Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak úgy lehet fogyni ha éhes...

Csak úgy lehet fogyni ha éhes maradok?

Figyelt kérdés
Mindig ehsegerzetet érzek este 4-5ora körül ez másnál is igy van? Hogy akkor fogyasnal koplalni kell hogy fogyjon ?

2023. jún. 7. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos nincs kalóriadeficit éhségérzet nélkül, ez tény, de koplalni, azaz feleslegesen drasztikusra csökkenteni a kalóriakeretedet egyáltalán nem kell, sőt minden szempontból tilos!
2023. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Étkezz legalább háromszor, igyál sok vizet és csak akkor egyél, ha fél liter víz megivása után is szomjas maradsz. Mármint éhesnek érzed magad, akkor iszol és vársz 20 percet, ha nem múlik el akkor eszel.


Illetve az is fontos, hogy nem mindegy, hogy 600 kalória az 230g pizzaszelet, vagy mondjuk 150g rizs, 150g sült csirke és 350g Brokkoliból csúszik le.

2023. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Tudod ki sanyargatja magát... Épp elég ebben a pocsék életben elviselni a napi sz@rságokat, akkor még majd éhes is maradjon az ember... Badarság. Pont, hogy enni kell, és akkor, amikor azt a szervezet megkívánja. És nyilván való, azt eszek, amit szeretek s kedvelek. Nem fogok pocsék ízű vackokat nyámmogni senki kedvéért. És te se tedd!
2023. jún. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha 3-4 óra körül uzsonnáznál valamit és 6-7 körül vacsoráznál, rögtön nem lennél éhes.

Azért vagy éhes mert rosszul állítottad össze az étrended. Vagy rossz a minőség vagy irreálisan kevés a kalória vagy mindkettő. Ezt neked kell tudnod melyik.

2023. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Egy enyhe éhségérzet normális, de jól megválasztott alapanyagokkal, kiegyensúlyozott étrenddel, enyhe deficit mellett nem kéne a falat kaparnod. Vagy túl nagy a deficit, vagy nem jó az étrend. Az enyhe éhséget pedig meg lehet szokni. Én reggel, és este lefekvés előtt szoktam csak érezni, napközben egyáltalán nem. Annyit meg kibírok, nem mardossa a gyomromat, nem leszek tőle feszült, vagy rosszkedvű, meg ilyenek.
2023. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mármint le lehet fogyni úgy, hogy ha éhes vagy, eszel és kész. Hisz általánosságban akkor eszik az ember ha éhes. Ez a normális. És egyébként nem kell és nem is érdemes éheztetni magad, koplalni a fogyásért, mert normális emberek számára úgyis élhetetlen, nem fenntartható hosszútávon, azaz nagy eséllyel egyenes út a visszahízásoz ha így fogysz le.

Én komolyabb feleslegtől szabadultam meg úgy, hogy életmódot váltottam, sosem koplaltam, ha éhes voltam ettem, és semmiről sem mondtam le teljesen, csak voltak olyasmik amiknek limitálnom kellett a fogyasztását, vagy mert túl sok felesleges kaloria, és/ vagy mert rám rossz hatással van ha gyakran eszem.

Most már súlyt tartok, és most is így van. Napi 3 főétkezéssel teljesen jól megvagyok, sőt, még egy kis nasi is belefér vacsi után.

Korábban sok egyéb gond mellett azzal is problémám volt, hogy túl gyakran lettem éhes, szó szerint 2-3 órával egy rendes étkezés után korgott a gyomrom. Nem értettem sokáig hogy miért, de aztán ezen is segített az életmódváltásom. Rájöttem, hogy nagyon fontos számomra az, hogy konkrétan mit eszem, milyen tápanyagokat milyen arányban. Amikor ezt sikerült felfedezni és beállítani, a túl gyakori éhség megszűnt. 6 óránként vannak a főétkezéseim és ezzel jól érzem magam.

Rég Nem eszek egész nap ilyen 3 óránként, azt az állapotot sose szerettem, sokkal kényelmesebb így, ritkábban, gyakori éhség nélkül, plusz persze az esti kis nassolás.

2023. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tudtam úgy fogyni, hogy ettem, ha éhes vagyok. De lassan, kb. havi 1 kg ment le. Ami kellett hozzá, az a sok mozgás. Ha nem sportoltam rendszeresen, sokkal többet kellett ennem, hogy ne legyek éhes. A másik meg a makrotápanyag-arány, nálam a 40-40% zsír és szénhidrát, 20% fehérje vált be. Több szénhidráttal is indokolatlanul éhes voltam.


Egyénfüggő is lehet, nem biztos, hogy mindenkinél ugyanúgy működik.

2023. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Ne farkaséhséget érezz, de azt igen, hogy tudnék még enni.
2023. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hosszúhajú ***** válasza:
70%
és ha bekapnál valamit és letornáznád? akkor legalább nem lennél éhes, és annak megfelelő tornát csinálnál. én is csak úgy tudtam fogyni éhség nélkül hogy lassan. a torna az gyorsíthat, ha az lesz többletben.
2023. jún. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

7

Én is így vagyok. De hogy lehet az, ha sportolok kevesebb kaja kell. Ha nem sportolok akkor sokat eszem. Miért van ez?

2023. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!