Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetsége hogy 1 hónap alatt...

Bebycica kérdése:

Lehetsége hogy 1 hónap alatt 7 kg fogyak?

Figyelt kérdés
Ha mindennap oda figyek az étezésemre és rendszeresen mogózgok akkor sikerülhet?
2010. nov. 24. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

attól függ mennyi feleslegről indulsz. Ha nincs sok felesleged, akkor csak koplalással, úgy meg nem éri meg, mert visszajön.

De 2-3 hónap alatt sikerülhet egészségesen is.

2010. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én napi 1000 kalóriával és heti 4x mozgással 4 hét alatt fogytam 10 kilót. Persze én 82 kilóról indultam.
2010. nov. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

Második... mennyi idő alatt fogod visszahízni? :(


1 kg fogyáshoz 7500 felesleges kalóriát kell elégetni (vagy nem megenni).

7 kg-hoz 7*7500=52500-at. 1 hónap alatt ez napi 52500/30= 1750.

1 felnőtt nőnek kb. napi 2000 kalóriára van szüksége átlagosan (a tiedek ki kell számolni).

Ez azt jelenti, hogy ha napi 250 kalóriára kell kijönnie, amit megeszel és nem sportolsz le.

1 óra futással kb. 300-500 kalóriát tudsz elégetni.

Tehát ha napi 1 órát futsz és csak 700 kalóriát eszel, akkor igen, sikerülhet. De:

1. 700 kalóriával csak éhen halni lehet, futni nem.

2. Ez koplalás, amint abbahagytad (és abba fogod, legkésőbb az első ájulás után), azonnal a dupláját hízod vissza. Ráadásként tönkreteszed az anyagcserédet, a gyomrodat és vitaminhiányos leszel (hajhullás, bőrproblémák stb.).


A válasz tehát a kérdésre: nem lehetséges. 1 hónap alatt viszonylag kis túlsúlyból 2 kilót lehet normálisan fogyni, úgy, hogy nem megy az egészséged rovására és nem hízod vissza. Nagy túlsúlyból (ha 100 kiló felett vagy) lehet havi 2-4 kiló.

2010. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


Nincs igazad!

Én nem fogyóztam csak nem ittam kólát és nem ettem este 10kor de néha becsúszott egy chips vagy süti,..... és mégis 1 hónap alatt 8kilót fogytam pedig nem is sportoltam igaz 120kiló voltam.

2010. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
11%

"Lehetsége, 7 kg fogyak, oda figyek, mogózgok"????

Figyelj már oda!

Ellenőrizd már le, amit írtál, mielőtt megnyomod az entert!

Vagy ennyire elvette a fogyókúra az eszed??

2010. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell bunkónak lenni? Te még nem ütötted el a betűket?

Lehetséges nagy súlyból, de nem egészséges... Inkább adj magadnak több időt, bár tudom, sokan az ünnepekre szeretnének lefogyni.. Egyél kevesebbet, és mozogj többet..Akkor meglesz az eredménye!!!

2010. nov. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a heti 1 kilo fogyásnál több nem egészséges.Szóval inkább add le a felét és az legalább nem jön vissza.Mondjuk attol függ ha sok fölös van az emberen akkor könnyebben lejön mint azon akin már csak az a 7 kilo van,gondolom itt az utobbi áll fenn.Ha este 6 után nem eszel,mozogsz rendesen akkor már fogyhatsz.Sok sikert!
2010. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Lehetséges, viszont alkatodtól függően fogyhatsz többet is, illetve 1-2 kilóval kevesebbet. A lényeg, hogy 8 kg 1 hét alatt kb. heti 2 kilót jelent, a 7 kg ennél kevesebb, viszont a heti 2 kg-t sem könnyű megvalósítani, de az alábbi tippek betartásával több esélyed van rá, hogy sikerüljön:


1. Legyél magabiztos. Tudnod kellene az okát amiért leakarsz fogyni, mert ez az ok még akkor is benned fogja tartani a lelket, amikor már feladnád. A legfontosabb egy folyamatban pedig az, hogy sose add fel ( a fogyás pedig, mint tudjuk, egy folyamat )


2. Számold ki a napi kalóriaigényed. A fogyás és később a " nem visszatérő " kilók titka a kalóriacsökkentés és nem a koplalás. A koplalást nem tartom sikeresnek és az esetek 97%-ában a kilók hamarabb jönnek vissza,mint ahogy ledolgoztad őket.

[link]

Itt kiszámolhatod az első táblázatban, hogy hány kalóriát égetsz naponta, hogyha semmilyen fizikai aktivitást nem végzel. A második táblázat kiszámolja, hogy valóban hány kalóriát égetsz el egy nap, hiszen többségünk nem fekszik az ágyban egész nap. Az a szám, amelyet a második táblázatban fogsz megkapni, azoknak a kalóriáknak a számát mutassa, amelyet a szervezeted magától eléget ( természetesen, ha valóban megvan az a mozgás, amit oda beírsz ). Tehát ha pl. a teljes energiaigényed 1800 kalória/nap és te megeszel 1800 kalóriát egy nap akkor tartod a súlyod. Miért ? Mert pont annyi kalóriát ettél, amennyit elégettél. Ha többet ennél akkor híznál. Ha kevesebbet akkor fogynál.

