Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Izmosodom? Avagy miért nem...

Izmosodom? Avagy miért nem mutat változást a mérleg?

Figyelt kérdés

Már egy ideje mozgok-diétázom, nagyon nehezen indult be a fogyás, de azért végre elkezdtem látni az eredményt:) De csak a tükörben, a mérleg ugyanannyit mutat. Vagyis 1 kg-mal kevesebbet, de az...

Azért lehet, mert izmosodom? Ugyanis szoktam erősítőedzést is csinálni, és annak is érzem a hatását, sokkal feszesebb lettem.


2011. máj. 11. 09:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne a mérleg bűvöletében élj! Mérd a centiket, nézd meg,hogy bővebben állnak -e rajtad a régi ruháid! Ha igen, akkor fogytál és izmosodtál.
2011. máj. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
igen, igen a cm-ek számítanak. Nekem volt, hogy 2 kg ment le, ami semmi, de ez pontosan - 8 cm-t jelentett hasból, ami meg már nemsemmi!
2011. máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Mi az, hogy a cm-ek számítanak? Ez röhejes...A testzsír % számít emberek....
2011. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Drága ne kábítsanak el olyan dumákkal,hogy akkor is fogysz ha egy dekával se lettél könnyebb. Azért a dolog ennél sokkal egyszerűbb : Ha nem lett kevesebb a súlyod ,akkor nem fogytál semmit,bármennyire is rossz ezt hallani.
2011. máj. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak üzenem, hogy amit írt az butaság!!!! Ajánlom Horváth Péter: Táplálkozástan könyvét!!! Pontosan le vannak írva miértek, sok egyéb hasznos dolog mellett.
2011. máj. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Attól függ hány kg vagy és mióta mozogsz! Ha pl 80 kg vagy és ebből nem ment le akkor sajnos nem fogytál.Ebben az esetben hülyeség hogy izmosodsz,nehogymár felszedjél 80kg izmot. Ha csak pár hete vagy hónapja kezdted el akkor is valószínűtlen hogy izmosodtál,mivel az izmokat nem ilyen egszerű felszedni...
2011. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha elkezdted látni már az eredményt, akkor beindult a fogyás, csak lassan, de végülis az nem baj. 1 kg fogyás is fogyás, majd jön a többi is. :) Persze ez csak abban az esetben igaz, ha jó a diétád + kisebb súlyfelesleg esetén nehezebb fogyni.
2011. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1 kg zsír jellegéből adódóan nagyobb teret igényel, mint 1 kg izom. Fogyni fogytál, ha úgy nézzük, hogy a zsír kezdett eltűnni. Ezt látod a mérlegen és ez a diéta eredménye.

Amit a tükörben látsz, az a mozgásé. A zsír "átalakult" izommá, aminek meg kevesebb hely kell, ergo izmosodtál.

2011. máj. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
165/69 vagyok. (folyamatosan, napi szinten) kb. 3 hete mozgok. Ez annyit tesz, hogy egyik nap 60 perc kardio/aerob, másik nap csak 40 perc, utána 60-80 perc Rubint Réka. Ha nagyon elfáradok, akkor tartok pihenőnapot. Azért gondolom, hogy izmosodtam, mert 1) látszik a tartásomon 2) az elején elkezdtem csinálni Rubint Réka 90 perces tornáját, de aztán 2 hétig izomlázam volt. Aztán ahogy az elmúlt, azt vettem észre, hogy már 50 guggolástól sem fáj a lábam, és a kitörésektől (amiktől adig majd meg szakadtam) sem. Szóval egy csomót nőtt az állóképességem, meg feszesebbek lettek a combjaim is. A ruhák, is elkezdtem kicsit lógni rajtam.
2011. máj. 11. 16:41
 10/15 A kérdező kommentje:
*elkezdtek
2011. máj. 11. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!