Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy szeressem meg magam?...

Hogy szeressem meg magam? Fogyni akarok, de mindenki szerint már így is nagyon sovány vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok. 172 centi magas, 48 kg. Igazából 52-ről indultam, de 1 ideje nagyon rosszul érzem magam a bőrömben, úgyhogy elkezdtem koplalni, aztán "abbahagytam", bezabáltam, újra koplaltam, és így ment ez egy fél évig... Így végülis most 52-től 48 lettem. (Fogytam-híztam-fogytam-híztam... össze-vissza ment az egész.)

Nem tartom magamat kövérnek, de modell szeretnék lenni, és a lábamat vastagnak tartom, a hasamat pedig nagynak. Látom, a modellek milyenek. Tökéletesek.

Mindenki azt mondja, így is nagyon vékony vagyok. Nem merem elmondani senkinek, hogy fogyózok (egy barátnőmnek megmondtam, és lehülyézett, aztán meg pofákat vágott rám...) és amikor kérdezi bárki a súlyom, azt mondom, 55 kiló vagyok. Utálom az egészet. Ha eszek, először boldog vagyok, aztán megbánom és szomorú leszek, és napokig alig eszek.

Mit tegyek, hogy ennek véget vessek? Az egész annyira zavaros. Hogy szeressem meg a testem?


2011. máj. 7. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

175 vagyok, 63 kg, és 55 akarok lenni..na de 48 kg..


szerintem egy lány akkor szép, ha formás, van feneke, melle, csípője, de nem feltétlenül hájas..de szerintem azért a nagyon vékony nem széép...

tegyél fel egy képet magadról, bikiniset, és megmondom milyen vagy.. vagy próbáld ki a modellkedést, járj el castingokra stb www.vmmodel.hu

és ha sikerélményed van, jó vagy! ;)

de tényleg nem vagy kövér. itt sokan az én súlyomra is azt mondják, hogy jaj anorexiás vagyok, stb. de én ezt nem így mondom, te tényleg jó vagy, talán kicsit vékony!!!!

2011. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet zsír van rajtad, attólmég hogy 48 kg vagy. Mivel nem írtad hogy sportoltál, ezért megeshet. Kezdj el sportolni, aerob edzést végezni. Amúgy meg nem hinném hogy kövér lennél, sőt. Csak semmi izom nincs rajtad gondolom, mert koplalással először az izomból vesztesz, aztán nyúl a zsírhoz a szervezet.
2011. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
semmi koplalás, csak sport! hidd el, lefarag onnan, ahol sok van, izmokat varázsol oda, ahol túl kevés ;) gyönyörű alakot lehet elérni vele.
2011. máj. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ivan Iljics válasza:

""Kedves Hölgyem!


Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékű, talán még előnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az ő testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent!


Nyilván Ön is tudja ezt magáról, netán ismerősei is felhívták a figyelmét arra, hogy érdemes lenne pár kilogrammot magára szednie. Természetesen elképzelhető, hogy génjeinek, csontozatának köszönhetően Ön alapvetően ilyen alkat, de érdemes tudnia, hogy a táplálkozással összefüggésbe hozható betegségek kockázata az Ön esetében nem alacsonyabb, sőt magasabb, mint a normál testtömeg-indexű embereké.


A túlzott soványságot táplálkozási zavarok, anorexia nervosa, étvágycsökkenés is okozhatja, ezen esetekben mindenképpen forduljon szakorvoshoz. Amennyiben az elmúlt fél éven belül hirtelen súlycsökkenésen esett át, keresse fel háziorvosát!


Ha csak kevéssel van a normál testtömeg-index alatt, nem is érdemes különösebb figyelmet fordítania rá - a női hormonális változások miatt néhány éven belül valószínűleg a normál tartományba kerül át. Azonban jelentősebb fokú soványság esetén gondoljon a súlynövelésre: a nők érzékeny hormonális ciklusát megzavarhatja a kelleténél alacsonyabb testsúly. Ez akár a fogamzóképesség zavarához is vezethet. A hatékony, nem zsírpárnákat növesztő hízás alapja a kiegyensúlyozott vegyes táplálkozás mellett a nem megterhelő, de rendszeres mozgás, például aerobic, kerékpározás vagy az úszás.""


Csak beírtam a Google-ba hogy "testtömeg index".

Van egy barátom. Ő 175 cm magas 50 kg. Elhatározta hogy lefogy. Sikerült neki. Fogyott. És rosszul volt. A közérzete borzalmas volt hol undok, hol depressziós. Folyton úgy érezte hogy beteg. Valóban az immunrendszere tényleg jóval gyengébb lett. Végül sok rábeszélés hatására feladta a diétát és visszahízott normál testsúlyra.


Egyél amit csak akarsz és sportolj! A bűntudat az evés után azt jelenti hogy evési problémáid lehetnek és önkép-problémád is lehet. Ha sok idő elteltével nem javul fordulj bizalommal pszichológushoz.


Ha tovább fogyózol nem modell leszel. Inkább Ötzi.

A modelleknek pedig pocsék életük van. Inkább tanulj valami értelmes szakmát vagy diplomázz le.

2011. jún. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!