Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mennyire tartható? Egészséges?

Ez mennyire tartható? Egészséges?

Figyelt kérdés

Régóta keresem a módszert arra, hogyan maradjak kcal deficitben. De engem rengeteg dolog csak éhesebbé tesz, illetve gyengül az akaraterőm estére. Most ezt találtam ki, 1600at eszem:


Reggeli egy normális, egészséges, fehérjedús étel, 500-700 kcal. Ebéd fibershake. Ha az árat kifogásoljátok, elmondanám, hogy kb 1000 Ft vagy annyi sem egy adag, én meg mivel nem vagyok egy főző zseni, általában vettem vagy rendeltem munkába az ebédet, ami 2000-2200 Ft volt. Ez a shake meg vízzel 116 vagy 136 kcal attól függ melyik ízű, 5 órára el is telít. Vacsora meg a maradék kalórián belül bármi. Ebben csak kalóriára figyelnék, az, hogy mi, nagyjából mindegy, azért nem mindennapos meki :D De pl rántott sajt sült krumplival meg ilyenek. Ha este eszem, akkor az az utolsó étkezés, akkor már nem kell attól félnem, hogy még bezabálok később, vagy éhes maradok, nem kell akkora akaraterő. Ha a shake után éhes vagyok esetleg, és nem bírom ki hazáig, akkor gyümölcs.


Mit gondoltok? Sajnos ez a mindig szilárdat kell enni dolog nekem nem jött be.


2023. jún. 5. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

"De pl rántott sajt sült krumplival meg ilyenek."


Pont az ilyen dolgokat kellene kerülni, mert kevés mennyiséggel is eléred a limited és éhes maradsz.


Legyen inkább Rizs + párolt zöldség + csirkemell vagy grillezett sajt (panír nélkül).. vagy esetleg sütőben sütött krumpli minimális zsíradékkal.

2023. jún. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát igen ez a baj hogy amíg ezt ebédre ettem nem tudtam fogyni mert éhes maradtam :( De este már amúgy sem akarok annyit enni meg kb rá 3 órára már alszom is.


A kaja ötlet jó amúgy, csak vega vagyok ezt elfelejtettem mondani, illetve nem szeretem annyira a zöldségeket, max ha szendvicsben, tortillában van. Bár lehet csak fűszerezni kéne.

2023. jún. 5. 12:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy mennyire tartható az csak rajtad múlik, egészségesnek nem mondanám. Amúgy az kemény hogy vega vagy de nem szereted a zöldségeket, egy vegetáriánusnak a legnagyobb részét az étrendnek főzelékeknek meg zöldség/gyümölcsöknek kéne kitennie nem? Arra is kíváncsi lennék hogy akkor a 500-700 kalóriás fehérjedús reggelid miből áll?
2023. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A főzeléket szeretem, meg a zöldségeket is ha van valamiben, levesben, szendvicsben, tortillában, hamburgerben, de a pároltat pl nem, vagy úgy magában nem eszegetem. Jobban szeretem a tésztát, sajtokat, fast foodokat, hát na nem véletlenül akarok fogyni :D Gyümölcsöket szeretem.


A reggelim vagy rántotta, vagy protein palacsinta, túrókrém, protein muffin. Zabkása nem mert attól csak éhesebb vagyok.

2023. jún. 5. 12:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pizza 😋♥️
2023. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vega nem szereti a zöldségeket? Ez valami divatvegasàg?


Amúgy a helyedben a reggelit és a vacsit váltanám ki, nekem az vált be, mondjuk nem fibershake-et iszok, hanem fehérjeturmixot, de ez már gusztus dolga.

2023. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a húst, meg sok a rossz élményem vele, túl rágós vagy félig nyers volt stb.
2023. jún. 5. 14:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a puding próbája az evés. Ha két hét próbaidő után úgy érzed, hogy ez így működik, tartható, akkor hajrá. Arra figyelj, hogy legyen elég zöldség abban, amit eszel (ezek szerint ez a vacsorára esne, bár reggelire is befigyelhet a zöldséges rántotta).
2023. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan egyél főzeléket. Ha 1 kg tök, zöldbab stb. főzelékhez elhasználsz egy kis pohár 12%-os tejfölt meg egy kanál keményítőt, és 3x eszel ebből, az még mindig nagyon kevés kalória, és nagyon jól is laksz tőle.

Vagy zöldségleves. Rakott zöldség. Paradicsomos zöldbab. Zöldséges tésztasaláta. Zöldséges rizs, bulgur, köles stb.

Nem muszáj PONT párolt zöldséget enni, ha nem szereted.

Amúgy én se nagyon ebédelek, szintén vagy egy shake, vagy egy fehérjepuding, esetleg egy sima zöld saláta... nekem működik. Próbáld ki, ha neked működik, jó az.

2023. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
Nem, hiszem, hogy túl egészséges.
2023. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!