Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kérlek foglaljátok nekem...

Kérlek foglaljátok nekem össze röviden a diéta lényegét?

Figyelt kérdés

Soha sem volt szükségem diétára, de szülés után rajtam maradt kb 20 kiló felesleg, amit muszály leadnom, mert iszonyúan rossz a közérzetem, fáradékony vagyok, és 10 lépcsőfok után már levegő után kapkodok:(

Sajnos az elmúlt hónapokban idő szűkében nem tudtam ezt a témát körbejárni, és utána olvasgatni.Azzal tisztában vagyok, hogy mozognom kell valamit, és kevesebbet ennem. (sajnos depressziós voltam, így rengeteget ettem, főleg édességet, de talán sikerült kilábalnom)De azt már nem tudom, hogy ilyenkor melyik mozgásformát kell választani, illetve hogy melyek azok az élelmiszerek, melyeket kerülnöm kell, és amelyeket bátran ehetek,illetve ilyenkor milyen szabályokat kell betartani.

Az számomra mellékes, hogy milyen gyorsan fogyhatok le, a lényeg, hogy 2 év múlva ha visszamegyek dolgozni, akkor már 20 kiló minusszal vessem magamat a munkába.Köszönöm Mindenkinek, aki segít!


2010. okt. 18. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Napi 1 óra intenzív mozgás afriss levegőn


Napi 2-3 liter tiszta víz


Naponta ötzör zöldség vagy gyümölcs,

haáromszor teljes kiőrlésű gabona,

kétszer tejtermék, vagy tojás

hetente 3-4-szer sovány fehér hús

havonta 1-2-ször sovány vörös hús

naponta némi olaj, vaj, vagy nagyon kevés zsír és némi olajos mag.


Fehércukro, fehér lisztet, desszertet csak ünnepi alkalommal egyél, naponta semmiképp. Fehér kenyeret se, helyette teljes kiőrlésű kenyeret.

(ha a fehér lisztet malátával barnára fesi, az reajtad nem segít)


ha az ebédet eg ytálcára rakod és ránézel, fele zöldség és gyümölcs legyen 1/3-a teljes kiőrlésű gabona, a maradék kis rész a husi, bab, tejetrmék, olaj

2010. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És hetente eszünk babot, borsót vagy lencsét, mert az a belek kéményseprője.
2010. okt. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

A legegyszerűbbet választottam 10éve,eredmény: másfél év alatt 28kg mínusz!

Mindent ettem csak jóval kevesebbet,ennyi...

Ne vonj meg semmit csak felezd az adagot ,kb.2 hét alatt megszokod:)

Sütot is ettem csak nem 6-8db-ot:) hanem 1-2db-ot:( azóta szültem 2 gyereket és kb.5-8kg jött vissza 10!év alatt! Hidd el nem kell csodaszer meg anyámkínja ,egyél kevesebbet ja és mikor már tudtam levegőt venni akkor heti 3 x itthon tornáztam 1-1 órát. Sok sikert kívánok!:)

2010. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Csak szólnék, hogy a teljes kiörl. cucc pontosan ugyanannyira hízlal, mint a finomított, csak élettanilag ezerszer jobb. Namármost napont 3-szor enni... azt inkább nevezném hízókúrának mint fogyókúrának. KELL enni, naponta egyszer, mégpedig reggel, hogy egész napra energiát adjon.


Kérdező, a húgom szülés után 15 kilót adott le Norbival 9 hónap alatt. Nem sportolt, csak amennyit a gyerkőc után rohangált, és nem vette norbis cuccokat, csak a Titok c. könyvet, és az elv alapján magának főzött normál alapanyagokból.

Én 7 kilót fogytam fél év alatt úgy, hogy nem tartottam be rendesen, nem használtam édesítőt, hanem helyette gyüm.cukrot, és én sem sportoltam.

