Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy normális, megbízható...

Egy normális, megbízható kalóriatáblázatot hol találok? 10 deka nokedli kalória és egyéb tartalma érdekelne, de ahány oldal, annyiféle "megfejtés".

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:

mennyi liszt, mennyi tojás stb.

így, hogy "nokedli", sehol sem találod pontosan, de annyira nem is lényeges, kb. kell tudni


[link]

2011. febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oké, tehát akkor szedjem szét alkotórészeire? az a baj hogy bolti és nem én csináltam.

A tésztát is azért úgy nagyjából be lehet lőni, azt se én főzöm.

2011. febr. 3. 11:46
 3/10 A kérdező kommentje:
Na meg ez a másik,hogy készételek kategória, és akkor nem 100 grammra vonatkozik hanem átlagos adagra...könyörgöm, kinek mi az átlagos...
2011. febr. 3. 11:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Az átlagos adag levesből kb 2 dl, húsból 10dkg, köretből is kb anniy. A közétkeztetésben vtt normáknak kell utánanézni. Amúgy meg a készételes kalóriatáblázatok nem mérvadóak. Ha készkaját veszel, akkor olyat, aminek fel van tüntetve a kalóriaértéke a csomagolásán. Üzemi konyhán nem tudom igazán hogy lehetne megoldani a számolást. Legegyszerűbb ha főzöl magadnak amíg fogyózol, és kiszámolod. Csak egyszer kell, utána már tudod ugyanazt a kaját.


Csak pl. Mérd le hogy a nyers alapanyagok milyen súlyuak, és hány kalória. Jegyezd le ezeket, hogy leközelebb is ilyen arányokkal csináld. Ami nagyon megdobja és oda kell figyelni a mennyiségre az pl az olaj, liszt, és cukor.


Ha megfőtt mérd le megint, mert változik a súlya, és számold ki a főtt kajából 10dkg hány kalória. Vagy levesnél egy merőkanál leves.


Az 1. 1 hónap ilyen számolós, aztán már sokmindent tudsz fejből.


Én 6 hete csinálom, eddig 12 kg mínusz, 1200-1400 kalória, és napi 40 perc aerobik mellett.

2011. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szia!! Igen tudom,sokszor számoltam már kalóriát, október óta csinálom minusz 10 kilónál járok, magamnak főzök általában és úgy számolom ahogy írtad mindent még az olajat is lemérem, lisztet cukrot szóval mindent ami belekerül.

De nem tudok nokedlit csinálni, nincs szaggatóm viszont nagyon megkívántam. Ennek nincs rajta a csomagolásán a kalória sajna.

Nem ettem hozzá semmit csak savanyú uborkát.

Érdekes amit írsz most találtam meg hogy levesből 3 dl, húsból 8-10 deka köretből 15-20 deka számít egy adagnak ez a nestlé oldalán van.

De mindegy inkább számolok 10 dekára 400 kalóriát (bár szerintem tuti nincs annyi mivel 10 deka MEGFŐTT nokedli az egy kis csészényi volt kb.)

1500 kalóriát fogyasztok, de csak azért mert még szoptatok.

Köszi hogy írtál!!! További sok sikert!!!

2011. febr. 3. 13:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Utolsó vagyok. Én is szoptatok még. Szerintem nálam azért is megy ilyen gyorsan. Gratulálok nektek!

2011. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na de jó :)) Próbáltam én is lejjebb vinni a kalóriát de akkor nagyon megcsappan a tejem, annyit meg nem ér, még reggel este szopizik a lányom 14 hós, és remélem még egy darabig fog:)
2011. febr. 3. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 14 hónapos. Nov. 26-án született. :o)


Ő folyton cicin lógna. Nekem sosem volt túl sok tejem, de a kisasszonynak pont elég. Nem veszem észre hogy kevesebb lenne. Meg more-milk kapszulát szoktam szedni néha.

2011. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem nov.13 :))
2011. febr. 4. 07:18
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát igen ez egyéni a fiamnál is ez volt hogy ha szoptatni akartam addig nem tudtam diétázni (nála még ilyen fokozatosan bevezetve sem ment, mert egyből elment a tejem, ő abba is hagyta a szopit 11 hósan és most ezt nem akartam)

Amúgy se vagyok/voltam az a sok tejű típus mindig is nagyon figyelni kellett minden apróságra hogy megmaradjon a kellő mennyiség. Irigylem akinek dől a teje:))

2011. febr. 4. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!