Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A futás mennyire válik be...

A futás mennyire válik be alakformálás szempontjából, és mikorra várható látványos változás?

Figyelt kérdés
Nem igazán szeretnék fogyni, inkább csak formásodni, feszesedni.Kb 2,5 hónapja kezdtem el futni, mostanra egész jó lett az állóképességem,1-1,5 órát (kb. 8-10 km-t) lefutok egyhuzamban, heti 3-4 alkalommal. Egészségesen, de nem kifejezetten diétásan étkezem. Lgrosszabb esetben sem fogyasztok többet 2000 kalóriánál, de legtöbbször 1500-1700 között maradok. Rozskenyér, gyömölcsök, zöldségek, túró, hús, tofu...nagyjából ilyen jellegű ételeket eszem. Kérdés, hogy én vagyok türelmetlen, és telhetetlen, vagy ennyi idő után azért már látnom kellene magamon vmi változást? Igazából évek óta sportolok, több-kevesebb rendszerességgel, de ebben az utóbbi néhány hónapban viszont tényleg lelkiismeretesen csinálom, de egyáltalán nem vagyok elégedett. MOstanában több embertől is hallottam, hogy igazából éveken keresztül kell keményen edzeni ahhoz, hogy látszatja is legyen. Ez tényleg így van? Az ember várná, hogy legyen vmi eredménye az erőfeszítéseinek, de úgy látszik, hiába...Sokszor olvasom, hogy írjátok egymásnak: ne akarj fogyni, csak formálódni, sportolással..De sztem ez teljességgel lehetetlen, mert szimpla alakformáláshoz is brutálisan szigorú étrend kell, úgy látszik...Elkeserítő, komolyan..Ne is várjak változást étrend-beli szigorú megszorítások nélkül?
2011. febr. 15. 14:14
 1/6 A kérdező kommentje:
és hangsúlyozom, nem arról van szó, h egészségtleneül eszem, és szar szemét kajákkal tömm tele magam. Normál adagok, normál minőségű kajából..
2011. febr. 15. 14:16
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Az alakformálás az mi? A feszesedés, formásodás mi? Lehet zsírt leadni és felszedni, és lehet izmot leadni és felszedni. Más nincs! Hívhatjuk feszesedésnek, formálásnak, nyalókázásnak, vagy nyílméregbékázásnak.... tök mindegy, mert alapvetően ezek nem különböznek! Ha korrekten diétázol és több kalóriát égetsz, mint amit beviszel, akkor fogysz. Ha jól be van lőve a fehérje/szénhidrát arány, akkor izmot is szedhetsz magadra. Igazából ennyi van, más nincs. A futás alapvetően kardiozás. Szóval az állóképesség nő tőle, az izmokból kiveszi a glikogént mint az őrült, tehát zsírleadásra sem a legjobb. Mondjuk a 8-10km 1-1,5 óra alatt inkább kocogás.

Ha szép izmokat akarsz, hogy látszódjanak, ahhoz súlyzókat kell emelgetni. Az izomnövekedéshez az kell, hogy rövid ideig legyen az izom nagy terhelésnek kitéve! Tehát guggolsz mondjuk 8-at 10-et egy olyan súllyal, amivel többet nem tudnál. Az, hogy rohangálsz fel-alá 1-2 órán át, az jó a kondidnak, zsír is megy le, ha jól kajálsz, de az izmokat abszolút "elégeti"

2011. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzed magad egyre jobban, ahogy egyre edzettebb vagy? Mert azért ez is számít szerintem. Esetleg egészítsd ki a futást súlyzózással, guggolásokkal, egyéb erősítő gyakorlatokkal, és akkor pár hónapon belül lesz külsőleg is eredménye.
2011. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát..nem szeretnék olyan mértékben izmosodni, hogy ezáltal megvastagodjanak a lábaim, inkább az lenne jó, ha a meglévő izmaim láthatóvá válnának, magyarul..szálkásodni szeretnék, azt hiszem:D Szóval meg is válaszoltam magamnak a kérdést, mert tudom, hogy ez szigorú diéta nélkül megvalósíthatatlan, főleg így, hogy nincs túlsúlyom..
2011. febr. 15. 15:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Na akkor ezt megfejtettük. Jó edzést, és diétázást! :)
2011. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:D Köszi!
2011. febr. 15. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!