Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már hatszor voltam konditeremb...

Már hatszor voltam konditeremben. Általában 1 órát szoktam edzeni, ellipszisen, biciklin és futópadon. Valami már látszik az alakomon, de a mérleg, éhgyomorra +1 kg-mal többet mutat! Miért? Mikor fog látszódni a súlycsökkenés?

Figyelt kérdés
Természetesen próbálok szénhidrát-mentesen étkezni.
2011. márc. 29. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egyre több az izom rajtad, ezért mutat többet a mérleg. Helytelen kifejezéssel élve: a zsír kezd izommá alakulni. Ne a mérleget figyeld, hanem a tested változását.
2011. márc. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm Neked!
2011. márc. 29. 21:42
 3/10 bix ***** válasza:

a szénhidrát mentes étkezés az általában a 0 szénhidrátra csökkentést jelenti, megoldható, de az azért elég durva. a választ pedig te magad adtad meg a próbálok szóval... nem próbálkozni kell.


ami történhet: több vizet iszol és többet is raktározol, izmot építettél mert még mindig sok a szénhidrát és nem igazán fogysz, a zsírnál pedig az izom jelentősen nehezebb, vagy hízol. egy kilót még nem lehet nagyon látni magadon. csináld tovább, nagyon az elején vagy még.


azért kifejthetnéd pl a heti kajád eddig hogy nézett ki, őszintén, mert ha szépítgetsz azzal egyikünk se jut előréb. se én mert nem tudok tanácsot adni, se te mert nem kapsz semmi értelmeset...

2011. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Reggel: kávé tejjel cukorral

Napközben: 10 dkg fornetti- na ezért mit kapok most...

Este: főzelék habarva vagy virsli, leves, hasonlók

gáz mi?

2011. márc. 29. 21:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Sosem fogok tudni lefogyni! Pedig egy héten kb. 3-4X járok edzeni...sosem fogok tudni leadni 30 kilót :(
2011. márc. 29. 21:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, és tudod mi a baj? Ha nem eszem egy zsömlét vagy kiflit, megfájdul a fejem az éhségtől vagy elkezdek szédülni...na mondd meg, így hogyan csináljam?
2011. márc. 29. 21:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, akkor elsőre ne akarj teljesen lemondani a szénhidrátról, mert látszik is, hogy nem fog menni, valamint éhezel.


Én most kezdtem el, eddig egyszer voltam edzeni, és kb. öt napja figyelek a kajára. Én egyelőre azt hiszem sokat eszem, de még mindig jobban, mint előtte.


Kezdj el figyelni arra, hogy egyél naponta ötször!


Reggeliben legyen fehérje, és szénhidrát valamint zöldség is. Arra figyelj, hogy minél "jobb" szénhidrát legyen. Tehát inkább Ham-Let, rozs, akár bab, borsó is, ha azt bírod reggel.


Utána tízórai: Gyümölcs


Ebéd: Menjen a szénhidrát (de inkább borsó, bab ha kibírod) ha nem, akkor inkább egyél hozzá valami jóféle kenyeret. Sok fehérje is mehet, és sok zöldség.


Uzsonnára egyél magot, az ugyan hízlal, de talán kevésbé leszel tőle éhes este, és még mindig sokkal jobb, mintha tápanyag nélküli üres kalória lenne.


És a vacsit fogd meg nagyon, akkor csak zöldség, és alacsonyzsírtartalmú fehérje. Ha utána nagyon nem bírod nasi nélkül, akkor max gyümölcs még utána.


Így lesz rendesen energiád, de a sok rostanyag meghajtja az emésztésed, és a vércukrod sem zuhan a béka segge alá.


Nagyon fontos reggelizni! Ez amit te csinálsz ez nem fogyókúra, ezzel pont hogy beállítod a szervezeted tartalékolásra:

Mozgás+kevés tápanyag = energiára van szükség, tehát a szervezet tartalékol.


Első körben figyelj arra, hogy egyél ötször egy nap, igyál sok folyadékot, mindig reggelizz, és nézd meg mit eszel. Egyelőre ne azt, hogy mennyit, hanem azt, hogy mit!


Ha már arra rájár az eszed, hogy mikor mit tudsz enni, összeáll a bevásárló listád, el tudsz készíteni változatos ételeket amik finomak is (én pl. ma almát meg répát reszeltem, és összekevertem túróval, fini volt nagyon) akkor ráérsz azzal foglalkozni, hogy beállítod a megfelelő mennyiségeket, meg hogy pontosan mikor mit, kitapasztalod mivel tudod csökkenteni az éhséged, ami nem annyira hízlal.


Én legalábbis mozt ezzel próbálkozom, heti 3x-i edzés mellett. Ugyan csak 15 kilót kell fogynom, de hidd el, azt is épp olyan nehéz elkezdeni, mint a harmincat.


Először állj rá a sok zöldség sok fehérje kombóra, és egyél kevesebb minőségibb szénhidrátot.

2011. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem elírtad.Te nem ch mentesen próbálsz étkezni,hanem fehérje mentesen.

Na mindegy,ha fogyni nem is fogsz így,de az állóképességed javulhat.

Persze nem 6 alkalom után:).

2011. márc. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bix ***** válasza:

jah hát bocsánat. ilyen étkezéssel nem jutsz sehova. napi több kis étkezés, 5-6 részre bontva nem folyamatosan nasizva. felpörög az anyagcseréd. előttem nagyjából leírták hogy miket lehetne enni, kenyérből csak teljes kiörlésűt egyél ha lehet, tésztából is durum és barna, mértékkel. a kis étkezés viszont legyen minőségi. hal, sovány hús, zöldség akár nyersen köretnek, minimál rizs vagy hamelt. számold a kalóriákat és vezess edzésnaplót ahol ezt is írod. motivációnak sem utolsó...


30+ kiló túlsúllyal viszont én nem feltétlenül futópadoznék, az izületeknek nem nagyon tesz jót. 20 kilóig én elfelejteném, addig ott a többi gép, ellip, bicikli, stb

2011. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké! Nagyon köszi, hogy fáradtatok és ilyen sokat írtatok! Nem is gondoltam volna, hogy teljesen sz@rul csinálom. Igyekszem változtatni!
2011. márc. 30. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!