2010. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Krisz85 ***** válasza:

A diéta lényege: (mivel ez volt a kérdés): az össz. kalóriabevitel megszorítása oly módon, hogy a makrotápanyagok aránya a célnak megfelelő legyen (szénhidrát-fehérje-zsír), az alapanyagcsere jelentős lassulása nélkül. (a cél a gyorsítása),ehhez a napi össz. tápanyag (értsd kaja) elosztása egyenletesen 5-7x-i étkezéssel. Megfelelő folyadékbevitel (1 liter /20kgra, tehát 80 kilós ember 4 liter/nap), magas fehérjebevitel 2g/tskg kb./nap, 80 kilós embernek 160 g fehérje /nap, és zsírbevitel sem mellékes 1g/tskg/nap, ami lenmagolajból kellene hogy álljon, a szénhidrátbevitel pedig csökkentve ajánlott, de nem nullázva!!, Ezekből: basmati rizs, lencse, bab, zabpehely, burgonya, barnarizs, telj. kiörlésű kenyér. Az ételek súlyát grammra mérni kell, másképp ez nem igazán megy. A szénhidrátokat a nap első felében úgy késő délutánig illik elfogyasztani, azt követően már csak null-kalóriás zöldségek (pl. brokkoli) + hús fogyasztása javasolt 3 óránként egyenletesen, ezzel fenntartva az anyagcsere gyorsaságát.


A diétát, ha komibnálod súlyzós edzéssel , és aerob edzéssel akkor a zsírból való fogyás nem megkérdőjelezhető.

2010. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó módszer amit a 13:18 -as leírt ,én is így fogytam 18 kilót.
2010. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönök minden eddigi választ!
2010. okt. 18. 15:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát én nem fogok bort inni és vizet prédikálni, viszont attól hogy vizet iszok még prédikálhatok bort, nem ? :-D


Szóval azt akarom hangsúlyozni, hogy vitatkozhatnánk az első válaszoló válaszáról. Amint te is láthattad, 2-en is írták, hogy a mindenből keveset variáns nekik bevált. Ezen elkéne mindenki gondolkozzon.


Én azért mondtam, hogy bort fogok prédikálni, mivel bevallom: én is az első válaszoló variánsát választottam, de csak azért, mert nekem elengedhetetlen a biztos és a zsírból történő fogyás, személyes okok miatt, viszont amit a 13:18-as írt az nem hülyeség ! A fogyás lényege, hogy kevesebb tápanyagot vigyél be,mint amennyit felhasználsz. De tedd fel a kérdést: számít a mennyiség, eddig oké. De vajon a minőség mennyire számít ? Elmondom neked: nem olyan sokat, mint azt beállítják az emberek.


Én tudom, hogy mindenki jót akar, de valljuk be: csak azért elmíti mindenki meg, hogy szalmakrumpli helyett jobb a zöldséges hús, mivel EGÉSZSÉGÜGYILEG jobb. De fogyás szempontjából az egyetlen lényeg, hogy többet használj fel, mint amennyit beviszel. És neked ezt kell tudnod FOGYÁSI szempontból, hogy igen, lehet úgy fogyni, hogy hétfőn sajttorta, kedden túrósrétes, szerdán pedig krumplisaláta, az már más kérdés, hogy egészségi szinten milyen

2010. okt. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy mindenből csak keveset relatív. Lehet mákos süteményből, meg tejbegrízből is enni keveset, meg fogyni is vele az más kérdés, hogy miből, főleg ha még sport sincs.


Egyébként röviden a diéta lényege, hogy táplálkozz táplálóan. Nem keveset és főleg nem mindent. Ettől azért ez jóval összetettebb. Némi segítség:

[link]

2010. okt. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és a minőség rengeteget számít a testösszetételt illetően! Nagyon látványosan lehet formálódni azzal, ha valaki tényleg normálisan táplálkozik és nem a szendvicses, pizzás, egyéb szemetet eszi.
2010. okt. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!