Tehát ahoz, hogy fogyjál a napi teljes energiaszükségletedből kikell vonj egy bizonyos összeget (például 500 kalóriát, ez hatásos) és már így is fogynál, viszont, hogy jobb minőségű legyen a fogyás, hozzárendelhetsz a hét összes napjához 30-60 perc mozgást.


3. Ne csipegess az étkezések között. Rendkívül fontos, hogy ne egyél össze-vissza, várd ki az étkezés idejét, természetesen kivétel a tízórai és az uzsonna, mert ilyenkor lehet enni, sőt ez még a javadra is fog vállni ( egy kicsit később erről )


4. Készíts listát azokkal az ételekkel amiket szoktál enni. A kalóriatáblázatok nagy segítséget jelenthetnek, mert sokszor nem is gyanítod, hogy CSAK a reggeli tejeskávédban lehet akár 400 kalória is, amit sokkal jobban is fel tudnál használni. A lista elkészülésével tisztán fogod látni milyen ételekről lehet lemondani, illetve miket lehet helyettesíteni egy egészségesebb változattal:

- sültburgonya, makaróni helyett friss/párolt zöldségek

- reggeli péksüti helyett zabpehely, joghurt

- tízórai keksz helyett gyümölcs

- s így tovább


5. Tervezd meg az étkezéseid. Bár ez látszatra feleslegesnek tűnhet, előfordulhat egyszer, hogy farkaséhesen hazaérve és meglátva anyu frissen készített galuskás pörköltjét már nem fogsz tudni ellenállni a "csábítás"-nak és ilyenkor hamar véget ér a diétázás. Tehát a tervezgetés talán 10 percet elrabol az ídődből, de

gyakran diéta-mentő.

A kutatások szerint a legjobb, ha napi 5x-6x eszel, 3 nagyobb étkezés és 2-3 kisebb.


6. Próbáld meg elkerülni a habzsolást és inkább élvezd az ízeket. Ez rendkívül fontos, mivel nem fogsz már túlenni, illetve puffadt sem leszel étkezés után.


7. Válassz egészséges ételeket: bár van olyan csoki is, amely 240 kalóriát tartalmaz ( 4 narancs is ennyi kalóriát tartalmaz ), viszont ettől még a csoki nem egyenlő 4 naranccsal. Értsd úgy, hogy a diéta az legyen diéta. Ne akard megkönnyíteni a dolgod, mert a csoki csak látszólag csábító választás, igazából viszont sokkal jobban jársz, ha valami egészségeset eszel helyette. Ez érvényes chipsekre, kekszekre és egyéb túlcukrozott ételekre is.


8. Egyél magas rosttartalmú ételeket, mivel nagyon egészségesek, segítik a fogyást, illetve nagyon jól eltelítenek.


9. Igyál amennyi vizet csak tudsz, illetve cukormentes teát, mivel ha nem iszol eleget akkor a tested vizet tartalékol. Minnél többet mozogsz annál több vízre van szükséged. Ezenkívül a víz segíti az izmok újraépítését is, illetve az agy működésében is fontos szerepet játszik.


10. Sportolj, tornázz. Napi minimum 30 perc, természetesen minnél több annál jobb, viszont figyelj arra, hogyha lehetséges akkor olyasmit sportolj, amit szivesen csinálsz és amit valóban élvezel.


11. Pihend ki magad kellőképpen. A test alvás közben regenerálódik, illetve az éhséged is kordában lesz tartva, hogyha éjszakánként minimum 7-8 órát alszol, ha ídőd engedi akkor többet is.


12. Legyél kitartó, fegyelmezett és céltudatos. Egy terv sikeressége 2 tényezőtől függ: az egyik az összeállítás, a másik viszont a véghezvitel. Csak kellő önfegyelemmel valósíthatod meg azt, ami az agyadban megszületik.


13. Amiután eléred a célod alakíts ki egy aktív életstílust, a jó étkezési szokásaidat tartsd meg és ne ess a múlt hibáiba ! Amikor valaki elkezd enni feleslegesen akkor annak általában probléma áll a hátterében. A problémák pedig mindig visszatérhetnek, ezért fontos, hogy a stresszt mindenki megtanulja kezelni és levezetni egy olyan módon, hogy ne legyen káros hatással sem a külsőnek, sem a belsőnek.

" Sokszor nehezebb megtartani valamit, mint megszerezni "


Sok Sikert !

2010. nov. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán. 2hete fogyózom, eddig 4kg ment le, pedig nem 100 kgról indultam [165cm/74,5kg-de mostmár 165/70,5].

És nem is koplalok, csak kevesebbet eszem, és nem nassolok.

2010. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

amit elfesneknek érzek az kb 7kg

Nekem már sikerül egyszer 15 kg lefogymon nagyon boldog voltam és nincsos de most vissza csúszot 7kg amit sűrögesn le kellne faragnom mert táncolok és a színpadon nem mutatt jó az a plusz:S

eszek bár nem sokat és nagyon sokat mozgok

Szerintetek így sikerülni fog??

2010. nov. 25. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!