Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így meg tudom tartani a...

Így meg tudom tartani a súlyomat? Iszonyatosan fontos kérdés (számomra), arra kérlek titeket, hogy csak hozzáértők (étkezési tanácsadók, edzők; vagy olyanok, akik sikeresen tartják a megszerzett súlyukat) válaszoljanak. Részletek lennt!

Figyelt kérdés

Lassan egy fél éve sikerült megszabadulnom 10 kg-tól, összesen 26-tól, igaz hogy 3-4 év alatt, több részletben.

Az utóbbi fél évben a súlymegtartásom érdekében mindig összeírtam a napi kajámat, ami gyakorlatilag ugyanaz volt mint a diétás kajám, csak több kalória. ( mondják hogy kinek mi jön be, nekem a kalóriaszámolós diéta jött be, miszerint az ételbevitel kalóriáját a mozgás+testtömeg arányához igazítom). Minden nap más kalóriát ettem, kitapasztaltam, hogy mennyi kg-ra mennyi kcal férjen bele, és tökéletesen sikerült megtartanom. Szükség volt erre a szigorra, mert a problémám az, hogy kényszerevő voltam; unalmamban, bánatomban, mindenben ettem. Egyszerűen nem hagyhattam, hogy diéta után visszaálljon a régi étkezésem, mert garantált, hogy visszahízom, az utóbbi 3 év folyamán megesett hogy visszahíztam pár kg-t (nem az egészet); nem akartam, hogy ez megismétlődjön. Nekem szükségem van arra, hogy tudjam, hogy mennyit eszek másnap, mert így megnyugszom, és így tudok gyakorolni egy kis önkontrollt.


Az utóbbi kb. 3 hónapban bevezettem havi csalónapokat, amikor majdnem annyit eszek és azt, amennyit akarok (édességek, stb; olyanok, amiket máskor nem eszek); de mostanság gyengülök, mert tudom, hogy a szervezetemnek szüksége lenne másmilyen táplálékra is, és úgymond "vétkezem", igaz, nem édességek terén.


Arra gondoltam, hogy folytatnám olyan szempontból, hogy rendszeresen mérem a tömegem, meg a kalóriát is betartom; édességeket nap/heti szinten nem ennék, az megmaradna az ún. csalónapokra, de szélesíteném az ételek skáláját, és itt most nem nagy, zsíros debreceni kolbászra gondolok, meg chipsre (amit amúgy utálok), hanem egészséges ételekre. Szükség van nekem korlátozásra, mert különben elszalad velem a ló, szóval véleményeket, tanácsokat szívesen fogadok/várok.


2011. jan. 30. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
mit sportolsz és mennyit?
2011. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Heti 3x, futok, kocogok ha van időm rá; de előfordul, hogy nincs elég időm.
2011. jan. 30. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor meg mit aggódsz?
2011. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt, hogy nem tudom, hogy ha így kibővítem a kaját, akkor nem válok-e evőgépre. Attól tartok, hogyha így futással+diétás kajával tartottam asúlyom, akkor a nemdiétáskaja+futással kilibben ez az egyensúly.
2011. jan. 30. 15:35
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt eszel, amit akarsz. Csak nem mindegy, mennyit. Én fogytam már zsíros kenyérrel is, igaz nem akartam, de nem volt pénzem másra. Ebből se tudtam túl sokat venni, így 2-3 hónapig gyakorlatilag csak ezt ettem. Pont nem a fogyókúrás kaja kategória, mégis lement rólam 8 kiló.

Más kérdés, hogy az emésztőrendszerem kikezdte az egyoldaló táplálkozás, szóval a változatosságra azért ügyelj :)

2011. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!