Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen praktikáitok vannak...

Milyen praktikáitok vannak arra, hogy betartsátok a kalória keretet?

Figyelt kérdés

Mert ugye a mindent lehet enni nem azt jelenti, hogy mindent :D Csak hogy mindent mértékkel. De ha már chipset, csokit, mekit eszem, máris alig ehetek valami mást. Nehéz jóllakni, ha beiktatsz ilyeneket is. De csak zöldséget meg húst enni nem lehet... Illetve vannak kaják, amiktől egy óra múlva éhes vagyok, pedig az is volt vagy 500 kcal.


Nektek mi jött be?


2023. jún. 9. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Amikor rámjöm hogy ennék, és olyan dolgokat kívánok (pl egy pizza), úgy szervezem a napot hogy elmenjek aznap edzeni.
2023. jún. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

""Illetve vannak kaják, amiktől egy óra múlva éhes vagyok, pedig az is volt vagy 500 kcal.""


Éppen ezért kell a ilyen ételeket kerülni!

Legfőképp idetartoznak a cukros üdítők/ételek és a fehér lisztből készült ételek.


Ezeket lehetőség szerint jobb kerülni mert ezek okozzák később a nehezen leküzdhető éhséget.



Gyorsan felszívódó szénhidrátok hirtelen megemelik a vércukorszintet amire a szervezet fokozott inzulintermeléssel válaszol.

Majd mikor ezek a szénhidrátok már felszívódtak, gyorsan elkezd csökkenni a vércukorszint, amit az inzulin szint nem tud ilyen tempóban követni. Így túl magasból, túl alacsony lesz a vércukorszint és ekkor jön a fent említett "megettem 500kcal-t és 1 óra elteltével mégis éhes vagyok.." eset

2023. jún. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Elfelejtem számolni, és a kálóriábázist is messze elkerülöm. Magyarán szólva, nem foglalkozok vele, így aztán, biztos ami biztos.
2023. jún. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2es nem tudom, miért van lepontozva, igaza van, ha valaki jól is akarja érezni magát deficitben, akkor alacsonyabb kalóriasűrűségű dolgokkal kell megtöltenie a napját, és a pizza meg a csoki csak néha-néha fér bele.


Ez a legnagyobb kamu, hogy mindent lehet enni, csak mértékkel. Mert tkp lehet, nem kell tiltólistára tenni semmit, ha orvosilag nem indokolt. De egy csomó mindent egyszerűen nem éri meg, nem érdemes.


Nekem amúgy az vált be, hogy reggelente összeírom, hogy mit tervezek enni adott napon, és úgy sakkozom össze a mennyiségeket, hogy jók legyenek a makrók. Aztán napközben már csak méregetni kell meg tartani magam a tervhez. Így két év után már van a fejemben 4-5 mintaétrend, ami bevált, nagyjából tudom a mennyiségeit, ha nincs ötletem, előveszem azokat.

2023. jún. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2 Vagyok, most került fel egy kb ezzel kapcsolatos videó a Yt-re. [link]
2023. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!