edzést - persze jó formával, lassú progresszióval és megfelelő nyújtással, mobilizálással, ín és ízületi erősödéssel.


"nem mellesleg, a lufira felpumpált izmok csak díszek, dizájnelemek."

Nincsen "lufira felpumpált hasznontalan izom". Az izomszövet az izomszövet. Ha valaki mondjuk PED-eket, teljesítményfokozókat használ mint pl a hollywoodi színészek attól rövidtávon felgyűlik az izom vízzel stb és utána leapad, de attól az még izom, másrészt a krédező ilyet nem fog használni valószínűleg.


"Ez igazi erőre képes izomzat nem feltétlenül látványos. Láttatok már kovácsot, vagy olyan parasztot, aki egész nap fizikai munkát végez?"


1. Összekevered az izomerőt a kardióval és az idegrendszeri kondicionálással. A paraszt lekaszálja a rétet de nem fog 180 kilót felhúzni, egy kondis arc felhúzza ezt a súlyt, de nem fogja bírni a kapálást egész nap. Ez nem azért van mert az egyik gyengébb objektíva, hanem mert másra edzett és kondicionált az izomzatuk és az idegrendszerük.


2. "Igazi erő" mint fogalom, nem létezik. Értelmezhetetlen. Erős az, aki felhúz 180 kilót, de az is, aki megcsinál 20 húzódzkodást, az is, aki egész nap bírja a fizikai munkát, az is, aki képes 10 menetet vívni egy 1 kilós végvári szablyával és az is, aki akkorát üt mint Tyson. Az erőkifejtésenk rengeteg formája létezik és egyik sem objektíve jobb vagy hasznosabb a másiknál és mindig az adott személy nézőpontjából kell értelmezni, hogy neki mi az igazi erő. A kondisnak az ha felhúz 180-at, a parasztnak ha egész nap kapál, a boxolónak ha nagyot üt. Átlagemberként a külső súlyok mozgatás/saját testsúly mozgatása/kardió/agilitás négyesében érdemes megtalálni a megfelelő egyensúlyt.


Szóval kedve kérdező visszatérve - a leggyorsabb út a skinnyfat alkat megoldására a súlyzós edzés illetve súlyzós edzés fontos "mellékhatása", hogy az izmok felerősítésével szinte minden élettevékenységed jobban fog menni.

2023. jún. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!