Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Káros a mindennapi edzés?...

Káros a mindennapi edzés? Kell szünet?

Figyelt kérdés

Eltökéltem, hogy életmódot váltok, három hete jól is megy. :D Nem csak az étrendemen változtattam, hanem elkezdtem sportolni is. Eddig heti háromszor-négyszer mentem el konditerembe. Ma nem voltam edzeni, és szinte hiányzik. Arra gondoltam, hogy most jövő héttől eljárok mindennap edzeni. Ez nem fogja túlságosan megviselni a szervezetem? Nincs szükség pihenőnapra?

Egyébként cardiora gondoltam mindennap, meg hasizomra, meg hetente egyszer vagy kétszer mellette "lábazásra" és "kezezésre".

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 25. 20:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
79%

20.16-os vagyok.


Nem tudtam, hogy lány vagy. Gondolom, az elsődleges célod az alakformálás, tehát a szálkás izomzat elérése: lapos és feszes has, formás láb, fenék stb.

Amit tudok tanácsolni: az aerob edzés olyankor a leghatékonyabb, ha a nap első felében történik meg, lehetőleg éhgyomorra. A reggeli/délelőtti futás például kiváló kardió-edzés. Tudom javasolni a Leg Magic alakformáló gépet is; annak segítségével olyan popsit és lábakat formálhatsz magadnak, hogy csak na. :-)

A bemelegítés és a nyújtás nagyon fontos, de utóbbi ne csak az edzést követően legyen, hanem előtte és közben is. Emellett sok folyadékot igyál (sportital a legjobb), sőt előtte ehetsz egy almát is, mert nagyon jó energiaforrás, amit könnyen hasznosít a szervezet.

2011. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!